15 paprastų būdų, kurie padės save motyvuoti

Siekti didelių tikslų / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-15 19:30
Dienomis, savaitėmis ar mėnesiais neprisiruošiate padaryti vieno ar kito darbo ir vis randate priežasčių, kuriomis save pateisinate? Akivaizdu, jums stinga ne laiko, ne priemonių ar kokių nors kitų dalykų, bet vieno vienintelio... Motyvacijos! Štai būdai, kurie padės jums rasti būdų įveikti visas problemas.

Jums reikės žengti dar ne vieną žingsnį gerovės link, bet jei atlikdami net ir mažiausias užduotis galvoje turėsite galutinį tikslą – jums tikrai pavyks.

1. Svarbiausia tinkamai suformuluoti savo tikslus. Kai jie yra dideli ir aiškūs, ir motyvacija lygiai tokia pati. Jei jums reikia atlikti kokią nors užduotį, įvertinkite, koks yra galutinis viso to tikslas. Galbūt užduotis tik mažas laiptelis į didelę sėkmę, bet jis labai svarbus, nes veda jus į didįjį tikslą. Pavyzdžiui, norite turtingai gyventi. Tačiau kol kas dar tik mokotės universitete. Vadinasi, turite jį gerai baigti, tapti savo srities profesionalais. Akivaizdu, kad jums reikės žengti dar ne vieną žingsnį gerovės link, bet jei atlikdami net ir mažiausias užduotis galvoje turėsite galutinį tikslą – jums tikrai pavyks.

2. Susitarkite patys su savimi, apdovanokite save net už mažiausius nuopelnus. Pavyzdžiui, „kai tik tai padarysiu, leisiu sau ... (kažką, ko labai noriu)“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Telepatijos paslaptys. Kaip lavinti šiuos gebėjimus?

3. Niekada nelyginkite savęs su kitais („Inga pasiekė tą, o aš tik tiek“), lyginkite save tik su savimi. Visų žmonių skirtingi tikslai, galimybės, gebėjimai, gyvenimo aplinkybės ir dar daugelis kitų dalykų, apie kuriuos galite neturėti jokio supratimo. O lygindami save tik su savimi, galime matyti aiškų progresą. Taigi galvokite apie tai, kaip pagerinti savo pasiekimus. Analizuokite savo klaidas ir didžiuokitės laimėjimais. Ir niekada nesustokite! Nesvarbu, kiek jums metų, kokia jūsų socialinė padėtis ar aplinkybės – sustoti nevalia!

4. Neskubėkite! Daugeliui žmonių norisi savo tikslų pasiekti čia ir dabar. Tačiau pagalvokite apie tai, kad įdomiausias visada yra pats kelias tikslo link – jis mus varo į priekį, skatina svajoti, planuoti, veikti.

5. Galvokite apie savo sėkmę. Tai, ką jums pavyksta padaryti, užsirašykite. Nesikoncentruokite į nesėkmes, jų būna kiekvieno žmogaus gyvenime. Kaskart, kai nusvirs rankos ir jausitės beprarandą motyvaciją, atsiverskite užrašus ir perskaitykite, kas jums pasisekė. Teigiamos emocijos puikiai motyvuoja!

6. Nebijokite nesėkmių. Neretai jos padeda mums kur kas labiau nei nuolatinė sėkmė. Be to, jos irgi yra sėkmingo gyvenimo dalis, nes gyvenimas banguotas. Geriau pasistenkite iš nesėkmių pasimokyti, kad kitą kartą jų išvengtumėte.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

7. Aiškiai suformuluotus tikslus ir priežastis užsirašykite ant priklijuojamų lapukų. O juos prilipdykite prie veidrodžio, šaldytuvo, kompiuterio ar kitose gerai matomose vietose. Tokiu būdu jūsų užduotys įeis į pasąmonę, nuolat apie jas galvosite, o taip ir atlikti jas bus lengviau.

8. Mokykitės galvoti pozityviai. Blogos mintys neretai kur kas greičiau ateina į galvą nei geros. Tai visiškai normalu, svarbiausia, kad jos jūsų neužvaldytų. Stengdamiesi jas paleisti ir mąstyti pozityviai ne tik geriau gyvensite, bet ir pagerinsite visas savo gyvenimo sritis.

9. Prieš imdamiesi užduočių, gerai ištyrinėkite sritį, su kuria jos susijusios, išsiaiškinkite visus galimus niuansus, su kokiomis kliūtimis galima susidurti. Kodėl tai motyvuoja? Todėl, kad padeda valdyti padėtį. O kai galime tai daryti, veikiame kur kas su didesniu entuziazmu.

10. Mažiau žiūrėkite televizorių ir laiką leiskite internete. Tai atima nepaprastai daug laiko. Be to, nepadeda nei kurti, nei realiai imtis kokių nors darbų. Kur kas labiau padeda knygų skaitymas bei savistaba. Užuot stebėję, kuo užsiima kiti žmonės, geriau patys ką nors nuveikite. Kad ir ką nors nedidelio, bet savo.

11. Didelius tikslus suskaidykite į mažas užduotis ir žingsnelis po žingsnelio jų siekite. Pirmiausia mintis nukreipkite į pačius mažiausius darbus. Juos atlikę pasidžiaukite šia maža pergale ir pamąstykite apie tai, kad jau bent šiokia tokia dalimi priartėjote prie didžiojo tikslo. Tai liečia apskritai visas gyvenimo sritis. Jums reikia atsikratyti 10 kg? Jei visą laiką galvosite apie tai, tikslas gali atrodyti sunkiai pasiekiamas. Tačiau jei nuspręsite per savaitę numesti po 1 kg, užduotis pasirodys lengvai įveikiama. O po dviejų su puse mėnesio jausitės nuostabiai, nes būsite pasiekę savo didžiulį tikslą mažais žingsneliais.

12. Darbas darbu, užduotys užduotimis, tačiau gyvenime turi būti ir malonių dalykų, o tai reiškia, kad turite rasti laiko užsiimti tuo, kas jums labai patinka. Tokia veikla padeda pajusti pasitenkinimą ir įgyti daugiau optimizmo. O tai reiškia, kad motyvuoja mus siekti didelių tikslų.

13. Kad ir ką darytumėte, kad ir kokių sudėtingų darbų imtumėtės, pasistenkite kiekviename jų rasti tai, kas jums patinka, tai, kas leidžia jaustis maloniai. Tai padeda įsijausti į bet kokią veiklą ir pamiršti, kad darote kažką, kas būtina. Gyvenimas turi būti malonus!

TAIP PAT SKAITYKITE: 6 būdai, kurie padės sustiprinti intuiciją

14. Ar turite autoritetų? Žmonių, kuriais žavitės, idealizuojate? Mokykitės iš jų, semkitės įkvėpimo, pasistenkite elgtis taip, kaip jie, jūsų manymu, elgtųsi tokioje situacijoje. perženkite savo komforto ribas, nes tik taip galite turėti tai, ko norite. Juk ne veltui sakoma: jei norite gyventi kitaip, turite ir elgtis kitaip.

15. Nieko neatidėliokite rytojui. Gyvenimas – trumpas, tad tai, ko norite pasiekti, turite siekti jau šiandien, tiesiog dabar, šią minutę.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!​​​​​​

Ji24.lt

Naujausi straipsniai