159 cm ūgio Natalija Martinavičienė sveria 47 kg: „Noriu atsikratyti dar dviejų kilogramų“

Natalija Martinavičienė / Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-24 19:31
Išskirtinių papuošalų „Natali de Lyrik“ kūrėją Nataliją Martinavičienę (38) jos bičiuliai neretai juokais pavadina Coliuke. 159 centimetrų ūgio verslininkė – smulkutė nuo mažumės. Tačiau net sverdama 47 kilogramus suka galvą, kaip dar šiek tiek sulieknėti.
Pauliaus Gasiūno nuotr.
Pauliaus Gasiūno nuotr.

„Gal mano svoris ir normalus, bet labai noriu atsikratyti dar dviejų kilogramų. Juk visos moterys svajoja įtilpti į tam tikrus standartus“, – Žmonės.lt sakė Natalija.

45 kilogramai – jai ne naujiena. Kadaise tiek svėrusi moteris sako tuomet pati sau labiau patikusi, tuomet jautėsi patrauklesnė, ką jau kalbėti apie „lengvumo“ jausmą.

„Man labai patiko šis mano svoris, jis buvo mažiausiais mano gyvenime. Tačiau nereikia galvoti, kad visuomet taip ir buvo, maždaug prieš dešimt metų buvau gerokai sunkesnė, tuomet svarstyklės rodė maždaug 55 kilogramus“, – prisipažįsta Natalija.

Pauliaus Gasiūno nuotr.
Pauliaus Gasiūno nuotr.

Moteris yra užauginusi tris vaikus, kurių vyriausiam šiandien 18-ika. Tačiau nėštumo laikotarpis jai nekelia asocijacijų su priaugtais kilogramais. „Putlesnė buvau kai nesilaukiau. O po nėštumo svoris krito lengvai, aišku, padirbėti irgi reikėjo. Bet nebuvo labai sunku“, – prisiminė ji.

Kaip Natalijai pavyksta savyje atrasti tiek valios ir užsispyrimo? Pasak jos, daugelis dalykų yra galvoje, todėl labai svarbu tinkamai nusiteikti, mąstyti pozityviai, o tuomet nereikalingi riebaliukai ima tirpti savaime.

„Vasara – geriausias motyvatorius. Kai orai šyla, norisi lengvesnių drabužių, atsiranda noras patobulinti figūrą. Nors esu tinginė, bet turėdama tikslą bandau nepasiduoti“, – juokėsi moteris.

Pauliaus Gasiūno nuotr.
Pauliaus Gasiūno nuotr.

Žodžio „dieta“ Natalijos žodyne nėra, ji sako apetitu nesiskundžianti ir mėgstanti skaniai pavalgyti, tačiau visuomet stengiasi derinti maistą ir skaičiuoti kalorijas. Tai – dvi pagrindinės taisyklės, kurių ji laikosi norėdama kontroliuoti kūno svorį.

„Sportuoti man reikia prisiversti. Vasarą – lengviau, galima prisigalvoti daug aktyvių pramogų. Tuomet važinėju dviračiu, bėgioju. O žiemą tenka ir sporto salėje paplušėti“, – sakė ji.

Natalija turi ir savų „paslapčių“, kaip pagreitinti medžiagų apykaitą ir lengviau pasiekti trokštamą rezultatą. Viena jų – prieš kiekvieną valgį išgerti po stiklinę vandens su pusę įspaustos citrinos.

„Pati stebiuosi, tačiau tai tikrai veikia. Vanduo užpildo skrandį, o citrina padeda deginti riebalus. Jei bent tris kartus per dieną išgeriu po tokią stiklinę, efektas – akivaizdus“, – mintimis dalijosi Natalija.

Pauliaus Gasiūno nuotr.
Pauliaus Gasiūno nuotr.

Vasarą ji stengiasi valgyti daugiau gyvo maisto: daržovių, vaisių, uogų, natūraliai savo racione sumažina miltinius ir ypač kaloringus patiekalus. „Mano vienas pagrindinių energijos šaltinių – kokteilis iš banano, pasukų, braškių ir čija sėklų. Tai savotiškas jaunystės eliksyras, pasukos labai teigiamai veikia žmogaus organizmą“, – sakė Natalija.

Su Žmonės.lt skaitytojais ji pasidalino ir keliais savo mėgstamų patiekalų receptais.

Pati sau ji ypač mėgsta ruošti krevečių salotas, į kurias maišo įvairių salotų lapus, svogūnų stiebus, krapus, avokadą, saujelę krevečių, pašlaksto citrina ir alyvuogių aliejumi, pabarsto juodųjų serbentų.

Pauliaus Gasiūno nuotr.
Pauliaus Gasiūno nuotr.

Tarp jos mėgstamų vasariškų salotų – ir avokadų su braškėmis derinys. Joms paruošti Natalija renkasi salotų lapus, kelias baziliko, mėtos šakeles, kelias braškes, viską apšlaksto citrina, užpila alyvuogių aliejaus, viską pabarsto sodo uogomis ir ispaninio šalavijo sėklomis.

Pauliaus Gasiūno nuotr.
Pauliaus Gasiūno nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai