15 priežasčių mylėti Hugh Grantą

Hugh Grantas / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-03 17:59
Mes pažįstame jį bent trisdešimt metų. Per tą laiką aktorius spėjo padraugauti su pora gražiausių pasaulio moterų, uždirbti milijonus, prisidaryti vaikų ir net pasenti. Ką gi, mes, kurioms patinka jo dešimtojo dešimtmečio filmai, irgi nejaunėjame.

Pradžioje norėjome parašyti – komedijos, bet juk tame pačiame dešimtajame dešimtmetyje buvo perversiško erotizmo kupinas Romano Polanskio „Kartus mėnuo“, kurį daugelis iš mūsų žiūrėjo ir tirpo iš nuodėmingos estetikos. Tačiau dauguma vis tiek labiau myli romantines komedijas „Ketverios vestuvės ir vienos laidotuvės“, „Devyni mėnesiai“, „Noting Hilas“, „Gyvenimas pagal jį“ ar „Įsimylėti per dvi savaites“. Ką jau kalbėti apie abi „Bridžitos Džouns dienoraščio“ dalis – Danielio Klyverio laidotuvėse ašarą braukė ne tik Bridžė. O ir kūrėjai paliko vietos tęsiniui: paaiškėja, kad Danielis vis dėlto išgyveno...

Metams bėgant Hugh Granto charizma nė kiek neišblėso, ką puikiai patvirtina naujausia jo Auksinio gaublio nominacija už vaidmenį biografinėje dramoje „Florens“. Vyrukas, kažkada buvęs žaviausias romantiškas mylimasis, naujame filme tapo globėjišku ir daug gyvenime mačiusiu sutuoktiniu. Nors ir ne be pikantiškos detalės – jo širdis ir jausmai priklauso dviem moterims.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Bet ir gyvenime jis nevertino ir nevertina monogamijos – ypač tada, kai apgaudinėjo seksualiąją sužadėtinę Elizabeth Hurley su juodaode prostitute Divine Brown. Aktorius nesiginčijo su jį areštavusiais pareigūnais (Hugh ir Divine buvo sučiupti automobilių aikštelėje oralinio nusikaltimo įkarštyje) ir gavo 1180 JAV dolerių baudą, dvejus metus lygtinai bei nurodymą išklausyti specialią programą apie AIDS. Liz jam atleido, tačiau poros sužadėtuvės taip ir nesibaigė santuoka.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kaip ir vėlesnis Hugh romanas su britų aristokrate Jemima Khan. Gal ir į gera – radijo interviu Howardui Sternui Hugh sakė netikįs, kad žmogus gali gyventi su tuo pačiu partneriu keturiasdešimt metų („Sakote, apie tai rašo Biblija? Niekada nemaniau, kad tai – gera idėja. Santuoka man atrodo tokia neromantiška“). Grantas nevedė nė vienos iš savo vaikų motinos; Hurley irgi ne per ilgiausiai buvo indų verslininko Aruno Nayaro žmona, o už savo vienintelio sūnaus Damiano tėvo taip ir neištekėjo. Žmonės, vaidinę mylimuosius ekrane, nesugebėjo sukurti tvarių santykių gyvenime. O ir antigrantininkės vis dar ginčijasi, kas – širdžių ėdikas ar elementarus mergišius – iš tiesų yra Hugh Grantas. Bet jei apie aktorių kalbama tiek ilgai, vadinasi, jis išties asmenybė, kuriai galima jausti stipriausius jausmus: nuo neapykantos iki meilės.

1. Jis – absoliutus britas

Hugh Johnas Mungo Grantas atseka savo giminės istoriją per kartų kartas: anglų ir škotų kariai, imperijos viltis bei atspara, markizai, vikontai, grafai. Jo tėvas kapitonas Grantas studijavo Sandhersto karališkojoje karo akademijoje, motina buvo lotynų, prancūzų kalbų ir muzikos mokytoja (Hugh irgi laisvai kalba prancūziškai), o pats jis leido vaikystę medžiodamas su seneliu Škotijoje.

2. Jis puikiai išsilavinęs

Oksfordo universitete Hugh studijavo anglų kalbą ir menotyrą (ir priklausė uždaram studentų klubui „Piers Gaveston Society“, pavadintam Anglijos karaliaus Eduardo II meilužio garbei). Ketino toliau gilintis į šią sritį Londono universitete, bet negavo stipendijos ir hobis – narystė Oksfordo universiteto teatro draugijoje – tapo mėgstamu darbu. Publikai ypač patiko „Dvyliktoji naktis“.

3. Jis daug išbandė

Grantas dirbo futbolo stadiono sporto aikštelės prižiūrėtojo padėjėju, buvo namų mokytojas, rašė komiškas sceneles televizijos serialams, kūrė reklamų tekstus, turėjo nedidelių vaidmenų provincijos teatre. O paskui su draugais įkūrė teatro kompaniją, vaidino televizijos serialuose, spektakliuose ir net pradėjo rašyti romaną.

4. Jis turi testosterono

Nuo jaunystės pasižymėjo patrauklia išvaizda, kas jam atrodė nevyriška. Geriausias būdas įrodyti, kad yra kitaip, – įsivelti į muštynes, ir Hugh ne kartą gavo į fizionomiją. Šiandien tuo nesididžiuoja, tačiau jau būdamas garbaus amžiaus užpuolė jį persekiojantį fotografą. Priešas paliko kovos lauką apdaužytas, nusėtas mėlynių ir apkibęs keptomis pupelėmis (Grantas išvertė ant jo pupelių skardinę), o Hugh buvo areštuotas.

5. Jis vaidino Chopiną

Dukart – 1988 m. filme „Noktiurnas“ ir 1991 m. „Ekspromtas“. Tarp kitų netipiškų jo juostų – siaubo filmas pagal Bramo Stokerio romaną, minėtasis Polanskio „Kartus mėnuo“ ir lordo Byrono biografija „Irkluoti pavėjui“. Filmuodamasis joje susipažino su Elizabeth Hurley – jų romanas, trukęs 13 metų, tuomet buvo toks pats skandalingas, kaip ir Brado Pitto ir Angelinos Jolie istorija.

6. Jis turtingas

Granto turtas vertinamas 78 mln. eurų. Jo šaltinis – ne tik filmai (vidutinis honoraras už juostą siekia per 6 mln. eurų). Hugh investuoja į nekilnojamąjį turtą ir nors juokauja, kad perka blogai įrengtus ir neišvaizdžius namus, o paskui jais nusivilia, ekspertai skaičiuoja, kad jie verti 42–54 mln. eurų. Turi komersanto talentą: pavyzdžiui, 2001 m. įsigytą Andy Warholo tapytą Elizabeth Taylor portretą po 6 metų pardavė šešiskart brangiau.

7. Jis (nepadoriai) tiesus

Granto mylimiausios kolegės – Sandra Bullock, Sarah Jessica Parker ir Renee Zellweger. Tiesa, tai nesutrukdė jam atsisakyti dar kartą dirbti su Renee juostoje apie Bridžitą Džouns. Aktoriui nepatiko scenarijus, bet jis vis dar prisimena, kad Renee puikiai bučiuojasi (geriau už visas); o štai vienintelis dalykas, kurį pamena apie bučinį su Julia Roberts „Noting Hile“, – didelė aktorės burna.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

8. Jis sentimentalus

Grantas – Elizabeth Hurley sūnaus Damiano krikštatėvis, Hurley – jo pirmagimės Tabithos krikšto motina. Buvę sužadėtiniai bendrauja kaip kūmai ir kolegos, nebijo pažvelgti kits kitam į akis ir mielai susitinka. Kita jo eksė Jemima Khan taip pat pasirodė filmo „Florens“ premjeroje Londone ir Hugh tąvakar buvo, kaip reta, laimingas, patenkintas, kantriai pozavo prieš kameras.

9. Jis myli vaikus (savo)

„Tėvystė pakeitė mano gyvenimą, tapau jautrus viskam, kas susiję su vaikais“, – sako aktorius. Jis jų turi ketvertą: Tabithai – šešeri, Felixui – treji (vaikų mama – Londono kinų restorano darbuotoja Tinglan Hong); dar dvi atžalas, vienai iš kurių ką tik sukako metai, pagimdė švedų televizijos prodiuserė Anna Eberstein. Pikantiška detalė: Hugh susitikinėjo su Tinglan ir Anna pakaitomis, o su pastarąja vis dar yra kartu.

10. Jis – snobas

Hugh didžiuojasi, kad Lanos ir Lilly Wachowski (tada Lilly dar buvo Andy) filme „Debesų žemėlapis“ dirbo su keturiais kolegomis, įvertintais „Oskarais“: Tomu Hanksu, Halle Berry, Jimu Broadbentu ir Susan Sarandon. „Gerai prieš kamerą jaučiuosi dirbdamas su garsiais aktoriais. Jeigu dar ir scenarijus puikus, o vaidmuo parašytas man, tada esu pasirengęs mesti viską. Aš labai kaprizingas, negaliu pakęsti vienodumo, o Wachowski filme nebuvo kada nuobodžiauti.“

11. Jis nori pasitraukti

Apie tai pradėjo kalbėti maždaug penktais karjeros metais ir konstatuoja, kad trūksta įdomių scenarijų. Hugh filmografija įspūdinga – nuo debiuto 1982 m. jis be darbo praleido tik trejus metus, tačiau šiaip pristato po kelias juostas kasmet. 2006 m. aktorius atleido savo agentą ir kelerius metus prireikus apsimesdavo... Hugh Granto agentu Jamesu Ealy, o su pasauliu komunikavo naudodamasis skirtingais elektroninio pašto adresais.

12. Jis nesigėdija amžiaus

Sekso simboliai dažnai išgyvena dėl blėstančio grožio, o reportažuose iš paplūdimio Hugh mėgaujasi vandenyno bangomis it paprastas mirtingasis, artėjantis prie septintojo dešimtmečio. Tuklus pilvukas, šeiminiai apatiniai, praplikę smilkiniai, senatvinės dėmės veide. „Mylėkite mane, koks esu“, – skelbia Granto manifestas. O ir „Florens“ jo herojui – beveik septyniasdešimt. Tik šypsena vis dar ta pati, kaip ir prieš 30 metų.

13. Jis – cinikas

„Nebetikiu meile iš pirmo žvilgsnio, nors visa mano karjera rėmėsi kategoriškai priešinga prielaida. Kaip rodo mano patirtis, kitą lytį traukia galia, pinigai ir valdžia. Visada vadovavausi šia taisykle, net išnaudojau ją – ir rezultatai būdavo labai geri“, – tai tiksli Granto citata. Kaip sakoma, niekas nepaneigs. Apskritai žurnalas „Vogue“ taikliai pavadino Hugh profesionaliu mizantropu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

14. Jis gina teisybę

Pirmąją bylą prieš spaudą jis laimėjo būdamas trisdešimt šešerių. 2007 m. keli bulvariniai laikraščiai privalėjo atlyginti aktoriui žalą, kurią padarė trys publikacijos apie buvusias jo mylimąsias. 2011 m. Grantas aktyviai dalyvavo atskleidžiant ilgametę Ruperto Murdocho korporacijos aferą, į kurią įsitraukę Murdocho žurnalistai šnipinėjo žinomų žmonių telefonų pokalbius, ir net pats parašė straipsnį, demaskuojantį negarbingą žurnalistiką.

15. Jis (visų) geidaujamas

Kad ir kokio nelengvo charakterio ar ciniško liežuvio būtų, Grantas – trokštamas pašnekovas ar viršelio herojus (pavyzdžiui, vyrų žurnalo GQ 1994 m. gruodžio numeris su jo atvaizdu ir autografu iki šiol kainuoja beveik 200 eurų). O garsusis šou vedėjas Jay Leno sakė, kad pasaulyje yra aštuoniolika žmonių, kuriuos verta kalbinti. Ir Hugh – vienas iš jų.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai