20 patarimų tiems, kas nusprendė mesti rūkyti

Rūkymas / „Fotolia“ nuotr.
Rūkymas / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-05-31 13:00
AA

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Dar viena priežastis mesti rūkyti. Bet ar lengva? Vieni atsikrato šios priklausomybės iškart, kiti metų metais vis bando tai padaryti, ir jiems niekaip nepavyksta.

Jeigu norite atsisveikinti su rūkymu, siūlome perskaityti šiuos buvusių rūkalių patarimus. Tikimės, jie jums padės.

1. Tai sunku tik iš pirmo žvilgsnio. Susipažinkite su rūkymo žalos faktais, pasidomėkite, kas gi yra tas rūkymas – ir jums bus malonu atsikratyti šios priklausomybės. Įtikinkite save mesti rūkyti, tikėkite savo įsitikinimais, tobulinkite savo vidinį pasaulį.

2. Žiūrėkite į tai, kaip į neįkainojamą dovaną sau. Atsisakę šio žalingo įpročio, jūs padovanosite sau geresnę sveikatą ir nuotaiką, grožį, didesnę savivertę.

3. Nustatykite konkrečią datą. „Rytoj“, „pirmadienį“, „nuo kitos savaitės“ – netinka. Žiūrėkite į tai rimtai, kaip, pavyzdžiui, į paskolos bankui grąžinimo terminą. Neatidėliokite ateičiai, nes ji taip niekada ir neateis. Paskirkite konkrečią datą, paimkite save į rankas ir dėkite tašką. Amžiams.

Žiūrėkite į tai rimtai, kaip, pavyzdžiui, į paskolos bankui grąžinimo terminą. Neatidėliokite ateičiai, nes ji taip niekada ir neateis.

4. Negailėkite savęs. Kai mesite rūkyti, gali pasirodyti, kad praradote kažką labai svarbaus. Jausite tuštumą ir nusivylimą. Nepasiduokite – iš tiesų jūs iš savo gyvenimo išmetėte šiukšles, o ne ką nors vertingo.

Jūs atsikratėte to, kas atnešė jums daug žalos ir finansinių nuostolių. Rūkymas atėmė iš jūsų daug sveikatos ir brangių akimirkų.

5. Išlikite pozityvūs. Juk tai vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo gyvenime. Nesielvartaukite – jūs daugiau niekada savęs nenuodysite.

6. Šis žingsnis vertas pagarbos. Bet kokia kaina išbraukite rūkymą iš savo gyvenimo. Pamatysite, ne tik jūs, bet ir jūsų artimieji kaip apdovanojimą gaus didelių privalumų.

7. Išnagrinėkite cigarečių sudėtį. Popierius, butanas, kadmis, klijai, anglies monoksidas, nikotinas, cianidas, metanas, acetonas, propanas – pažiūrekite žodyne, ką reiškia šie žodžiai. Užrašykite juos ant popieriaus ir pakabinkite matomiausioje vietoje.

8. Nesiteisinkite. Nemanykite, kad rūkote dėl to, jog patiriate daug streso ir turite problemų. Rūkymas – jau problema. Pamatysite, kad be cigarečių susidoroti su stresu ir problemomis bus žymiai lengviau, nes būtent nikotinas slopina nervų sistemą. Be cigarečių padidės jūsų savivertė, labiau pasitikėsite savimi, turėsite daugiau energijos.

Taip pat skaitykite: 7 priežastys, kodėl geriau nepradėti rūkyti

9. Svorio padidėjimas – mitas. Žmogus, kuris rūpinasi tinkama mityba, net nepastebės, kad priaugo kelis kilogramus. Taip, reikės žiūrėti, ką dedate į burną. Bet atminkite – svorio priaugama nuo persivalgymo, o ne dėl to, kad metėte rūkyti.

10. Užsiimkite kokia nors veikla, kad negalvotumėte apie rūkymą. Jūsų smegenys patirs psichologinį rūkymo įpročio trūkumą, todėl kiekvieną laisvą minutę jos jums apie tai primins, ir jums norėsis užsirūkyti. Užsiimkite kokia nors veikla, atraskite naują pomėgį, kad negalvotumėte apie tai.

Bėgikas / „Fotolia“ nuotr.

Taip pat skaitykite: 30 priežasčių, kodėl verta mesti rūkyti

11. Kuriam laikui atsiribokite nuo rūkančių žmonių. Kai pamatysite, kad kažkas rūko, negalvokite, jog šią cigaretę galėtumėte rūkyti jūs. Padėkokite sau ir didžiuokitės savimi, kad atsikratėte šio žalingo įpročio.

Nemanykite, kad rūkote dėl to, jog patiriate daug streso ir turite problemų. Rūkymas – jau problema. 

12. Investuokite į save. Žiūrėkite į tai kaip į tam tikrą indėlį. Pavyzdžiui, jūs jau nerūkote pusvalandį – per šį laiką jūsų širdis tapo sveikesnė, prašviesėjo protas. Pridėkite dar pusvalandį – pagerėjo jūsų nuotaika ir pan. Nuolat investuokite į savo sveikatą. Netrukus jūs pamatysite savo investicijų rezultatus.

13. Raskite pakaitalą. Visada turėkite po ranka mėtinių ar kitų mėgstamų ledinukų. Kai mintys pradės suktis apie cigaretę, griebkite ledinuką. Šis metodas gali pasirodyti banalus, bet jis iš tiesų veikia.

14. Kuriam laikui atsisakykite įpročio rytais gerti kavą. Bent jau iki tol, kol visiškai atsikratysite įpročio rūkyti. Tas pats taikoma ir alkoholiui – jis stipriai sumažina pasipriešinimą tabakui.

15. Sunkiausios – dvi savaitės. Atminkite, kad irzlumas ir noras užsirūkyti praeis po dviejų savaičių, o gal ir anksčiau, tai individualu. Svarbu atsilaikyti šį laikotarpį, nes po jo irzlumas, nervingumas ir mintys apie cigaretę paliks jus visiems laikams.

Taip pat skaitykite: Griauname mitus: kodėl vis dar bijote mesti rūkyti?

16. Prisiminimai. Prisiminkite tą laikotarpį, kai rūkėte. Juk viskas buvo taip kvaila ir absurdiška: tai ne jūs traukėte tabako dūmus, tai jie traukė jūsų sveikatą ir gyvybę. Kiekviena cigaretė palaipsniui nuodijo jūsų organizmą. Ar verta būtų vėl pradėti?

17. Gerkite daug vandens. Vyrams reikia išgerti apie 2 l vandens, moterims – 1,5 l. Vanduo šalina iš organizmo cigarečių nuodus. Kai užsimanysite parūkyti, išgerkite vandens. Tai labai padeda.

Bėgikas / „Fotolia“ nuotr.

18. Rašykite dienoraštį. Fiksuokite visus savo naujus pojūčius ir savijautą be nikotino. Vis peržvelkite juos. Pavyzdžiui, slopsta tas įkyrus kosulys, dantys darosi vis baltesni, jūs geriau užuodžiate kvapus, o maistas tapo itin gardus.

Rašykite viską, kas jums atrodo svarbu. Po mėnesio savęs neatpažinsite.

19. Gerkite avižų sėklų nuovirą. Nusipirkite sėjamųjų avižų sėklų, padarykite nuovirą ir, kai labai užsimanysite užsirūkyti, gerkite kaip įprastą arbatą. Buvę rūkaliai teigia, kad tai labai geras ir veiksmingas receptas: toks nuoviras valo plaučius, šalina iš organizmo toksinus ir „užmuša“ norą rūkyti.

20. Svajokite. Pinigus, kuriuos būtumėte išleidę cigaretėms, dėkite į voką. Po kelių mėnesių pažiūrėkite, kiek jums pavyko sutaupyti. Dabar šiuos pinigus galite išleisti tam, apie ką seniai svajojote, bet vis pritrūkdavo pinigų.