20 pažadų, kurie pakeis jūsų gyvenimą

Naujų metų viltys. / Scanpix/Panthermedia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-12-29 21:00
Kad 2017 metai būtų ryškesni, drąsesni ir sėkmingesni, pabandykite įgyvendinti bent kelis iš žemiau pateiktų pažadų.

1. Atsiribokite nuo informacinių technologijų

Retkarčiais praleiskite nors vieną dieną be interneto, kompiuterio, telefono, televizoriaus ir pan. Iš pradžių šis pažadas gali atrodyti sunkiai įvykdomas, tačiau su laiku suprasite, kad gyventi tampa vis lengviau.

2. Skirkite laiko tik sau

Kartais įjunkite pauzę ir kiekvieną dieną bent 30 min. skirkite tik sau ir praleiskite jį taip, kaip norite jūs. Medituokite, nuobodžiai pagulėkite ant sofos ir dėl tokio elgesio nesiteisinkite nei sau, nei kitiems.

3. Skaitykite knygas

Užuot žiūrėję televizorių ar sėdėję prie kompiuterio, skaitykite knygą. Knygos lavina vaizduotę, atmintį, padeda atrasti save ir pabėgti nuo rūpesčių.

4. Linksminkitės

Net jeigu esate rimtos kompanijos direktorius ar atsakinga vadybininkė, neleiskite, kad prieš akis prabėgtų visas jūsų gyvenimas.

5. Atsikratykite blogo įpročio

Pradedant nuo Naujųjų metų, kiekvieną mėnesį atsikratykite bent vieno blogo įpročio. Pavyzdžiui, vieną mėnesį meskite rūkyti, kitą – atsisakykite greitojo maisto ir pan. Tai daug lengviau negu bandyti atsikratyti per trumpą laiką ir rūkymo, ir greitojo maisto.

6. Gerkite daugiau vandens

Vanduo – sveikatos ir jaunystės šaltinis. Jis gerina medžiagų apykaitą, valo organizmą ir slopina apetitą.

7. Daugiau vaikščiokite pėsčiomis

Kiekvieną dieną 15–20 min. skirkite vaikščiojimui pėsčiomis. Važiuodami į darbą, išlipkite stotele anksčiau, vietoj lifto rinkitės laiptus ir pan. Vaikščiojimas mažina stresą, gerina nuotaiką, praskaidrina mintis ir padeda numesti nepageidaujamą svorį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Arbatos, padedančios numesti nepageidaujamo svorio

8. Išsimiegokite

Miegas stiprina imunitetą, padeda susidoroti su nerimu ir depresija, gerina atmintį, stabdo senėjimo procesus. Stenkitės užmigti dar iki 23 val. Jeigu naktinėsite prie kompiuterio ir užmigsite vėliau, tikėtina, kad atsibusite nepailsėję ir suirzę.

9. Pastebėkite gerus dalykus

Gyvenimas nėra vien rožėmis klotas, tačiau pasistenkite jame įžvelgti daugiau pozityvių dalykų. Daugiau šypsokitės, nesibarkite dėl smulkmenų, dėkokite gyvenimui už tai, ką turite.

10. Nesiverskite per galvą siekdami viską suspėti

Nereikalaukite iš savęs neįmanomų dalykų, nenustatykite nerealių tikslų ir uždavinių. Vargu, ar griežta disciplina ir vertimasis per galvą padarys jūs laimingus.

Stengdamiesi „išspausti“ iš savęs viską, kas tik įmanoma, galbūt ir pasieksite kažko daugiau ar turėsite daugiau pinigų, bet ar turėsite noro GYVENTI? Sėkmės paslaptis – judėjimas mažais žingsneliais į priekį.

11. Daugiau svajokite

Svajokite daug ir drąsiai. Gulėdami ant sofos ir galvodami, kad „tai ne man“ arba „man nepavyks“, tikrai nieko nepasieksite. Tikėkite savo svajonėmis ir, anksčiau ar vėliau jos tikrai išsipildys.

12. Atsikratykite nereikalingų daiktų

Neužgriozdinkite savo namų neveikiančia buitine technika, per mažais, per dideliais, nemadingais, suplyšusiais drabužiais, nelaikykite sudužusios vazos ar pietų servizo. Saugokite prisiminimus, o ne daiktus. Pamatysite, kvėpuoti taps lengviau.

13. Būkite dėmesingi giminaičiams ir draugams

2017 metų kalendoriuje pažymėkite artimųjų ir draugų gimtadienius ir nepamirškite jų pasveikinti. Dažniau aplankykite giminaičius, pakvieskite juos pasivaikščioti ar puodeliui arbatos.

14. Žaiskite klausimų ir atsakymų žaidimą

Žaiskite su artimaisiais klausimų ir atsakymų žaidimą (pavyzdžiui, šitą – spauskite čia) Šis žaidimas padės geriau pažinti vienas kitą.

15. Dažniau sakykite komplimentus

Saugokite prisiminimus, o ne daiktus. Pamatysite, kvėpuoti taps lengviau.

Mes dažnai pagalvojame, kaip skaniai mama kepa vištą, kaip gražiai vyras sutvarkė garažą, koks gražus bendradarbės paltas ir pan. Bet ar mes tai pasakome?

Nesidrovėkite pasakyti komplimentą, pamatysite, jo gavėjui tikrai bus malonu išgirsti gerus žodžius.

16. Mažiau skųskitės gyvenimu

Nustokite verkšlenti dėl smulkmenų: blogas oras, maža alga ir pan. Pažvelkite į gyvenimą plačiau ir pastebėsite, kiek daug yra gėrio ir grožio aplink. Nustokite ieškoti dramatizmo ir kančios.

17. Susiraskite naujų draugų

Naujos pažintys, tai naujas įkvėpimo šaltinis, naujos idėjos, informacija ir naudingi patarimai. Plėskite savo akiratį ir nebijokite užkalbinti žmogaus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologė: „Dažnai tiesiog nesusimąstome, kiek daug turime priežasčių džiaugsmui“

18. Susiraskite kitakalbį draugą

Informacinių technologijų pasaulyje nėra sudėtinga rasti kita kalba kalbantį žmogų. Užsienio kalba praplės akiratį ir padės pažinti pasaulį.

19. Tapkite savanoriu

Savanorystė padės prasmingai praleisti laiką, išmokti naujų dalykų ir galbūt kitaip pažvelgti į pasaulį. Savanoriaudami padėsite ne tik kitiems, bet ir sau.

20. Rizikuokite

Pasverta rizika padeda tobulėti, išeiti iš komforto zonos ir suteikia galimybę pakeisti gyvenimą. Padarykite tai, apie ką seniai norėjote padaryti, bet vis nedrįsote. Neieškokite lengvų kelių. Rizika – tai tarsi galimybė nusipirkti laimingą loterijos bilietą.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai