25-metį švenčiančios laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje viešės pirmasis jos vedėjas Vytautas Kvietkauskas

Ignas Krupavičius ir Eglė Daugėlaitė / LRT nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-11-28 15:37
Seniausiai Lietuvoje ryto informacinei pramoginei laidai „Labas rytas, Lietuva“ penktadienį sukanka 25-eri. Sovietmečiu atsiradusi nacionalinės televizijos laida ilgaamžiškumu tenusileidžia „Panoramai“, įžengusiai jau į penktąją dešimtį.

1987-ųjų lapkričio 30-ąją gimusi laida nežinojo, kad vos po mėnesio į pasaulį ateis dabartinė jo vedėja Eglė Daugėlaitė. „Dar mokantis mokykloje, geriant arbatą ir valgant mamos paruoštus pusryčius, trečias dalykas buvo „Labas rytas“, pokalbis, reportažas, spaudos apžvalga ir pusės aštuntos žinios. Man nereikėjo laikrodžio, žinodavau – jei prasidėjo sporto naujienos, į pamokas vėluosiu. Gerą energetiką spinduliavo visi vedėjai, todėl pati stengiuosi jos nepritrūkti. Tikiu, kad mūsų žiūrovų rytas – toks pats labas kaip ir mano.“

„Labo ryto“ skaistyklą yra perėję talentingiausi Lietuvos žurnalistai, šiandien puošiantys ne tik eterį, bet ir valstybės tarnybą. Kai kurie tapo viešųjų ryšių ekspertais, ne vienas vedėjo kėdę išmainė į prodiuserio ar net televizijos vadovo kabinetą.

Pirmasis vedėjas ir krikštatėvis – Vytautas Kvietkauskas, laidos idėją ir pavadinimą „Labas rytas, Lietuva“ atvežęs iš JAV, kur jį sužavėjo ABC televizijos laidos „Good Morning, America“ formatas.

LRT nuotr.
LRT nuotr.

Be V.Kvietkausko, per ketvirtį amžiaus laidos vedėjo kėdėje sėdėjo kone pusšimtis žurnalistų: Henrikas Vaitiekūnas, Romas Jankauskas, Algimanta Žukauskienė, Nemira Pumprickaitė, Vytautas Makauskas, Edita Mildažytė, Nijolė Steiblienė, Darius Lukoševičius, Ričardas Sartatavičius, Skirmantas Pabedinskas, Saulius Sondeckis, Birutė Kierienė, Vilma Čereškienė, Juras Jankevičius, Eglė Bučelytė, Monika Petrulienė, Gabija Vitkevičiūtė, Andrius Tapinas, Aušra Vercinkevičiūtė, Raigardas Musnickas, Gražina Sviderskytė, Jogaila Morkūnas, Ingrida Žaltauskaitė- Siaurusevičienė, Ramūnas Ožalas, Neringa Skrudupaitė, Inga Raižytė, Lavija Šurnaitė-Kairienė, Živilė Vaškytė, Guoda Pečiulytė ir daugelis kitų... Šiuo metu Briuselyje dirbanti G. Pečiulytė, beje, praėjusiais metais įvertinta garbingu apdovanojimu – „LRT bitinuku“ kaip geriausia TV laidų vedėja.

Jau penkerius metus laidą vedantis Ignas Krupavičius laiką, praleistą su „Labu rytu“, skaičiuoja ne metais, o olimpinėmis žaidynėmis: „Pradėjau Pekino žaidynėmis, dabar Londono praūžė ir neabejoju, kad sulauksiu Rio de Žaneiro. Kažkada galvojau, kad verta keisti darbą bent jau kas penkerius metus, dabar taip nemanau. Visai nenustebčiau, jog sulauksiu ir žilo plauko studijoje. Sveikinu visus kurie kūrė, kuria ir kurs šią laidą. Visiems kolegoms linkiu azarto, mūsų žiūrovams – lengvų rytų, o Lietuvai – daugiau optimizmo.“

„Labas rytas, Lietuva“ jubiliejinės laidos studijoje viešės ir pirmasis vedėjas bei pavadinimo sumanytojas Vytautas Kvietkauskas. Taip pat pamatysite gražiausius žiūrovų kurtus vaizdo sveikinimus. Laidos „Labas rytas, Lietuva“ jubiliejiniai sveikinimai ir staigmenos – lapkričio 30 dieną nuo 6 valandos ryto per LRT televiziją.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai