3 dažnos klaidos, kurias naujokai daro sporto klubuose

Konkurencija sportuojant / Vida Press nuotr.
Konkurencija sportuojant / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-06-01 16:29
AA

Natūralu, kad vos pradėję lankyti sporto klubą, galite tiksliai nežinoti, kaip reikėtų elgtis sporto salėje. Kurį treniruoklį pasirinkti? Sunkų ar lengvą svarmenį kelti? Kiek laiko reiktų praleisti salėje? Kad klausimų kiltų mažiau ir sporto salėje nesuklystumėte, savo patarimais dalijasi asmeninis sporto treneris Andrius Birulinas. Specialistas įvardija tris dažniausias klaidas, kurias naujokai daro sporto salėje.

1. Treniruotei reikia struktūros

„Pirmoji ir dažniausia sportuoti pradedančių žmonių klaida ta, kad vos įžengę į sporto salę jie skuba kilnoti svorių. Tai nėra teisinga, nes treniruotė turi prasidėti nuo apšilimo. Apšilti galima ant bėgimo takelio – bėgant arba sparčiau einant, taip pat ant elipsinio treniruoklio. Jei apšilimo etapą praleisite, išaugs tikimybė treniruotės metu patirti traumą.“

Be to, pasak trenerio, apšilus reikia aiškiai suplanuoti tolesnius savo veiksmus: „Dažnai vos pradėję sportuoti žmonės tiksliai nežino, kokių rezultatų siekia, ką tiksliai nori daryti salėje. Todėl vos pamatę laisvą treniruoklį, prie jo ir skuba. Taip atliekami pratimai yra betiksliai, iš jų nėra naudos. Pavyzdžiui, kilnoja atsitiktinį svorį ir visai nežinia, kam ir kodėl. Be to, patirties sporto salėje neturintys žmonės ypač dažnai skuba kilnoti sau netinkamus svorius, ir tai daro per dideliu tempu.“

2. Sportui reikia energijos

Antra naujokams būdinga klaida ta, kad į sporto klubą jie ateina praradę jėgas, pamiršę energijos pasisemti iš anksto.

„Dažnai žmonės į treniruotes ateina nepavalgę, todėl sportuojant jiems ima darytis silpna – nukrenta cukraus lygis kraujyje. Nereikėtų valgyti ir iki treniruotės likus visai nedaug laiko – pavalgykite likus dviem ar trims valandoms.“

3. Sporto salėje reikia sportuoti

Vardydamas dažniausias naujokų klaidas A. Birulinas pasakoja pastebintis, kad kai kurie žmonės sporto salėje labiau nei į sportą koncentruojasi į pašalinius dalykus.

„Treniruotės metu reikėtų susikoncentruoti į sportą, o ne vaikštinėti po salę kalbant telefonu. Pagrindinė treniruotė turėtų trukti nuo 40 minučių iki valandos, neįskaitant prieš tai atlikto apšilimo ir po treniruotės daromų tempimo pratimų. Jie yra būtini, nes daugiausia žmonių dirba sėdimą darbą, todėl jų raumenys traukiasi. Be to, kalbant apie požiūrį į treniruotes, jas lankyti reiktų reguliariai, bet ne užsukti į sporto klubą pirmadienį ir antradienį, o likusią savaitės dalį ilsėtis. Sportuoti reikia nuosekliai.“