16-metę Ugnę dėl svorio sukritikavusi Erika Purauskytė: „Pati numečiau apie 25 kg“

Erika Purauskytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-03-06 18:02
Po to, kai 16-metė vilnietė Ugnė Savickaitė pasirodė „Mados infekcijos“ modelių atrankoje apie antsvorį skambiai pasisakiusi renginių organizatorė Erika Purauskytė viešai paaiškino savo poziciją. Anot moters, antsvoris byloja apie sveikatos sutrikimus, ir jai pačiai tai puikiai pažįstama: savą svorį ji turi kontroliuoti nuolat.

Sekmadienį Žmonės.lt rašė apie vilnietę Ugnę, kurios pasirodymas „Mados infekcijos“ modelių atrankoje išprovokavo aršią garsenybių diskusiją

E.Purauskytė tada rėžė, kad turėti antsvorio tolygu nesiprausti, tokie jos žodžiai įsiutino žinomas moteris – Dainą Bosas, Simoną Burbaitę, Eglę Straleckaitę ir kitas. 

Vinco Alesiaus nuotr.
Vinco Alesiaus nuotr.

Pamačiusi kilusį ažiotažą E.Purauskytė darsyk išdėstė savo poziciją. „Facebook“ tinkle moteris pasakojo pati nuolat turinti kontroliuoti savą svorį. Čia ji rašė:

„Jei tu esi nutukęs, tai tu esi kaip nesiprausęs“, – dr. Darius Radzevičius. Čia ne mano sugalvota frazė, bet aš jai pritariu ir cituoju. Ji nėra skirta kažką įžeisti ar pažeminti, bet vis didėjantis nutukimas ir jo sunorminimas kelia nerimą ne vienam pasaulio medikui. O jums ne? 

Aš pati nesu iš prigimties lieknas žmogus, mano pačios genetika – storulių, jei savęs nekontroliuočiau, nesiimčiau jokių priemonių prieš viršsvorį, būčiau labai stora.

Su antsvoriu reikia kovoti kuo anksčiau, kol jis dar tik keli nepatogūs ir nepuošiantys kg, kol dar tai netapę neįveikiamu nutukimu, nes jis kenkia, kad ir kokie tolerantiški bebūtume. Tą pasakys bet kuris dietologas. O prieš kaltindami bandymu įžeisti, prašau, neišimti atskirų frazių iš konteksto, o skaityti viską nuosekliai. Pamatysite, kad įžeidimų ir net ketinimų nėra. Yra tik interpretacijos atskirų frazių, bet jos jau ne mano. 

Ir tai nėra diskusija gražu tai ar ne, šaunus žmogus su antsvoriu ar ne. Jis gali būti ir gražus, ir šaunus, ir turėti begalę kitų šaunių savybių, bet antsvoris jam kenkia. Deja. 

Aš pati nesu iš prigimties lieknas žmogus, mano pačios genetika – storulių, jei savęs nekontroliuočiau, nesiimčiau jokių priemonių prieš viršsvorį, būčiau labai stora. Žinau, nes nesu tokia buvusi. Ir ne kartą. Tad tai, ką sakau, galiu patvirtinti savo patirtimi. 

P.S. Kodėl akivaizdžiai lieknam žmogui sakyti „tu per lieknas ir sau kenki“ yra normalu, o žmogui su antsvoriu – tabu? Juk abi pusės sau kenkia.“

Komentaruose žinoma moteris paaiškino pati atsikračiusi bene 25 kg antsvorio: „Aš esu žmogus, numetęs apie 25 kg, nes pati sau kenkiau būdama stora.“

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai