23-ejų Milda Ulpytė tapo „TikTok“ žvaigžde: jos augintinių video pasaulyje renka milijonus peržiūrų

Milda Ulpytė / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Kanevičiūtė, 15min.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Vilniuje gyvenanti špicų veisėja Milda Ulpytė drąsiai gali būti vadinama „TikTok“ platformos žvaigžde. Tiesa, šį titulą ji turi dalintis su savo keturkojais – internete 23-ejų mergina dalijasi mielų ir pūkuotų šuniukų kasdienybę, kuri tirpdo širdis. Mildos užfiksuoti vaizdo įrašai bendrai surinko virš 50 milijonų peržiūrų, apie lietuvaitę jau ėmė rašyti ir užsienio spauda.

Iš finansų – į kinologiją

Prieš daugiau nei metus „TikTok“ platforma tapo puikia vieta atsiskleisti visiems, kurie to negalėjo padaryti anksčiau. Galbūt buvo nesuprasti arba tiesiog turėjo per mažai ryžto pradėti kažką naujo. Tad tuo pasinaudojo ir 23-ejų Milda, kuri, pastūmėta to, ką sako širdis, pasirinko veiklą, apie kurią visą laiką svajojo – ėmė prižiūrėti mylimiausius šunis.

Prieš tai jauna mergina šeimos narių buvo paskatinta stoti į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, kur studijavo analitiką ir finansus. Vis dėlto šis mokslas jai laimės neatnešė ir netrukus merginai pradėjo kirbėti mintis, kad reikia rinktis kitą kelią.

„Labai džiaugiuosi ir savimi didžiuojuosi, kad nusprendžiau rizikuoti, nepaisant šeimos spaudimo. Einu šiuo gyvenimo keliu lydima didžiausio hobio ir aistros. Dabar mano darbo diena pilna vizginamų uodegyčių ir plačių šuniukų šypsenų. Kas gali būti geriau?“ – šypteli mergina.

Milda Ulpytė / Asmeninio albumo nuotr.

O uodegyčių ji tikrai mato ne vieną ir ne dvi, nes šiuo metu dirba savo įkurtoje kirpykloje „Glamūras“ ir mažųjų vokiečių bei nykštukinių špicų veislyne „Bas Tero“. Tačiau čia posakis „Laimė mėgsta tylą“ negalioja, nes mažųjų augintinių džiaugsmu Milda norėjo pasidalinti ir su kitais.

Tam ji pasirinko „TikTok“ platformą, prie kurios prisijungė pirmo karantino metu 2020-aisiais metais. Klausiate – kodėl būtent tokiu laiku? Kaip ir galima numanyti, paprasčiausiai dėl veiklos stokos.

„Seniau keldavau vaizdo įrašus į kitus socialinius tinklus ir sulaukdavau tikrai nemažai dėmesio, tad atsisiuntusi „TikTok“ platformą, kur visas turinys tik vaizdo medžiaga, ilgai netrukus ir pati pradėjau kelti šuniukų įrašus. Kadangi buvo karantinas, o laisvo laiko turėjau daug, prigalvodavau idėjų vaizdo įrašų kūrimui ir turėjau laiko jas įgyvendinti“, – paaiškina pašnekovė.

Mildai platforma labiausiai patiko tuo, kad čia ji gali laisvai pasinerti į kūrybą – kurti ką tik širdis geidžia ir nesilaikyti jokių „rėmų“. Negana to, pastebėjo, kad čia puikiai veikia algoritmai, kurie į paskyrą atveda tik jos kuriamu turinius besidominčius žmones.

„Dėl to ir nusprendžiau pabandyti įkelti savo šuniukų vaizdo įrašus į šią platformą, nes retas žmogus yra abejingas mieliems šuniukams“, – šypsodamasi sako M.Ulpytė, pridurdama, kad peržiūrų skaičius neįtikėtinai greitai pradėjo didėti 2021 m. gruodį ir iki šiol nesustoja.

Mildos Ulpytės vaizdo įrašo kadras

Iš viso augina aštuonis šunis

Akimirkas iš darbo kirpykloje, šuniukų maudynių užfiksavusi Milda pasakoja, kad vienas jos pirmųjų šuniukų Taleris jau išmoko ploti ir letenytėmis. Ir nors, kaip pati mergina sako, ši komanda neturi per didelės prasmės, tačiau turi kitokią – ji labai miela. O ir mažajam šunyčiui šis dėmesys labai patinka, ypač iš aplinkinių.

„Visur, kur eidavom kartu – mieste, parduotuvėse ar kavinėse, jis ištaikydavo progą paploti savo letenėlėmis. O kas pamatydavo, iškart nusišypsodavo, dažnai ir klausimų užduodavo, ar prašydavo nusifilmuoti. Pats pirmas įkeltas vaizdo įrašas ir buvo Talerio letenėlių plojimas.

Kadangi ši komanda ganėtinai išskirtinė, jis patraukė žmonių akį ir surinko apie 100 tūkst. peržiūrų. Tuo metu šis skaičius atrodė labai didelis ir motyvavo kurti daugiau, nes ne tik man patiko, bet ir Taleriui“, – sako vien tik pliusus savo veikloje įžvelgianti mergina.

Mildos Ulpytės vaizdo įrašo kadras

Na, bet Taleris nėra vienintelis gausios šeimos augintinis. Pasirodo, jų veislyne iš viso yra aštuoni – vokiečių mažieji ir nykštukiniai špicai. Visi jie gyvena ne vienoje patalpoje, o yra gražiai išskirstyti po šeimos narių ar artimų draugų namus. Ir viskas dėl to, kad jiems būtų užtikrinta maksimali priežiūra ir vienodas rūpestis.

„Laikausi to požiūrio, kad šunys turi būti pilnaverčiai šeimos nariai, gaunantys daug dėmesio ir meilės, tad šis veislyno modelis idealus man ir mano šunims. Pas mane pačią gyvena du vokiečių mažieji špicai, mano pirmieji šuniukai. Patinukas Taleris, 8 metų amžiaus, ir kalytė Lulu, 4 metų amžiaus“, – apie augintinius pasakoja Milda.

Augintinių veislė neatsitiktina – viskas priklausė nuo šeimos gyvenimo būdo. Anksčiau M.Ulpytė augino senbernarą ir auksaspalvį retriverį, tačiau, Mildos įsitikinu, ir mažieji turi turėti aukštą intelektą. Tad špičai tam puikiai tiko – jie keri ne tik savo kailio puošnumu, grožiu, bet ir protingumu.

„Kartais sakome, kad špicai yra dideli šunys, bet tik mažo šuns kailyje. Jie labai lengvai pasiduoda dresūrai. Galima išmokyti įvairiausių komandų be jokių sunkumų. Jie myli vaikus, žmones, visada yra pozityvūs ir pilni teigiamų emocijų, o taip pat turi stabilią psichiką ir įvairiose situacijose reaguoja ramiai, tad nėra linkę pulti į paniką.

Milda Ulpytė / Asmeninio albumo nuotr.

Šeimoje savo špicą vadiname Saulyte, nes visada šypsosi ir tiesiog spinduliuoja gera nuotaika. Labai džiaugiamės, kad namus pripildė būtent ši veislė, nes idealesnių šuniukų tikriausiai nebuvo galima tikėtis. Ne veltui yra sakoma, atsiradus vienam špicui, visada atsiranda ir antras“, – šyptelėjo ji.

Pasiteiravus, kaip į nukreiptas vaizdo kameras reaguoja mažieji augintiniai, Milda patikina, kad jie prie to buvo pratinami jau nuo mažų dienų. Tiek Taleris, tiek kiti šunys, anot merginos, dievina būti dėmesio centre, nes dėl to būna apdovanojami skanukais ir paglostymais.

„Stengiuosi suformuoti pačias geriausias emocijas kiekvienos fotosesijos metu, todėl dabar užtenka pradėti segti fotoaparato kuprinę ir išgirdę šunys prisipildo entuziazmo. Jie žino, kad dabar bus skaniai apdovanoti ir gaus daug meilės fotosesijos bei filmavimo metu“, – atskleidžia ji.

Mildos Ulpytės vaizdo įrašo kadras

Po vaizdo įrašų – didesnis susidomėjimas špicais

Savo augintinius dresuoti ir tarp jų stipresnį ryšį formuoti mėgstanti M.Ulpytė teigia, kad vienas jos vaizdo įrašų jau sulaukė virš 30 mln. peržiūrų. O ir komentarų gausa džiugina – internautai negaili pozityvių reakcijų, palaikymo ar kitų gražių žodžių.

Nors kol kas į jos daržą nekrito neigiami komentarai, tačiau jų mergina nebijo. Sako, kad vis tiek šiais laikais visur daug pavydo, pykčio ir konkurencijos. Tačiau Milda teigianti žinanti, kad viską daro teisingai. Be to, džiaugiasi, kad žmonės jos vaizdo įrašais labai domisi.

„Vaizdo įrašus kurti ir jais dalintis man visada patikdavo. Tai dariau nesitikėdama sulaukti populiarumo. Visada dariau tai, kas man patinka, o dėmesys ir milijonai peržiūrų atėjo natūraliai“, – kalbėjo ji.

Milda Ulpytė / Asmeninio albumo nuotr.

Pasiteiravus, kokia didelį peržiūrų skaičių surinkusių vaizdo įrašo paslaptis, Milda mano, kad dauguma net neįsivaizduoja, koks iš tiesų mažas špico kūnelis. Tuo ji įsitikino pasidalijusi vienu vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas maudomas mažylis.

„Kai šuniukai sausi ir išpurenti, jie atrodo kaip burbuliukai ir storuliukai, tačiau sušlapinus jie labiau panašūs į ruoniukus, o ne šuniukus. Manau, šis kontrastas paliko žmonėms įspūdį. Pasaulis tikrai neabejingas šuniukams ir bet kurio žmogaus niūrią dieną gali praskaidrinti mielu šuniukų vaizdo įrašu“, – šypteli Milda.

Visgi internautai ne tik komentuoja, bet ir susidomi pačiu šuniukų auginimu. Jau ne vienas užsienietis kreipėsi į merginą su klausimais, ar galėtų kurį nors mažylį įsigyti. Tačiau špicus kruopščiai prižiūrinti ir jų iš akių nepaleidžianti mergina sako, kad prioritetas yra taikomas Lietuvoje gyvenantiems žmonėms. Ir tam, kad galėtų juos dažniau pamatyti.

„Kadangi mūsų veislynas mažas, mes esame už kokybę, ne kiekybę, tad labai atsakingai žiūrime į šią veiklą. Atranka būsimiems šeimininkams yra griežta, bet kam neparduodame ir visada teikiame prioritetą tiems, kurie gyvena Lietuvoje.

Mildos Ulpytės vaizdo įrašo kadras

Špicai graži ir puošni veislė, todėl žmonės jį pamatę užsinori, nepagalvoję, kiek atsakomybės jis atneša kartu su miela šypsenėle. Todėl pasakysiu atvirai – skeptiškai žiūriu į žmonių užklausas tik dėl to, kad pamatė mielą vaizdo įrašą internete.

Man svarbu, kad šuniukas būtų kruopščiai suplanuotas, o ne inercinis pirkinys. Kruopščiai atsirenkame, kad jis patektų į pačias geriausias rankas ir būtų mylimas bei prižiūrėtas“, – apie gaunamas užklausas kalba Milda.

Populiarumo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje sulaukusi mergina sako, kad visuomet norėjo būti turinio kūrėja, bet niekada į tai nežiūrėjo rimtai. Todėl šįkart ji džiaugiasi netikėtai užklupusiu populiarumu, nes sau įrodė, kad jei darai tai, kas patinka, gyvenimas viską sudėlioja į savas vietas.

„Daug metų užsiimu fotografija ir tikrai manau, kad man puikiai išeina sukurti estetišką ir akį traukiančią medžiagą. Todėl turinio kūrimas būtų ta veikla, kuri man džiugintų širdį. Labai tikiuosi, kad „TikTok“ platforma man padės įgyvendinti šį naują tikslą“, – savo tolimesnius planus atskleidžia mergina.

Mildos Ulpytės publikuojamus vaizdo įrašus galite peržiūrėti čia:

Skaitykite daugiau