3 arbatos nuo moteriškų bėdų

Arbata / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-03-01 09:00
Daugelis vadinamųjų moteriškų negalavimų – PMS sindromas, skausmingos mėnesinės, klimakterinio laikotarpio negalavimai – nuo seno puikiai buvo gydomi vaistažolėmis. Tad siūlome pasidomėti, kokios tinka labiausiai.

1. Skausmingos mėnesinės

Džiovintų petražolių šaknų 30 g
Jonažolių 15 g
Džiovintų kadagių uogų 15 g
Sidabražolių 15 g
Vaistinių kiečių (pelynų) 15 g
Rūtų žolės 10 g

     

Šį skausmą malšinantį antpilą reikėtų gaminti taip: visas žoleles tiksliai pasverti, sumaišyti ir laikyti sausoje vietoje. Prireikus kupiną šaukštą mišinio užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens ir uždengti. Po 20 min. antpilą perkošti. Gerti po pusę stiklinės 3–4 kartus per dieną.

Atsargiai! Preparatai su rūtomis gali padidinti jautrumą ultravioletiniams spinduliams.

 

2. PMS sindormui švelninti

Bruknių lapų 20 g
Melisų 10 g
Dilgėlių 20 g
Putinų žiedų 20 g
Pipirmėčių 30 g

 

Viską sumaišykite ir laikykite sausoje vietoje. Šaukštą mišinio užplikykite 2 stiklinėmis verdančio vandens, uždenkite ir palikite 15 min. pritraukti. Stiklinę šilto antpilo išgerkite vakare prieš miegą, kitą stiklinę supilkite į termosą ir išgerkite ryte. Jei jus nuolat kamuoja labai stiprus PMS sindormas, geriausia arbatą pradėti gerti likus ne mažiau kaip savaitei iki mėnesinių, o joms prasidėjus padaryti pertrauką.

 

3. Klimakteriniai negalavimai (karščio bangos, naktinis prakaitavimas)

Šalavijų 20 g
Apynių spurgų 20 g
Raudonųjų dobilų 10 g
Sukatžolių 10 g
Erškėtuogių 20 g

 

Šaukštą mišinio užplikykite 200 ml verdančio vandens, uždenkite ir 7 min. palaikykite. Prieš gerdama perkoškite. Gerkite po stiklinę 3 kartus per dieną ne trumpiau kaip 3 mėnesius. Tik prieš tai geriau pasitarkite su gydytoju ar žolininku.

 

Tai svarbu!

Prieš pradėdama gydytis vaistažolėmis, turėtumėte apsilankyti pas gydytoją ir įsitikinti, ar tie neva lengvi negalavimai nėra kokios nors rimtesnės ligos požymis.

• Kada, kaip  ir kiek vartoti vaistažolių, būtinai pasitarkite su žolininku ar vaistininku. Ypač jei turite dar kokių nors sveikatos bėdų, vartojate kokius nors vaistus ir pan.

 

Verta žinoti

• Vaistinių augalų nelaikykite plastikiniuose maišeliuose.

• Žinokite, kad vaistažolėms kenkia šviesa. Geriausia žoleles laikyti drobiniuose ar popieriniuose maišeliuose.

• Geriausia kiekvieną žolelių rūšį laikyti atskirai. Niekada nemaišykite praėjusių metų ir naujo derliaus vaistažolių. Tas, kurios laikomos ilgiau kaip metus, jau reikėtų išmesti.

Naujausi straipsniai