18-metė E.Raducanu – Anglijos teniso pažiba: prie jos istorinės pergalės prisidėjo ir meilė matematikai

Emma Raducanu / Socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-09-12 15:25
Didžioji Britanija ploja atsistojus: vos 150-ąją vietą pasaulio moterų teniso reitinge užimanti Emma Raducanu (18) sensacingai tapo prestižinio „Grand Slam“ turnyro „US Open“ moterų varžybų nugalėtoja.

18-metė Didžiosios Britanijos atstovė Emma Raducanu finale per mažiau nei dvi valandas 6:4, 6:3 įveikė 19-metę Kanados tenisininkę Leylah Fernandez (WTA 73).

E.Raducanu karjera tenise gali įkvėpti daugelį. Dėl žemo reitingo mergina savo kelionę „US Open“ turnyre pradėjo nuo atrankos varžybų, tačiau Niujorke laimėjusi visus dešimt žaistų mačų ir visus dvidešimt setų – išėjo pakelta galva su trofėjumi rankose.

 Emma Raducanu / Scanpix nuotr.
Emma Raducanu / Scanpix nuotr.

Emmos Raducanu pergalė Didžiajai Britanijai yra išties svarbus istorinis momentais: 18-metė tapo pirmąja Didžiosios Britanijos „Grand Slam“ turnyro nugalėtoja nuo tada, kai Virginia Wade 1977 metais laimėjo Vimbldoną.

Sportinės karjeros kelyje lydėjo reiklūs tėvai

Emma gimė 2002-aisiais Toronte,  Kanadoje. Jos tėvas Ianas yra kilęs iš Bukarešto Rumunijoje, o motina Renee – iš Sheyang miesto, Kinijoje. Šeima persikėlė į Angliją, kai Emmai buvo dveji metai, o žaisti tenisą ji pradėjo būdama penkerių.

 Emma Raducanu / Socialinių tinklų nuotr.
Emma Raducanu / Socialinių tinklų nuotr.

Emma Raducanu yra ne kartą kalbėjusi apie tėvų auklėjimo įtaką jos sportinėje karjeroje: „Vaikystėje jie man buvo labai griežti. Buvau raginama siekti aukščiausių rezultatų ne tik tenise, bet ir visame kame. Manau, kad užsispyrimą išsiugdžiau nuo vaikystės“, – yra sakiusi teniso žvaigždė.

Ji kelis kartus per metus aplanko savo tėvo šeimą Bukarešte, o namuose su mama kalba mandarinų kalba, rašo „The Guardian“.

Aukščiausi pasiekimai – ir matematikoje

Be to, kad Emma Raducanu yra profesionali tenisininkė, ji taip pat yra ir išties stipri matematikė. Newstead Wood gimnazijoje, Londone, jį mokėsi aukščiausiu matematikos ir ekonomikos lygiu.

Paauglė yra sakiusi, kad matematika bei loginis mąstymas jai padeda ir tenise.

 Emma Raducanu / Scanpix nuotr.
Emma Raducanu / Scanpix nuotr.

„Manau, kad prie mano karjeros prisidėjo ir matematinės žinios bei tai, kad galiu įsisavinti daug informacijos“, – interviu metu su Pasaulio teniso asociacija kalbėjo ji.

„Jaučiu, kad žaidime esu taktiškai gudresnė nei kiti“, – pridūrė ji.

Nepaisant to, kad Emma yra stropi studentė, jos treniruočių tvarkaraštis yra išties įtemptas: 3-4 valandos aikštėje kiekvieną dieną, o po to – papildomas laikas sporto salėje. Regis, savo užsispyrimu ir darbštumu Emma ateityje įrodys dar daugiau.

Kelios akimirkos iki pergalės:

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai