15 patarimų, kaip plaukams ir odai naudoti aliejų

Vonia / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-16 14:01
Kaip išnaudoti aliejaus privalumus? Tai – ne baigtinis sąrašas, kiekviena iš mūsų gali papildyti jį savais patarimais, nes aliejus – daugiafunkcis produktas.

1. Jei oda jautri ar linkusi į aknę, geriausia pradėti nuo bandymo – pasitepkite aliejumi mažiau matomą veido ar kūno vietelę ir palaukite, kas bus: oda pasakys „taip“ ar „ne“.

2. Įlašinkite aliejaus į kosmetikos priemones, kurias naudojate. Tarkim, tos, kurių oda linkusi į aknę, galėtų išmėginti vaisių rūgščių ploviklio ir arbatmedžių aliejaus derinį. Vienas iš produktų, padedančių saugoti odą nuo temperatūrų kaitos šaltymečiu, – skysta pudra. Kodėl gi jos gero poveikio nesustiprinus vienu kitu lašu aliejaus? Arba truputėliu serumo su aliejumi? Gavusi tokios pudros oda bus pamaitinta, labiau spindės.

3. Teptelėkite pirštus keliais lašais aliejaus ir pačiupinėkite plaukų galiukus, pabraukykite per plaukus. Auksinė taisyklė – nesiekti šaknų srities, ypač jei plaukai gležni ar linkę riebaluotis. Paeksperimentuokite, koks aliejaus kiekis užtikrina pageidaujamą rezultatą.

4. Jei plaukai – stori, kieti, šiurkštūs, pamėginkite pasidaryti aliejaus kaukę prieš juos plaudamos. Ar tik neliksite sužavėtos, kokie jie bus, kai išdžiovinsite: švelnūs, minkšti...

5. Naudoti aliejų kaip kūno losjoną reikėtų taip: patepkite juo po dušo dar drėgną odą, palūkėkite kelias minutes ir nusausinkite rankšluostėliu tai, ko nespėjo sugerti oda.

6. Jei neįsigėrusio į kūną aliejaus likučiais pasitepsite nagų odeles (tiesiog pabraukykite pirštais šlaunis ar rankas), manikiūras ilgiau atrodys gerai.

7. Sausi kulnai? Tokiai odai skirtas aliejus ir medvilninės kojinės – idealus derinys sprendžiant problemą.

8. Primename, kad skirtingų žmonių oda gali skirtingai reaguoti į tą patį aliejų. Bet gal susigundysite išmėginti kokosų aliejų kaip paakių kremą? Teigiama, kad jis šviesina ir mažina paburkimą.

9. Gal panašiai veikia ir kiti aliejai, tačiau pateikiame išbandžiusių kokosų aliejų kaip skutimosi kremą rekomendaciją: rezultatas ir pojūčiai kojų depiliacijos metu – puikūs!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

10. Jei jūsų jautrios dantenos, arbatmedžių aliejus gali pagerinti jų būklę. Išsivaliusios dantis kaskart paskalaukite burną vandeniu su pora aliejaus lašų. Didelio malonumo nepatirsite (labai stiprus kvapas), bet pakelsite burnos higieną į aukštesnį lygmenį.

11. Jautrios odos savininkės, priverstos itin atidžiai rinktis kosmetiką, žinokite, kad arbatmedžių aliejus gali padėti ir jums, kai išdygs spuogas. Išbandyta!

12. Aliejus gerai pažaboja suktis linkusius plaukus, kurie nebūtinai paklūsta formavimo priemonėms. Jei jų panaudojus vienoje kitoje vietoje lieka užsispyrusių sruogelių, suvilgykite jas truputėliu aliejaus.

13. Vertas dėmesio dalykas – aliejų deriniai. Turbūt žinote, kad yra augalinių aliejų, kurie nėra lakūs ir nepasižymi ryškiu kvapu, – jie vadinami pagrindiniais. Jų priešingybė – eteriniai aliejai. Vieni ir kiti drauge parūpina odai ir plaukams daugiau vertingų medžiagų, be to, juos sumaišius tinkamu santykiu nebelieka pavojaus, kad koncentruoti eteriniai aliejai sudirgins odą. Informacija toms, kurios mėgsta kurti pačios: šaukšteliui pagrindinio aliejaus skirkite 2 lašus eterinio. Patartina jų įsigyti iš patikimų pardavėjų, nes rinkoje netrūksta falsifikatų.

14. Nuskambės keistai, bet aliejus – nepriekaištingas odos valiklis. Viename iš interneto komentarų sakoma: „Paprastas ir veiksmingas būdas patobulinti odos priežiūros ritualą – pradėti prausti veidą aliejine priemone ir šiltu drėgnu rankšluostėliu. Nuo tada, kai ėmiau praktikuoti šią techniką, mano oda tapo švelnesnė, lygesnė ir DAUG švaresnė. Ji giliai išsivalo, švelniai ir lengvai pasišalina suragėjusios ląstelės, niekada nebūna tempimo pojūčio, oda gaiviai parausta (nes paspartėja kraujo apytaka). Esu tikra, kad kitus produktus, kuriuos vėliau naudoju, tokia oda nepalyginamai geriau įsisavina.“

15. Kaip sluoksniuoti aliejaus turinčius odos priežiūros produktus su kitomis priemonėmis, kad efektas būtų maksimalus? Drėkinamieji ir gydomieji produktai į aliejumi apdorotus plaukus ir odą neprasiskverbia. Tad pirmiausia šiems reikia parūpinti drėgmės, tik paskui ją „užrakinti“ aliejumi ir taip pratęsti drėkiklių poveikį. Kaip tik dėl šios priežasties rekomenduojama pasitepti odą aliejaus turinčia priemone iškart nusiprausus – taip išlaikysite drėgmę epidermio paviršiuje. Lengvesni aliejai (tarp jų – vynuogių sėklų, abrikosų kauliukų, afrikinių kietrių, arganų aliejai) puikiai padeda odai naktį: aliejumi ar produktu su juo pasitepus po vakarinio dušo, oda, kol miegosite, turės drėgmės ir maisto medžiagų.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai