3 būdai, kaip paminėti Bobo Dylano gimtadienį

Bobas Dylanas/ 1963 – 2016 metų nuotraukų koliažas / Vida Press nuotr.
Autorius: Laura Kešytė
Publikuota: 2020-05-24 15:35
Žydų kilmės JAV dainininkas, Nobelio premijos laureatas Bobas Dylanas šiandien švenčia 79-tąįj gimtadienį. Tai – muzikos legenda, įkvėpusi tokius dainų autorius kaip „The Beatles“ ar „The Rolling Stones“. Beje, Minesotoje augęs muzikas turi lietuviškų šaknų – jo seneliai iš mamos pusės buvo Lietuvos žydai, į Ameriką emigravę praėjusio amžiaus pradžioje.

Siūlome tris pažintines keliones po Bobo Dylano kūrybinį pasaulį.

Bobas Dylanas / Vida Press nuotr.
Bobas Dylanas / Vida Press nuotr.

1. Ar jau girdėjote naujausius Bobo singlus?

„Niekada nesibaigiantis turas“ (orig. Never Ending Tour) – taip nuo devintojo dešimtmečio vadinamas nesibaigiantis Bobo Dylano koncertų tvarkaraštis, kurį šiais metais teko atšaukti dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos. Visgi, Bobas šį laiką nesėdi rankų sudėjęs ir dirba įrašų studijoje. Šių metų birželio 19 d. turėtų pasirodyti jo 49-tasis albumas „Rough and Rowdy Ways“.

Tris takelius iš būsimojo rinkinio „Spotify“ ir „Youtube“ galite pasiklausyti jau dabar: „Murder Most Foul“, „False Prophet“ ir „I Contain Multitudes“.

2. Vakare pasiklausykite „Last Thoughts on Woody Guthrie” įrašo

Bobas Dylanas yra žinomas ne tik kaip muzikos kūrėjas, bet ir poetinės lyrikos autorius. 1963 metais koncerto metu Niujorke jis publiką nustebino scenoje perskaitęs savo baltas eiles „Last Thoughts on Woody Guthrie“. Jos dedikuotos Woody Guthrie – Amerikos kantri muzikos legendai. Pasiklausyti poetiško įrašo, įgarsinto paties Bobo Dylano, rekomenduojame vakare, leidžiantis saulei.

3. Pamatykite, kaip galėjo atrodyti legendinis aštuntojo dešimtmečio turas

„Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese” – 2019 metais išleistas pseudodokumentinis filmas apie 1975 – 1976 metais vykusį Bobo Dylano turą. Jo metu (jau tada garsus ir žinomas) Bobas Dylanas lankėsi mažesniuose miestuose ir grodavo glaudesnėms klausytojų auditorijoms.

Juostos režisierius M. Scorcese, atkurdamas koncertinio turo dvasią, pasitelkia ne tik tikrus, bet ir išgalvotus įvykius bei personažus. Įdomu, jog tai, kas šioje istorijoje yra autentiška, o kas fiktyvu – žino tik pats Bobas Dylanas, ir jis, kalbėdamas apie filmą, išlaiko intrigą.

Naujausi straipsniai