17-metė turkė Rumeysa Gelgi – aukščiausia pasaulio paauglė

Rumeysa Gelgi su šeima / „Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-11 13:13
17-metė Rumeysa Gelgi iš Turkijos oficialiai paskelbta pačia aukščiausia paaugle pasaulyje.

Rumeysos Gelgi ūgis yra 213,6 cm, ji mokosi 11-oje klasėje ir gyvena Safranbolu mieste kartu su savo tėvais ir vyresniais broliais bei seserimis, kurių visų ūgis – normalus.

Neįprastą paauglės sudėjimą nulėmė Vyverio sindromas – retas genetinis sutrikimas, sukeliantis staigų augimą.

„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr.
„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr.

Rumeysos ūgis sukelia jai judėjimo problemų – mergina vaikščioti gali tik remdamasi specialiai jai pagaminta vaikštyne arba sėdėdama taip pat tik jai pagamintame vežimėlyje. Jos drabužiai ir avalynė taip pat gaminami pagal užsakymą.

Dėl neįprastos išvaizdos paauglė ne kartą yra tapusi patyčių objektu, tačiau kaip pati sako, dabar aplinkinių kalbos jos nebejaudina – negatyvius komentarus mergina tiesiog ignoruoja.

„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr.
„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr.

„Man patinka būti kitokiai nei visi kiti. Aš jaučiuosi ypatinga, – sako Rumeysa. – Be to, būdama tokia aukšta galiu lengvai pasiekti tai, kas yra aukštai, o žiūrėti į žmones iš viršaus taip pat nėra labai jau blogai.“

Kadangi Rumeysa daugiau augti nebeturėtų, aukščiausio pasaulio žmogaus titulas ir toliau išliks jos tautiečiui Sultanui Kosenui, kurio ūgis – 251 cm. Nors šiuo metu Rumeysa ofiialiai yra aukščiausia pasaulio paauglė, anksčiau yra buvę ir aukštesnių už ją: pačios aukščiausios visų laikų paauglės titulas priklauso kanadietei Annai Haining Swan (1846–1888 m.), kurios ūgis buvo 241,3 cm.

„Guinness“ pasaulio rekordų apdovanojimas Rumeysai Gelgi šią savaitę buvo įteiktas per specialią ceremoniją jos gimtajame mieste. Rumeysos Gelgi vardas ir jos rekordas bus įtraukti į rugsėjį pasirodysiančią 2015-ųjų „Guinness“ pasaulio rekordų knygą.

Žmonės.lt
Temos:
Rekordas Aktualu

Naujausi straipsniai