18 kg atsikračiusi Aušra Štukytė: „Svarbiausia – mylėti save ir nebausti už pražangas“

Aušra Štukytė / Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-05-26 12:46
Minus 18 kilogramų. Maždaug tiek nuo savęs per metus nusimetė aktorė Aušra Štukytė. Be badavimų, be varginančių treniruočių ir tų sunkių perversmo kančių, kurios neva neišvengiamos kardinaliai keičiant gyvenimo būdą.

Keisti gyvenimo būdą ji nusprendė ne dėl svorio, o dėl bendros savijautos. Ir nors Aušra sako niekuomet nesureikšminusi svarstyklėse matomų skaičių, pokyčių ėmėsi tuomet, kai šios rodė 87 kg. Per metus iki 69 kg sulieknėjusi Aušra pripažįsta: šiandien ji jaučiasi ir gražesnė, ir laimingesnė.

„Pojūčiai tikrai geri: normalizavosi svoris, pagerėjo savijauta, turiu daugiau energijos, jaučiuosi geresnės nuotaikos. Vien tik pliusai“, – Žmonės.lt linksmai kalbėjo ji.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Sveika gyvensena ją užkrėtė studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė Vaida Kurpienė. Tuomet pradėjusi lankyti specialias paskaitas ir seminarus apie mitybą Aušra bematant įsitraukė ir palaipsniui ėmė keisti įpročius.

„Išklausiau kursą ir apėmė pakylėjimas. Ėmiau suprasti, kad lieknėti nelygu badauti, kad svoris gali kristi ir anaiptol nejaučiant alkio ir valgant skanų, o ne beskonį maistą“, – sakė Aušra.

Šiandien ji neįsivaizduoja dienos be sočių pusryčių, kuriems dažniausiai renkasi įvairias košes, dribsnius. „Pusryčiai man yra svarbiausias dienos maistas. Jų praleisti tiesiog nevalia. Jei pirmas dienas maistas yra sveikas ir naudingas, vėliau net nesinori visokių riebių, saldžių, kaloringų dalykų“, – kalbėjo ji.

Problema buvo porcijos ir valgymas ne laiku ir ne vietoje. „Labai mėgau užkandžiauti. Ir dabar dar turiu šį įprotį – pasiimu kokių nors užkandžių ir sėdu prie televizoriaus ar kompiuterio. Tuomet dėmesio į maistą koncentruoti nepavyksta ir suvalgoma daug daugiau, nei organizmui išties reikia. Būdavo, ir bulvių traškučių pakelį per kartą sudorodavau, ar riešutų pakuotę. Dabar stengiuosi įjungti mąstymą ir jei valgau – tai valgau, jei naršau internete – tai darau tik tai“, – pasakojo aktorė.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pradėjusi sveikai maitintis ji sumažino ir suvartojamo cukraus kiekį. Ir ne tik saldindama kavą, arbatą ar apribodama saldumynus. Cukraus gausu ir įvairiuose padažuose, kepiniuose, net jogurtuose su priedais.

„Jei labai noriu kokio saldumyno – nebaudžiu savęs. Išmokau taisyklę, kad kasdien galima suvalgyti po kokią nors mažą nuodėmę, o jei susilaikai nuo jų – kartą per savaitę didesnę. Jei tikrai norisi – tai ir reikia. Svarbu tik suvalgius nekaltinti savęs paslydus. Tuomet jau verčiau pasimėgauti tuo gabalėliu šokolado ar torto. O viską iš naujo pradėti kitą dieną“, – kalbėjo Aušra.

Iš savo valgiaraščio išbraukusi nesveiką maistą aktorė sako pastebėjusi, kad atsirado daugiau energijos. Net kavos poreikis sumažėjo, tonizuotis nebėra būtina, kavą ji ėmė gerti tik todėl, kad skanu, nes norisi to rytinio ritualo.

Aušra stengiasi nepamiršti ir judėjimo, neretai apsiavusi sportinius batelius išeina pabėgioti. Tačiau neprievartauja savęs, kaip pati sako – bėga tiek, kiek gali ir dar truputį daugiau.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Visiems, pasiryžusiems keistis, ji linki pozityvumo, nes tik geras nusiteikimas padeda lengviau siekti užsibrėžtų tikslų.

„Tie kilogramai tirpo palaipsniui, po truputį, todėl ir tas pokytis ne toks akivaizdus. Esu aukšta, niekada nebuvau labai smulkutė, tai ne visi tuos pasikeitimus ir pastebėjo. Bet svarbu, kad aš pati jaučiuosi puikiai. Svarbiausia – mylėti save ir nebausti už pražangas“, – linksmai pasakojo Aušra.

TAIP PAT SKAITYKITE: Eglė Skrolytė atskleidė grožio ir puikios figūros receptą: tinka kiekvienam

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai