15 meistrės patarimų, kaip prižiūrėti nagus

Nagai / Shutterstock nuotr.
Nagai / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2018-01-12 14:40
AA

Patirtis, įgyta daugiau kaip dvidešimt metų gražinant abiejų lyčių atstovams plaštakas ir pėdas, leidžia Liucinai Gendik, manikiūro ir pedikiūro meistrei, matyti tai, kas kitiems praslysta pro akis. Paprašėme jos pasidalyti savo praktinėmis žiniomis.

  1. Nagų būklei labai svarbi psichologinė žmogaus savijauta. Didelis jų priešas – nuolatinės depresinės nuotaikos, stresas.
  2. Moters amžių ypač išduoda susiraukšlėjusi oda virš pirštų sąnarių (lygiai taip pat kaip alkūnių oda). Naudodamos rankų kremą specialiai pamasažuokite juo tas vietas. Apskritai plaštakų ir pėdų masažas – labai veiksminga grožio priemonė: suaktyvina kraujotaką, pagerina kremo įsisavinimą. Visada masažuokite savo galūnes nuo pirštų aukštyn, galvos kryptimi.
  3. Kremu rankas teptis būtina, tačiau to maža. Porą kartų per metus naudinga ne mažiau kaip du tris mėnesius gerti vitaminų A ir E ir šitaip gerinti odos ir nagų būklę iš vidaus.
  4. Kojų nagus ir odą stipriai veikia avalynė. Prieš įsigyjant naujus batus vertėtų atkreipti dėmesį ne tik į jų grožį, bet ir patogumą.
  5. Jei skilinėja kulnai, yra dėl netinkamos avalynės atsiradusių nuospaudų, naudinga kojas mirkyti sodos vonelėje – ji minkština, švelnina odą, malšina uždegimą. Rankoms ši procedūra taip pat tinka.
  6. Labai gerai odą veikia kokosų aliejus. Jis – universalus drėkiklis, ypač naudingas sausai odai, kuri žiemą patiria labai daug išbandymų.
  7. Jei nagai pageltonavę, citrina juos pašviesins, suteiks spindesio. Tačiau efektui pasiekti reikalingas reguliarus, o ne vienkartinis poveikis.
  8. Iš nagų galima pasakyti, ar žmogus – rūkalius. Išduoda įdubimai ant pirštų ir nagų spalva. Jiems taip pat rekomenduojama naudoti citriną.
  9. Ir rankas, ir kojas itin veiksmingai atgaivina, sustiprina kompleksinės salonų procedūros. Kai pėdos dezinfekuojamos, nušveičiamas suragėjusių ląstelių sluoksnis, netraumuojančiu būdu pašalinamos nuospaudos ir galiausiai patepama kremu, oda tiesiog stebuklingai atsigauna. Žinoma, rezultatas labai priklauso nuo naudojamų produktų ir technikos.
  10. Metalinės dildės kenkia nagams. Teikite pirmenybę popierinėms. Būtent dilde, o ne žirklutėmis patariama trumpinti nagus (namie naudojamos dažnai būna nepakankamai aštrios).
  11. Saugiausia šalinti nagų odeles ne specialiomis replytėmis, o šlifavimo aparatėliu, arba freza. Odos neįkirpsite (replytės nuo to neapsaugo), ja apdorotos kutikulės ataugdamos nešerpetoja. Bet reikia įgūdžių naudotis freza, todėl palikite ją profesionalams.
  12. Kai rankos šlapios, gerai mėnuliukų zonoje medine lopetėle ar ilgesniu nagu pastumti sudrėkusias kutikules žemyn. Augdamas nagas tempia jas su savimi ir kutikulės, neatlaikiusios įtampos, plyšta. Reguliariai pastumdamos jas žemyn, apsaugosite nuo plyšimo. Kokosų aliejus padaro kutikules elastingesnes.
  13. Tamsios, ryškios lako spalvos netinka netaisyklingos formos nagams (bukiems, išplatėjusiems, kvadratiniams). Tokius geriau dažyti neutraliomis, į akis nekrintančiomis spalvomis, t. y. jų neakcentuoti.
  14. Putlesnių rankų savininkių nagai būna riebesni ir lakas blogai laikosi. Todėl juos būtina nuvalyti specialia valomąja priemone ir švelnia dilde pašiaušti paviršių – tada lakas geriau prilimpa.
  15. Patirtis rodo, kad geriau naudoti vieno gamintojo nagų laką ir valiklį.