15 priežasčių mylėti nuostabiąją Charlize Theron

Charlize Theron / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-05-15 17:20
Atrodo, kad apie šią žvaigždę žinome viską ar bent daug. Tačiau kuo daugiau filmų su Charlize Theron žiūri: nuo „Monstro“, dėl kurio ji priaugo 15 kg (paskui 13 kg numetė), iki „Snieguolės ir Medžiotojo“ ar „Pašėlusio Makso. Įtūžio kelio“ – tuo labiau supranti, kokia ji puiki aktorė. Ir neprilygstamo grožio moteris.

Dar – gera dukra, tokia artima mamai, kad abi turi vienodas tatuiruotes (žuvis) ir gyvena netoli viena kitos Los Andžele. O svarbiausia – ji godi gyventi ir semia tą gyvenimą pilnomis rieškutėmis, nesirinkdama kąsnių, nesigėdydama, nesidrovėdama. Ir įkvepia mus. Nes auksinė „Dior“ moteris gimė ne sosto papėdėje ir net ne privilegijuotoje Holivudo šeimoje, o vietovėje, kur iki artimiausio kilnojamojo kino teatro reikėdavo važiuoti valandą.

Ką gi, dabar Charlize gyvenime bent kino labai daug, nors vaikystėje ji svajojo visai ne apie tai. Ir šiandien kaip didelį košmarą įsivaizduoja idėją, jog kas nors sumanytų... ekranizuoti jos biografiją. „Be galo stengiuosi išlaikyti savo privatų gyvenimą šventą. Man patinka stovėti prieš kamerą ir vaidinti personažą, bet vargu ar patiktų, jei pati atsidurčiau objektyvo centre. Sėdėti Kanuose ir žiūrėti tai? O Dieve, tikiuosi, kad taip niekada nebus“, – sako ji.

O štai mes turbūt mielai pažiūrėtume ir turbūt rastume daugiau nei 15 priežasčių, kodėl mums patinka Charlize Theron.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

1. Ji prarado svajonę

Kaip ir daugelis mergaičių, mažoji Charlize troško tapti balerina ir siekė svajonės (vaikui, išaugusiam nuošalioje Pietų Afrikos fermoje, tai buvo tiesiog fantastiškai sudėtinga). Deja, kai ši jau atrodė ranka pasiekiama, Theron buvo priversta jos atsisakyti dėl kelio traumos. Vis dėlto „Gulbių ežerą“ ir „Spragtuką“ sušoko, o baletas suformavo idealią išvaizdą ir laikyseną – tai labai praverčia kine. Sudaužytos svajonės irgi gali būti naudingos!

2. Ji atėjo iš niekur

Benonis, Pietų Afrikos provincija, ir yra tas iš niekur. Vieniša ferma tuometinėje Transvalio provincijoje – didesnis pasaulio užkampis nei bet kuris Lietuvos vienkiemis. „Įprastas vaikystės vaizdinys: aš – basa ir purvina. Jokių kompiuterinių žaidimų, apskritai – jokių kompiuterių, jokių koncertų (šalis tuo metu buvo boikotuojama dėl rasinės politikos). Be to, nuo antibiotikų, kuriais man gydė geltą, iškrito visi dantys – iki vienuolikos metų aš buvau visiškai bedantė“, – prisimena aktorė, iš kurios mokykloje dėl to tyčiojosi vaikai.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

3. Jos vaikystė traumuota

Ir dar taip, kaip daugelis nė įsivaizduoti negali: tėvas buvo psichopatas, alkoholikas ir smurtautojas. Vieną dieną, kai jis ėmė grasinti Charlize ir jos motinai Gerdai, ši čiupo šautuvą ir paspaudė gaiduką. Šūvis buvo mirtinas, tačiau teismas nusprendė, kad tai buvo savigyna, ir moters neapkaltino. (Egzistuoja versija, kad iš tiesų šovė Charlize, o motina prisiėmė kaltę, norėdama apsaugoti dukrą.)

4. Ji žino šlovės kainą

Šešiolikos ji išvyko į Milaną (daugiau 8000 km nuo Johanesburgo!) – ieškoti geresnio gyvenimo, paskui į Majamį ir Niujorką. „Rengiausi tris dienas padirbėti modeliu, tačiau galiausiai likau visai žiemai. Nakvoti gavau vieno draugo namuose, rūsyje, kur nebuvo net langų. Neturėjau pinigų, mokiausi šokti „Joffrey“ baleto mokykloje, bet keliai vis blogėjo, prasidėjo depresija. Buvau modelis, nes negalėjau dirbti padavėja: merginos, turinčios PAR pasą, nenorėjo joks restoranas“, – prisimena, ko gero, juodžiausias dienas Charlize.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

5. Ji dievina savo motiną

Pirmiausia už tai, kad buvo tokia neegoistiška ir suteikė vienintelei dukrai absoliučią laisvę. Ir už tai, kad ateidavo ir ateina į pagalbą tada, kai jos labiausiai reikia. Pavyzdžiui, tuomet, kai sėdėjo Niujorke ant sofos, dėžutė po dėžutės valgydama „Haagen-Dazs“ ledus. Mama atskrido vien tam, kad primintų dukrai, jog ji gali tą patį daryti ir namie, Pietų Afrikoje, kur yra ir sofa, ir ledų. Ir kad nupirktų bilietą į Los Andželą – be atgalinio skrydžio.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

6. Ji turi draugių moterų

Žinote tą moterų manierą pabrėžti, kad geriausiai jos sutaria su draugais vyrais? Charlize sako, kad visada turėjo puikių draugų ir tarp kitos lyties atstovų, tačiau dievina savo bičiules. O trejetas artimiausių yra jai tarsi seserys – įkvepia ir visada ateina į pagalbą. Ir – taip, jos geriausia draugė – iš mokyklos laikų, dar iš Johanesburgo.

7. Ji netekėjusi ir laiminga

Du romanai: vienas ilgas (truko devynerius metus) ir rimtas – su kolega Stuartu Townsendu; kitas – didelė Holivudo mįslė. Iš pirmo žvilgsnio sunku suprasti, kuo tokią moterį, kaip Charlize, patraukė ne Holivudo blogasis berniukas, o senstelėjęs bjauraus būdo Seanas Pennas. Bet pastarasis išties trykšta testosteronu, Theron – moteriškumo kvintesencija, taigi, gal tiesiog pavargo nuo vyrų, praleidžiančių vonios kambaryje daugiau laiko nei ji pati?! O kai Pennas parodė savo charakterį, kurio neišlaikė net angelas Robin Wright, keturiolika metų buvusi jo žmona, Charlize jį metė.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

8. Ji – dieviškai graži

Tokia, kad nė neišeina pavydėti. O sulaukusi keturiasdešimties (tiek sukako praėjusį rugpjūtį) atrodo net gražesnė, nei neseniai publikai parodytose nuotraukose iš Charlize, modelio, praeities, kur jai – aštuoniolika. Ji gali tiesiog būti ekrane – kaip filme „Snieguolė ir Medžiotojas“ – ir pusantros valandos negalėsime nuleisti nuo jos akių.

9. Ji nešioja trumpaplaukę šukuosen

Ir paglosto estetinį jausmą toms, kurios negali pasigirti ilgais plaukais (šiais Holivude puikuojasi kas antra). Aišku, madai pasikeitus, Theron juos irgi atsiaugins, bet kol kas – taškas trumpaplaukių naudai. O rengdamasi vaidinti juostoje „Pašėlęs Maksas. Įtūžio kelias“ ji išvis nusiskuto galvą plikai.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

10. Jai patinka būti mama

„Iš visų – net sudėtingiausių – moterų vaidmenų, kuriuos suvaidinau iki šiol, man labiausiai patinka mamos vaidmuo“, – tiksli citata iš aktorės radijo interviu. Ji turi du širdies vaikus: 2012 m. įvaikintą berniuką Jacksoną, kuriam dabar ketveri, ir pernai vasarą – mergytę August. Charlize, viename naujausių radijo interviu tvirtinusi, kad nesirengia tekėti, visada sakė norinti šeimos. Ką gi, ji ją turi.

11. Ji nesigėdija to, kas buvo

Vienas faktas: 1999 m. nuogos Charlize Theron, kuriai tada buvo dvidešimt ketveri, nuotraukų pasirodė „Playboy“. Po ketverių metų ji gavo „Oskarą“. Per visą kino istoriją šitokią metamorfozę patyrė tik Kim Basinger. Theron pozicija: po drabužiais slypi viso labo žmogaus kūnas. Tai nei gerai, nei blogai – tiesiog faktas, kurio nereikia niekaip ypatingai vertinti. Taip ją išmokė mama!

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

12. Ji palaiko moteris Holivude

Charlize – pripažinta prodiuserė (be kita ko, prodiusavo ir „Monstrą“, pelniusį jai „Oskarą“) ir yra įsitikinusi, jog sėkmė lydi režisieres būtent dėl to, kad jos ne tik pasakoja apie moterų gyvenimus, bet ir puikiai pažįsta vyrus. O vyrai negali tuo pasigirti, todėl moterys – universalesnės kūrėjos, moka geriau atskleisti žmogiškąją prigimtį.

13. Jos sėkmės receptas – paprastas

Pirma, surask ką nors, kas tau patiktų; antra, dirbk dvigubai, ne – trigubai daugiau ir geriau, nei iš tavęs tikimasi; trečia, neleisk, kad kiti išmuštų tave iš vėžių ir trikdytų emociškai.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

14. Ji moka skaičiuoti pinigus

Devyniolikos atsidūrusi Los Andžele, Charlize teturėjo 500 dolerių čekį, kurį atsiuntė mama sumokėti už nuomą (ir kurį atsisakė išgryninti banko tarnautojas, nes jis buvo išduotas užsienyje). Peržengusios keturiasdešimtmetį aktorės turtas vertinamas 110 mln. dolerių. Theron 2012 m. gavo 10 mln. už „Snieguolę ir Medžiotoją“ – išsireikalavo, kad jai būtų sumokėta ne mažiau nei kolegai vyrui Chrisui Hemsworth’ui.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

15. Ji matė mirtį

Tuomet jai buvo penkeri. Šeima važiavo automobiliu ir greitkelyje pamatė avariją: vairuotojas buvo įkalintas degančiame automobilyje ir niekas negalėjo jo išlaisvinti. „Pietų Afrikoje visi turi ginklą, todėl vyras maldaute maldavo jį nušauti. Kažkas išpildė jo prašymą... Tai buvo siaubinga, tačiau privertė mane vertinti gyvenimą ir nepriimti jo kaip savaime suprantamo dalyko... Branginu kiekvieną akimirką, nes žinau, kaip greitai jis gali būti atimtas. Ir žinau, kad yra tik dvi išeitys: arba plaukti, arba paskęsti.“

Elaima.lt

Naujausi straipsniai