25-ąjį gimtadienį švenčiančio „Keistuolių teatro“ naujo sezono pristatyme – kelionė troleibusu ir didysis fejerverkas

Vaidas Žitkus, Martyna Gedvilaitė ir Eimantas Bareikis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Simona Liaudanskytė
Publikuota: 2013-09-24 16:09
Antradienio popietę „Keistuolių teatro“ aktoriai pakvietė žurnalistus į kelionę senu troleibusu po sostinę, kurios metu buvo pristatytas naujas sezonas. 25-ąjį gimtadienį švenčiantys keistuoliai švęs solidžiai ir gerbėjams pristatys net tris naujas premjeras.

Kelionė prasidėjo nuo Spaudos rūmų, kur jau daugiau nei ketvirtį amžiaus yra įsikūręs pirmasis nepriklausomas Lietuvoje teatras, savo veiklą pradėjęs spektakliais vaikams. Visi troleibuso keleiviai gavo „Keistuolių kortelę“. Ant priekinės troleibuso sėdynės įsitaisęs teatro vadovas, režisierius ir aktorius Aidas Giniotis pasakojo savo prisiminimus ir pirmuosius keistuolių žingsnius. Jis juokavo, kad šiandien troleibusas – pasirinktas neatsitiktinai, mat šia transporto priemone jis nuolat vykdavo į repeticijas „Keistuolių teatre“.

„Būdavo, kad važiuoji ir užmingi, tačiau buvo kažkas tokio užburto, kad atsikeldavau likus vienai stotelei iki Spaudos rūmų. Tik kelis kartus pravažiavau, tačiau ir atsibudau kitoje stotelėje. Ar teko sumokėti baudą? Ir ne vieną. Tais laikais dar buvo rubliai, o bauda už važiavimą be bilieto tuo metu buvo vienas rublis. Rublis prie rublio ir suvokiau, kad pigiau išeina važinėti taksi nei viešuoju transportu“, – prisiminė aktorius.

Šiandien 25 numeriu pažymėto troleibuso maršrutas vingiavo pro senamiestį vis sustodamas paimti teatro aktorių, laukiančių stotelėse, kurioms buvo suteikti spektaklių pavadinimai. Kelionės tikslas – „Didžiojo fejerverko“ stotelė, kurioje susirinkusiųjų laukė siurprizas. Stotelėse paaiškėjo, kad šį sezoną žiūrovų laukia net trys premjeros. Naująjį sezoną, kuris startuoja rugsėjo 26-ąją, atidarys spektaklis balsui ir pianinui pagal Jurgio Kunčino kūrybą „Tūla ir kiti“ apie didžiulę meilę. Vos po poros dienų scenografė Ramunė Skrebūnaitė debiutuos kaip režisierė su spektakliu vaikams nuo dvejų metų „Vištytė ir gaidelis“. Trečioji keistuolių premjera – Vaidoto Žitkaus režisuotas autentiškas ir kartu universaliais vaikystės prisiminimais paremtas spektaklis „Kai aš mažais buvau“.

Tarptautinę teatro dieną „Keistuolių teatras“ kvies kartu dalyvauti nuo 1992-ųjų rengiamoje „Zenonų“ apdovanojimų ceremonijoje.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Jubiliejaus proga gruodžio 14 dieną „Keistuolių teatras“ kartu su Gintaro Rimkevičiaus vadovaujamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru surengs koncertą „Simfoniniai keistuoliai“. Šiame koncerte vienoje scenoje pasirodys Ilona Balsytė, Aidas Giniotis, Andrius Kaniava ir Darius Auželis.

Troleibusui pasiekus kelionės tikslą, žurnalistai buvo paprašyti išlipti ir eiti drauge pamatyti didingo fejerverko prie kino teatro „Lietuva“. Sustoję ratu aplink D.Auželį visi laukė su nekantrumu. „Šį savaitgalį buvęs fejerverkų festivalis prieš šį įvykį nublanks“, – juokėsi A.Giniotis.

Visiems laikantis už rankų iš lagamino, padėto ant grindinio, driokstelėjo duslus sprogimas ir į orą pakilo dūmų kamuolys. Visa tai buvo pasitikta griausmingomis ovacijomis. Kaip pasakojo aktorius D.Auželis, šis triukas yra naudojamas spektaklyje „Grybų karas“, vaikai jį tiesiog dievina. „Paskutinėje spektaklio scenoje pasakome, kad vaikai užsikimštų ausis, kad tie, kurie bijo, tegul laikosi už tėvelių rankų, o tada pasigirsta šis sprogimas. Vaikams jis yra pati įdomiausia spektaklio dalis“, – juokėsi aktorius.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai