2014-ųjų vasaros manikiūro ir pedikiūro spalvos, tendencijos ir praktiniai patarimai

Mnaikiūras / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-26 09:28
Sužinokite karščiausias 2014-ųjų vasaros manikiūro ir pedikiūro tendencijas iš žymių nagų priežiūros priemonių kompanijų OPI, „Sally Hansen“ atstovų! Pasidomėkite, kokios spalvos šį saulėtąjį periodą turėtų puošti moterų nagučius, kaip prižiūrėti pėdas ir kovoti su kojų patinimu bei prakaitavimu.

Išsamiai jums, gerbiamos mūsų portalo Ji24.lt skaitytojos, pristatome, kokios spalvos, efektai neatsiejami nuo šio vasaros sezono, taip pat sužinosite, ar gali manikiūras idealiai atrodyti net savaitę ir kaip prižiūrėti pėdas, kad drąsiai galėtumėte autis basutes ir nebesukti galvos dėl nuospaudų, kojų patinimo ar gausaus prakaitavimo.

Spalvų gama

„Vasarą visur norisi matyti ryškias spalvas, – sako nagų priežiūros priemonių kompanijos OPI kūrybos direktorė Suzi Weiss-Fischmann. – Moterys, būkite drąsesnės ir nebijokite lakuoti nagų visomis sodriomis vaivorykštės spalvomis! Kiekvienais metais, kai tik atšyla oras, šie atspalviai nuolat įsiveržia į mados ir grožio pasaulį. Būtent šių metų vasaros sezoną ypač aktuali ryškiai geltona, rožinė, oranžinė, ryškiai mėlyna ir žalia spalvos.“ Taip pat nepamirškite, kad ryškios spalvos labai veikia mūsų nuotaiką – ji tikrai bus daug linksmesnė.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Ryšys tarp spalvos ir psichoemocinės žmogaus būsenos buvo įrodytas šveicarų kilmės psichologo Maxo Luscherio. O štai Reinhardas Hohnas, suvirškinęs savo atliktų mokslinių tyrimų duomenis, knygoje „Gėlių abėcėlė“ pareiškė, kad raudona sukelia šventės pojūtį, žalia spalva ramina, geltona ir oranžinė išlaisvina nuo liūdesio ir netgi pakelia darbingumą. Sutikite, juk nuolat žvelgiame į savo rankas, kai spaudinėjame kompiuterio klaviatūros mygtukus ar telefone rašome trumpąją žinutę, todėl  labai svarbu, kad manikiūro spalva jus džiugintų.

Gražios rankų odos paslaptis

Rankų plovimas ne tik džiovina rankų odą, bet ir blyškina nagų laką. Pasak profesionalių manikiūrininkių, išsaugoti ryškų lako atspalvį padėtų indų plovimo metu mūvimos guminės pirštinės. Beje, jei namie turite indaplovę, tuomet džiugu – vienu rūpesčiu dėl gražių nagų mažiau. Taip pat manikiūro ekspertės pataria nepamiršti dukart per dieną įtrinti nagų odelių specialiu maitinamuoju aliejumi, o sykį per savaitę nušveisti rankas joms skirtu šveitikliu, paskui palepinti kremu.

ATMINKITE! Šiltuoju metų laiku, kai saulė tampa itin aktyvi, naudokite rankų kremą su apsauga nuo saulės (SPF).

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Švelnūs atspalviai

Švelnūs, tarsi kūno odą primenantys atspalviai (t. y. nude stiliaus manikiūras) – karščiausia šios vasaros manikiūro tendencija“, – sako nagų priežiūros priemonių kompanijos Sally Hansen vyriausiasis viceprezidentas Billas Boraczekas. Mados namų Emporio Armani, Fendi, Blugirl, DSquared², Ermanno Scervino, Badgley Mischka, Custo Barcelona šou ant podiumo – tai tik maža dalelė pasirodymų, kurių metu modelių nagai buvo nulakuoti kūno arba švelniomis pastelinėmis spalvomis.

„Šią vasarą ant bangos bus švelniai rožinė, mėlyna, skaisčiai geltona, levandų ir persikų atspalviai, taip pat šiltos ir šaltos kūno spalvos“, – pabrėžia B. Boraczekas.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Beje, rinkdamosi nagų laką, atkreipkite dėmesį į savo odos atspalvį. „Svarbiausia, kad  jos nesusilietų viena su kita. Tamsesnio gymio moterims tinkamesni šaltesni atspalviai, o aristokratiškai pabalusioms – šilti. Dievinate kūno spalvos laką? Tuomet jis nuo odos spalvos turi skirtis mažiausiai trim šviesesniais arba tamsesniais tonais, – sako nagų priežiūros priemonių kompanijos OPI kūrybos direktorė S. Weiss-Fischmann. – Dar vienas pastebėjimas:  nagai neturi būti ilgi, nes tuomet moteris atrodys vulgariai.“

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Nagų dailė, pedikiūro niuansai

Pasak OPI kūrybos direktorės, nagų dailė vis dar madinga. Kiekviena mergina nesunkiai lipdukais sugebėtų savo nagus paversti nuostabiais meno kūriniais. O svarbiausia – šiai grožio procedūrai ji sugaištų vos kelias minutes.

Derinti manikiūro ir pedikiūro nagų atspalvius visai nebūtina“, – pabrėžia S. Weiss-Fischmann.  Labai efektingai atrodo pedikiūras, kontrastuojantis su basučių spalva, arba, atvirkščiai – nagų lako ir aksesuaro spalvos sutampa idealiai. Profesionalių manikiūrininkių teigimu, jei moteris trokšta rankų nagus papuošti nagų dailės elementais, tuomet tokio manikiūro spalva privalo derėti prie vienspalvio pedikiūro. O jei dailiosios lyties atstovė kojų nagus nori pagražinti nagų daile, tokiu atveju siūloma rinktis mėnulį primenantį nagų lakavimą (t. y. „mėnulio“ manikiūrą). Tai viena karščiausių šios vasaros naujienų! Beje, jei jūsų nagai trumpučiai, toks piešinukas vizualiai pailgintų nago plokštelę.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Jokių bėdų dėl kojų!

Kadangi dėl karščio sutrinka mikrocirkuliacija, mūsų organizme ima kauptis skysčių perteklius, tad kojos imta tinti, smarkiai pasunkėja, o avalynė vis stipriau spausti. Kad kojų patinimui būtų užbėgta už akių, dukart per dieną palepinkite jas kontrastiniu dušu. Paskui intensyviais judesiais nuo apačios į viršų gerai įtrinkite gaivinamojo kremo ir gelio su heparinu ar dėlių ekstraktu.

ATMINKITE! Kad kojų pėdos išliktų minkštos, kasdien 30 sek. trinkite jas pemza palindusios po dušu.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Jei vis dėlto ant jūsų pėdų atsirado nuospaudų, nesumanykite plėšti jų – galite atverti kelią infekcijai. Geriau patepkite nuospaudą uždegimą malšinančia priemone ir užklijuokite ant jos pleistrą. Kasdien keiskite avalynę, kad išvengtumėte vienodo kojų spaudimo.

O vakare, nusiprausus po dušu, patepkite pėdas specialiai joms skirtu drėkinamuoju arba maitinamuoju kremu. Jei kojų prakaitavimo problema jums žinoma iki skausmo, tuomet rinkitės tokias priemones, kurios pasižymėtų antibakteriniu ir džiovinimo poveikiu.  Šių priemonių sudėtyje turėtų būti pušų, čiobrelių, rozmarinų eterinio aliejaus arba cinko oksido.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai