23 kg atsikračiusi Auksė Vasiliauskienė: „Tereikia nustoti alinti save dietomis“

Auksė Vasiliauskienė / Asmeninio archyvo/ Viktorijos Karpovaitės nuotr.
Autorius: Roberta Ivašauskaitė
Publikuota: 2016-07-30 11:00
Populiarių lieknėjimo knygų „Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis“ ir „Slaptomanė“ autorė Modesta Žukauskaitė skatina merginas ir moteris lieknėti sveikai, nealinant savo organizmo bei nesilaikant griežtų dietų.

Būtent toks ir knygų autorės projekto „Prieš ir po sulieknėjimo“ tikslas, kurio metu, pasitelkusi stilistų ir vizažistų komandą, sveikai sulieknėjusioms ir atrinktoms savo skaitytojoms Modesta Žukauskaitė dovanoja „pokyčių dieną“.

Pakeisti savo stilių bei atsiduoti į profesionalių vizažisčių bei plaukų stilisčių rankas Modesta pakvietė ir Auksę Vasiliauskienę (46 m.), kuri vadovaudamasi sveiko lieknėjimo principais atsikratė 23 papildomų kilogramų.

Apie gyvenimą keičiančius pokyčius, sveiką lieknėjimą bei motyvaciją keisti save kalbamės su Modesta Žukauskaite ir projekto „Prieš ir po sulieknėjimo“ modeliu tapusia Aukse Vasiliauskiene.

– Modesta, kas lėmė apsisprendimą grožio projektui išsirinkti būtent Auksę?

– Su Aukse pirmą kartą susipažinome, kai ji atėjo į susitikimą, kuriame laukiau savo knygos skaitytojų. Tai buvo pirmas susitikimas Lietuvoje su skaitytojomis po knygos išleidimo. Ji priėjo prie manęs, plačiai nusišypsojo ir pasakė: „Ačiū, Modesta. Perskaičiusi tavo knygą numečiau 15 kilogramų ir tai dar ne pabaiga. Esu labai laiminga“.

Mes apsikabinome, nusifotografavome, trumpai pabendravome, ir aš Auksei užsiminiau, jog tikiuosi, kad tai ne paskutinis mūsų susitikimas.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Kai ruošiausi šiam pokyčių projektui, pirma mintis, šovusi į galvą, buvo: „Būtinai turiu įamžinti Auksės sėkmės istoriją ir jos amžiaus moteris bei jaunas merginas įkvėpti keistis, kaip tai padarė ši, kupina noro tobulėti, moteris“.

– Aukse, pasidalykite savo patyrimu – kas lėmė apsisprendimą keistis?

– Savo svoriu buvau nepatenkinta jau seniai, tad vis laikydavausi dietų, tik jų rezultatai nuolat būdavo labai momentiniai – visi numesti kilogramai grįždavo su pliusu. Kartą žurnale perskaitytas straipsnis apie Modestos knygą mane suintrigavo, tad nusprendžiau ją įsigyti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Projektas „Prieš ir po sulieknėjimo“: 22 kg atsikračiusi Agnė pakeitė ne tik išvaizdą, bet ir stilių

Jau po kelių dienų „Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis“ buvo mano rankose. Pradėjau ją skaityti ir pamaniau – negi aš negaliu susiimti ir pradėti keistis? Tad pradėjau domėtis sveika mityba. Darbe kolegėms papasakojau apie savo planus ir sulaukiau didelio palaikymo, tad taip ir prasidėjo mano pokyčiai.

– Kiek kilogramų ir per kiek laiko pavyko atsikratyti? Kaip pakeitėte savo mitybą ir gyvenimo būdo režimą?

– Pradėjau mažinti maisto porcijas, atsisakiau bulvinių, miltinių patiekalų, duonos, o svarbiausia – saldumynų, be kurių anksčiau negalėdavau tverti.

Pirmas dienas gal ir buvo kiek sunkiau, bet paskui viskas klojosi puikiai. Organizmas, matyt, buvo taip pavargęs nuo mano svorio, kad per daug nesipriešino šiam mano poelgiui.

Po truputį iš mano raciono dingo visi rūkyti gaminiai, kiauliena, įvairūs padažai. Pradėjau valgyti daug daržovių, gerti žaliuosius kokteilius. Jau po savaitės pajutau pirmuosius rezultatus – minus trys kilogramai. Po antros savaitės – minus dar trys kilogramai. Pajutau, kad alkana nesijaučiu, o svoris greitai krenta.

Išmeskite iš galvos idėją, kad turite lieknėti, tiesiog pakeiskite gyvenimo būdą, ir rezultatai pasirodys patys.

Po mėnesio pradėjau lankyti sporto klubą, nes pajutau azartą ir norėjosi dar geresnių rezultatų. Iš pradžių buvo labai sunku pradėti sportuoti, nes visą gyvenimą nebuvau labai aktyvi sportininkė. Vis tik šaunus sporto klubo kolektyvas labai stipriai palaikė, tad galiausiai pasidarė kur kas lengviau.

Taigi sujungusi sveiką mitybą su sportu, pasiekiau puikių rezultatų – maždaug per metus atsikračiau 23 kilogramų. Kai pradėjo matytis svorio pokyčiai, pradėjau jaustis dar geriau, negalėjau net atsižiūrėti į save veidrodyje. Sulaukdavau vis daugiau pagyrų ir iš aplinkinių, kolegių bei savo vyro. Jaučiausi tiesiog pakylėta.

– O kaip jautėtės grožio projekto metu ir pamačiusi galutinį savo pokyčių rezultatą? Kokių sulaukėte reakcijų iš savo artimųjų?

– Buvau labai laiminga, kai Modesta paskelbė mane projekto nugalėtoja. Tokioje fotosesijoje niekada nebuvau dalyvavusi, išties labai smagu, kai tavimi rūpinasi savo srities profesionalai.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Po fotosesijos sulaukiau daug pagyrų. Galiu pasakyti, kad daug kas manęs net nepažino. Po šių pokyčių supratau, kad savęs anksčiau nevertinau, o svarbiausia ir blogiausia – kad savimi nepasitikėjau. Tikrai be reikalo taip dariau.

– Modesta, kaip, jūsų akimis, projekto dieną kito Auksės nuotaikos?

– Auksė turi didžiulį sugebėjimą – visada šypsotis ir skleisti gerą nuotaiką bei šilumą aplink save. Nuo pat pirmos minutės tai jaučiau, o šios jos savybės tik dar labiau atsiskleidė ir pasimatė pokyčių dieną. Galbūt todėl, kad Auksė gavo tiek daug dėmesio iš visos mūsų komandos: nauja šukuosena, ryškus makiažas, dizainerių kurti drabužiai ir visą laiką į ją nukreiptos fotografės ir filmavimo kameros.

Modesta: Auksės akyse perskaičiau mums visiems siunčiamą žinutę: „Susigyvenk su naujais įpročiais ir prie senųjų nebenorėsi grįžti.“

Pokyčių metu ji buvo labai rami, santūri, bet kai atėjo metas pamatyti bendrą pokyčių vaizdą, ji tiesiog švytėjo ir tryško pasitikėjimu. O juk viskas prasidėjo nuo Auksės sprendimo būti kitokia. Ji nusprendė tai padaryti, o mes tik pridėjome ryškesnių spalvų prie jos gyvenimo pokyčių.

Stebėdama švytinčią iš laimės (o gal nuostabos, kaip ji gražiai atrodė?) Auksę, jos akyse perskaičiau mums visiems siunčiamą žinutę: „Susigyvenk su naujais įpročiais ir prie senųjų nebenorėsi grįžti.“

Juk kiekvienos iš mūsų praeityje buvo akimirkų, kai kūno formos nebuvo tobulos, ir kiekvienos mūsų laukia ateitis, kai galime būti tokios, kokiomis svajojame tapti.

– Ką patartumėte merginoms, kurioms stinga pasitikėjimo savimi ir kurios galbūt kiek prisibijo ir nesiryžta pokyčiams?

Auksė: Nereikia savęs alinti dietomis, nes iš jų naudos tikrai didelės nėra. Kur kas geresnių rezultatų pasieksite sureguliavę savo mitybą ir valgydami tai, kas yra naudinga.

Sportas ne mažiau svarbu. Ir kiekvienas gali pasirinkti jam labiausiai tinkantį sportavimo būdą. Juk dabar vasara, tad galima ir bėgioti, ir dviračiu važinėti – tą ir pati darau kiekvieną dieną. Merginos, būkite drąsios, pasitikėkite savimi. Viskas yra įmanoma, tereikia to norėti ir siekti.

Modesta: Išmeskite iš galvos idėją, kad turite lieknėti, tiesiog pakeiskite gyvenimo būdą, ir rezultatai pasirodys patys. Aktyviai leiskite vakarus ir laisvalaikį. Ir sportuoti pradėkite dabar, nes vėliau tam nebus laiko ir atsiras šimtai pasiteisinimų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Bestselerių autorė Modesta Žukauskaitė: „Jei norite sulieknėti, išsiugdykite 10 įpročių“

Pasistenkite valgyti lėtai, niekur neskubėdama, atminkite – sotumą pajusite tik praėjus 20–30 min. po valgio. Vertėtų sąmoningai galvoti apie kiekvieną į burną dedamą papildomą kąsnelį ir kaskart savęs paklausti, ar aš tikrai to noriu, ar man to reikia?

Tik jokiu būdu niekada nesmerkite ir nepykite ant savęs. Jei suvalgėte nerekomenduojamą produktą ar patiekalą, nenusivilkite ir nekaltinkite savęs, tiesiog grįžkite prie susidaryto plano ir toliau juo vadovaukitės. Dažniau gerkite tyrą, paprastą vandenį. Tai – vienintelis skystis, kuris, patekęs į skrandį, neskatina išsiskirti skrandžio sulčių, greitai įsisavinamas, puikiai padeda išnešioti deguonį ir kitas organizmui reikiamas medžiagas.

Saikas – tai pagrindinis principas, kuris leidžia valgyti viską, bet nedidelėmis porcijomis, nepersivalgyti. Juk žinote, kad net sveikiausias produktas, valgomas nesaikingai, galiausiai virsta vienu kitu papildomu kilogramu.

Vieną dieną per savaitę galima ir pasilepinti – mėgautis patiekalu ar vakariene ne namuose. Tądien galite leisti sau saikingai valgyti viską, ko norite.

Žinoma, nepamirškite ir sportuoti. Jokie maisto papildai ar kitokie stebuklingi būdai už jus nesudegins nereikalingų kilogramų. Kiek jų gavote su maistu, tiek privalote išeikvoti, jei norite, kad jūsų kūno svoris liktų stabilus.

Koks patikimiausias kelias į sėkmę? Bandyk dar ir dar kartą. Niekada nesiliauk tai dariusi.

Ir dar trumpas patarimas pradedančiosioms – PRADĖK!

– Modesta, kokiais projektais dar žadate nustebinti savo skaitytojas?

– Šiuo metu su nedidele kuprine ant pečių, jogos kilimėliu ir patogia sportine apranga keliauju po gražiausias pasaulio vieteles, todėl manęs daugiau nei pusę metų nėra Lietuvoje. Ieškau įkvepiančių gamtos kampelių, saulės, vandenyno, ramybės ir gryno oro.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mitybos lentelė: žaliosios, geltonosios ir raudonosios zonos maisto produktai

Visa tai man reikalinga tam, kad būsimoji knyga būtų pilna švarių, tikrų, motyvuojančių minčių bei patarimų ir retai kur šiuolaikiniuose knygynuose sutinkamų žinių.

Kiekviena diena savaip netikėta ir pilna stebuklingų nepamirštamų momentų. Šalia manęs visada yra žmogus, dvasinis mano guru, kuris man yra tarsi atversta knyga apie visas pasaulio tiesas ir paslaptis. Tomis paslaptis ir dalysimės savo naujoje knygoje, pasirodysiančioje dar šiais metais.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Šis gyvenimo laikotarpis tarsi pati didžiausia mano pokyčių kelionė, kuri keičia ne tik mano išvaizdą, bet dar labiau vidinį, dvasinį pasaulį. Greitu metu pakviesiu visas savo skaitytojas (-us) susitikti mūsų sukurtame projekte „Slaptomanės pokyčių kelionė“.

Taip pat leidybai ruošiame naują knygą. Ši knyga pasakoja apie mūsų kūno genetinį grožio ir sveikatos potencialą, kurį mums dovanoja motina gamta, kai mes gimstame.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai