20 naudingų įpročių, kurie per mėnesį neabejotinai pakeis jūsų gyvenimą

Pora. / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-09-15 21:00
Ar įmanoma per mėnesį pakeisti gyvenimą, išsilaisvinti nuo negatyvo ir pajusti harmoniją? Įmanoma, tik tam reikia tik šiek tiek pastangų, noro ir nusiteikimo.

Jeigu norite permainų ir laimingo gyvenimo, išbandykite šiuos įpročius. Nebūtina daryti visko iš eilės, galite pasirinkti tuos, kurie jums dabar labiausiai reikalingi ir lengviau įgyvendinami. Vėliau, kitą mėnesį, galėsite išbandyti ir kitus įpročius. Svarbiausia – pradėti jau dabar.

1. Vartokite žodžius, kurie asocijuojasi su laime

Tie, kurie visada yra nusiteikę pozityviai, jaučiasi daug laimingesni negu tie, kurie jame mato tik negatyvą.

Ar atkreipėte dėmesį, kad kai sutinkate kokį nors pažįstamą, draugą ar kolegą ir paklausiate jo, kaip jis gyvena, šis dažniausiai atsako: „Normaliai“, „Šiaip sau“, „Galėtų būti ir geriau“. O dabar įsivaizduokite, kad vieną pirmadienio rytą sutinkate pažįstamą, o jis į tokį klausimą jums atsako: „Puikiai! Aš ir mano šeima esame sveiki, turime stogą virš galvos ir darbą. Juk tai nuostabu!“  Ar toks atsakymas jūsų nenustebintų ir nepriverstų nusišypsoti?

Pagrindinis dalykas, kuris padaro mus nelaimingais, yra požiūris į gyvenimą. Mūsų visų gyvenimai yra labai panašūs. Bet tie, kurie visada yra nusiteikę pozityviai, jaučiasi daug laimingesni negu tie, kurie jame mato tik negatyvą.

Pabandykite per vieną mėnesį vartoti kuo daugiau teigiamų žodžių, kurie sukeltų šypseną ne tik jums, bet ir su jumis bendraujantiems žmonėms.

2. Kasdien patirkite ką nors naujo

Įvairovė suteikia gyvenimui naujų spalvų. Tai, ką darome pirmą kartą, pirmieji įspūdžiai, palieka mūsų sąmonėje neišdildomą pėdsaką visam gyvenimui. Pasistenkite per 30 dienų kasdien sužinoti ar patirti ką nors naujo. Tai gali būti bet kas – naujas hobis, ekstremalus poelgis ar pokalbis su nepažįstamu žmogumi. Patikėkite, jums tai patiks, o nauji potyriai anksčiau ar vėliau atvers jums duris į visiškai naują galimybių pasaulį.

3. Kasdien atlikite nesavanaudišką poelgį

Ne veltui sakoma: „Ką pasėsi, tą ir pjausi.“ Kai jūs darote gerą darbą kitam, įnešate pozityvo į jo gyvenimą, tuomet keičiasi ir jūsų gyvenimas. Padarykite ką nors nesavanaudiško, ką nors tokio, kas padarytų kitą žmogų laimingą ar bent jau mažiau nelaimingą. Pamatysite, tai labai maloni patirtis. Galbūt netgi tokia, kurios nepamiršite visą gyvenimą. Gerų darbų sąrašas yra beribis, tad jeigu galite kam nors padėti – būtinai tai padarykite.

4. Kiekvieną dieną išmokite kokį nors naują įgūdį

Jeigu galite pasikliauti savimi bet kokioje situacijoje, tai jūs tikrai gyvenate laimingą ir produktyvų gyvenimą. Tam, kad galėtumėte savimi pasikliauti, turite mokėti kuo daugiau paprastų, gyvenimiškų įgūdžių, t. y. būti visų galų meistru. Nors dažnai sakoma, kad geriau būti vienos siauros specialybės miestru negu mokėti viską, bet netobulai, tačiau sutikite, kad kiekvieną dieną išmokti ką nors naujo yra tikrai smagus užsiėmimas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

5. Dalykitės savo sugebėjimais ir žiniomis su kitais

Pabandykite per ateinančias 30 dienų pasidalinti su kitais savo talentais, patirtimi ir žiniomis.

Kiekvienas iš mūsų turi kokių nors talentų ir sugebėjimų, kurie gali padėti aplink mus esantiems žmonėms. Tai, kas jums yra paprasta, kitiems gali būti neįveikiama užduotis. Dalykitės su kitais tuo, ką gerai išmanote, tai pasės laimės grūdą visų mūsų gyvenimuose. Pagalvokite, už ką žmonės dažniausiai jums dėkoja, ko dažniausiai prašo? Tai gali būti piešimas, matematika, skanių patiekalų gaminimas. Pabandykite per ateinančias 30 dienų pasidalinti su kitais savo talentais, patirtimi ir žiniomis.

6. Kiekvieną dieną bent valandą skirkite savo pomėgiui

Nepamirškite savo pomėgių, bent valandą per dieną leiskite sau atsipalaiduoti. Tai gali būti bet kas. Kai kurios žmones „veža“ dalyvavimas bendruomenės veikloje, kitiems džiaugsmo suteikia skambinimas pianinu, piešimas, mezgimas ar detektyvų skaitymas. Kiekvienas atvejis yra skirtingas, bet juos vienija tai, jog šie pomėgiai užpildo žmogaus gyvenimą laime ir prasme.

7. Būkite malonūs su visais, net su grubiais žmonėmis

Jeigu maloniai elgiatės su žmogumi, kuris su jumis elgiasi priešingai, tai nereiškia, kad slepiate savo tikruosius jausmus. Tai reiškia, kad esate subrendęs žmogus ir sugebate kontroliuoti savo jausmus.

Jeigu maloniai elgiatės su žmogumi, kuris su jumis elgiasi priešingai, tai nereiškia, kad slepiate savo tikruosius jausmus. Tai reiškia, kad esate subrendęs žmogus ir sugebate kontroliuoti savo jausmus.

Ramus tonas ir šypsena „nukenksmina“ net didžiausią akiplėšą. Per ateinančias 30 dienų pabandykite elgtis būtent taip, ir jūs pastebėsite, kaip grubumas ir bloga aplinkinių nuotaika po truputį išsisklaido.

Taip pat skaitykite: Keli patarimai moterims, kurioms per 40

8. Būkite nusiteikę teigiamai

Ar pastebėjote, kad sėkmingi žmonės visada yra nusiteikę teigiamai? Jie žino, kad laimę kuriame patys. Nesvarbu, kokioje situacijoje jums tektų atsidurti, atminkite, kad dabar populiari dainininkė kažkada buvo maža mergaitė, kuri sugebėjo visada mąstyti pozityviai. Ji žinojo, kad bet kokia klaida – tai ne pasaulio pabaiga, o dar viena galimybė tobulėti ir išmokti ko nors naujo. Per ateinančias 30 dienų pabandykite matyti šviesiąją gyvenimo pusę.

9. Būkite dėkingi už pamokas, kurias jums suteikia gyvenimas

Kad ir ką jums tektų patirti ar išgyventi, priimkite tai kaip vertingą gyvenimo pamoką. Visas gyvenimas yra viena didžiulė pamoka. Jeigu įsidarbinote ne tame darbe, kurio norėjote, jeigu asmeniniai santykiai nesiklosto, jeigu šiuo metu „viskas nesiseka“, tai tiesiog reiškia, kad ateityje viskas bus daug geriau. Nesigalėkite to, kas buvo, pasimokykite iš klaidų, pamirškite jas ir atverskite naują gyvenimo lapą.

10. Mėgaukitės gyvenimu

Paklauskite savęs, ar sugebate mylėti gyvenimą ir tiesiog mėgautis juo? Ar mokate džiaugtis šia akimirka? Pabandykite mažiau galvoti apie tai, kas bus rytoj ar kitais metais. Daugiau galvokite apie dabartį ir apie tai, kaip mažiau galvoti ir tiesiog GYVENTI. Atminkite, kiekvienas iš mūsų gyvena vieną kartą, gyvenimas vyksta ne „po to, kai...“, o „čia ir dabar“. Per ateinačias 30 dienų pabandykite mažiau kapstytis praeityje ar galvoti apie ateitį, gyvenkite dabartimi.


11. Kasdien atsikratykite bent vieno daikto

Ar pastebėjote, kad gyvename apkrauti įvairias nereikalingais daiktais? Mes prie to taip priprantame, kad net nepastebime, kiek aplink mus susikaupia nereikalingų smulkmenų, neveikiančių daiktų, netinkamų drabužių. Išnešę šiukšles iš namų, išvalysime ir savo sielą bei protą. Kiekvieną dieną atsikratykite bent vieno daikto: išmeskite, atiduokite, padovanokite. Galbūt pradžioje bus sunku tai padaryti, bet kai „įsivažiuosite“, pamatysite, kad tai nėra taip sunku. Pamatysite, net kvėpuoti taps lengviau.

Taip pat skaitykite: Namų tvarkymas pagal fengšui: kaip prisitraukti sėkmę ir laimę

12. Sukurkite ką nors naujo

Išlaisvinkite savo kūrybiškumą. Vienintelė sąlyga: darykite tai, kas jums patinka. Jeigu darysite verslo planą savo draugams – tai netinka. Atraskite savo, jums džiaugsmą teikiantį pomėgį. Galbūt atrasite naują talentą, kuris visam laikui pakeis jūsų gyvenimą?

13. Nemeluokite

Tai nėra taip sunku, kaip atrodo. Tiesiog mes įprate galvoti, kad „saldus“ melas – tai nieko baisaus, jis tik įneša naujų spalvų į gyvenimą. Tačiau melas, net ir nekaltas, apkrauna mūsų protą. Nemeluokite nei sau, nei kitiems.

14. Kelkitės 30 min. anksčiau

Norite viską suspėti ir nelakstyti it akis išdegę? Pabandykite kasdien keltis 30 min. anksčiau negu įprasta. Pamatysite, suspėsite daugiau, galėsite ramiai išgerti puodelį kavos ir galbūt nevėluosite į darbą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

15. Atsikratykite bent vieno blogo įpročio

Valgote per daug nesveiko maisto? Per ilgai naršote išmaniajame telefone? O gal dėl kokios nors pykstatės su giminaičiais? Rūkote? Visi mes turime blogų įpročių, kurių norėtume atsikratyti. Nusiteikite ir padarykite tai jau dabar.

16. Praleiskite mažiau laiko prie televizoriaus ir kompiuterio

Ar žinote, kad slogią nuotaiką ar net depresijągali sukelti besaikis televizoriaus spoksojimas ir naršymas internete? Skirkite daugiau laiko realiam gyvenimui – juk tik jis suteikia pačius gražiausius gyvenimo prisiminimus. Išjunkite televizorių, palikite telefoną namie, išeikite į lauką, pažiūrėkite į dangų, į supančią gamtą, bendraukite su žmonėmis.

17. Nusistatykite sau didelį tikslą ir kasdien skirkite jam bent valandą

Nusisatykite sau kokį nors tikslą, suskaidykite jį į mažas dalis ir kasdien skirkite jam bent valandą. Taip mažais žingsneliais jūs greičiau pasieksite užsibrėžtą tikslą. Juk visi žinome, kaip sunku pradėti daryti kokį nors darbą, kai pagalvojame apie jo didumą. Per ateinančias 30 dienų skirkite savo svajonei ir dideliam tikslui bent valandą ir pamatysite, kad svajonės tikrai pildosi.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

18. Kiekvieną dieną perskaitykite bent vieną geros knygos skyrių

Dabar, kai internete knibždėte knibžda įvairios informacijos, straipsnių ir diskusijų, mes vis rečiau prisimename tikrą, popierinę, spaustuve kvepiančią knygą. Kas gali būti geriau už knygą rankose ir puodelį šiltos arbatos? Knygos – tai beribis pažinimo pasaulis, praturtinantis ir protą, ir sielą. Kiekvieną dieną perskaitykite bent vieną geros knygos skyrių. Pamatysite, kai ją perskaitysite, jums norėsis dar ir dar.

19. Kiekvieną dieną padarykite ką nors tokio, kas įkvėpia

Tam, kad visą dieną būtumėte geros nuotaikos, kartais reikia visai nereikšmingos smulkmenos. Gal tai gali būti kokia nors citata ar juokingas filmukas? Darykite tai kiekvieną dieną, ir pastebėsite, kad vis rečiau būnate prastos nuotaikos.

Taip pat skaitykite: Šmaikštus horoskopas suaugusiesiems

20. Šypsokitės

Šypsena – geriausias vitaminas. Seniai įrodyta, kad juokas suteikia optimizmo, mažina stresą sukeliančių hormonų kiekį ir suteikia energijos visai dienai. O dovanodami šypseną kitam žmogui, pagerinsite ne tik savo, bet ir kito žmogaus savijautą. 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai