3 daržovės odos sveikatai ir grožiui

Moteris valgo salotas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-17 15:26
Vasarą mūsų odą nualina saulės spinduliai, tad neretai susiduriame su problema, kai ji išsausėja, o to pasekmė – raukšlių susidarymas. Tačiau odos sveikatai ir grožiui įtakos turi ne tik išoriniai veiksniai, bet ir mityba. Tad kaip vasarą atgaivinti odą ir užtikrinti jos grožį naminėmis priemonėmis, pasakoja kosmetologė.

„Veiksnių, darančių įtaką odos sveikatai, yra daugybė, tačiau drąsiai galima teigti, kad sveikatos pagrindas – mityba. Maistas bei tinkami mitybos įpročiai yra svarbi įvairių ligų profilaktikos ir sveikatos stiprinimo priemonė. Visos maistinės medžiagos, patenkančios su maistu, veikia ir didžiausią žmogaus organą – odą“, – sako estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ kosmetologė Ugnė Želvytė-Juškevičienė.

Kosmetologė atkreipia dėmesį, kad, siekiant išlaikyti gražią, elastingą odą, į mitybos racioną būtina įtraukti kuo daugiau biologiškai aktyvių medžiagų turinčių produktų: vitaminų, mineralų, organinių rūgščių. Geriausias šių medžiagų šaltinis yra daržovės ir vaisiai.

„Kiekviena daržovė pasižymi skirtingu poveikiu sveikatai ir grožiui, tad siekiant gauti visą puokštę vitaminų, mineralinių ir kitų vertingų medžiagų, į racioną būtina įtraukti kuo įvairesnių daržovių. Ypač rekomenduoju naujomis akimis pasižiūrėti į lietuvių taip mėgstamus agurkus, pomidorus ir žalialapes daržoves, kurie nusipelnė ypatingų pagyrų.“

Agurkų daromi stebuklai

Ne veltui į kosmetikos sudėtį dažnai įeina agurkų ekstraktas. Ši daržovė lygina raukšles.

Agurkai – vandeninga daržovė, tačiau juose esantis vanduo, anot U. Želvytės-Juškevičienės – nepaprastas. Be šiame vandenyje esančių mikroelementų ir mineralų, agurkuose taip pat gausu vitaminų: jaunystės vitaminu vadinamo vitamino E, B grupės vitaminų, itin teigiamai veikiančių odos elastingumą, ir vitamino A. Pastarojo pakankamas kiekis organizme padės išvengti odos papilkėjimo ir išsausėjimo.

„Ne veltui į kosmetinių priemonių sudėtį dažnai įeina agurkų ekstraktas. Mat ši daržovė lygina raukšles, aprūpina odą vitaminais, ją drėkina bei stimuliuoja kolageno, atsakingo už odos elastingumą, gamybą.“

Pomidorų apsauga nuo odos vėžio

Daugelis jau tikriausiai žino, kad pomidoruose esantis likopenas apsaugo odą nuo žalingo ultravioletinių spindulių poveikio ir gali net padėti išvengti odos vėžio. Vis tik kosmetologė vardija ir šio vaisiaus teikiamus privalumus besirūpinantiems odos grožiu. Pomidoruose esantis cinkas dalyvauja daugelyje organizme vykstančių procesų, stiprina odos imuninę sistemą, apsaugo nuo jaunatvinių spuogų, mažina odos jautrumą.

Na, o jeigu pastebėjote, kad lūžinėja nagai ir išsausėjo plaukai, kosmetologė pataria į savo racioną įtraukti daugiau šviežių salotų. Jose esantis magnis, geležis ir jodas padės išvengti šių problemų. O salotose itin gausiai randamas vitaminas C saugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio ir palaiko jos elastingumą.

„Be organizmui naudingų medžiagų, salotose ir kitose daržovėse tai pat yra itin daug vandens, tad jei nesate pratę vartoti daug skysčių, vasarą valgykite kuo daugiau daržovių. Taip ne tik užsitikrinsite skysčių balansą organizme, bet kartu gausite vitaminų užtaisą.“

Elaima.lt

Naujausi straipsniai