15 mados taisyklių, kurias privalote pažeisti

Stilinga ir žaisminga mergina / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Taisyklės egzistuoja tam, kad jos būtų laužomos. Ypač tai aktualu, kai kalbama apie mados pasaulį, kuriame tos taisyklės kinta kone kiekvieną dieną. Taigi moterų portalas Ji24.lt jums paruošė sąrašą mados tabu, kuriuos seniai dera pamiršti.

1. „Baltos spalvos apdarus reikia dėvėti tik šiltuoju metų laiku.“

Balta spalva gaivina, tinka prie bet kokio atspalvio odos ir visuomet atrodo maloniai. Tačiau kodėl turime tenkintis vos keliais šiltais mėnesiais per metus, kad galėtume pasimėgauti baltaspalviais drabužiais? Mielosios, pamirškite visa tai! Nėra tokio sezono, kuris netiktų būtent baltai spalvai.

2. „Rankinės spalva turi būti tokia kaip avalynės.“

Taip, iš tiesų praėjusiame amžiuje dailiosios lyties atstovės stengėsi, kad rankinės spalva kuo labiau atitiktų avimų batelių spalvą, tačiau, bėgant laikui, ši taisyklė jau gerokai paseno. Šiandien tos, kurios vis dar laikosi šio principo, – kone išnykusi rūšis.

Rankinės ir batų spalva neprivalo būti tokia pati / Fotolia nuotr.

3. „Negalima suplakti į vieną audiniuose vaizduojamas skirtingas detales ar piešinius.“

Aišku, pasipuošti dviem to paties atspalvio apdarais yra kur kas paprasčiau, nei gėlėtą viršutinę dalį derinti prie taškeliais numarginto sijono. Tačiau šiuo atveju atsiskleidžia jūsų supratimas, nuovoka ir gebėjimai, susiję su mados pasauliu.

4. „Blizgiais daiktais ar blizgiais siūlais siuvinėtais drabužiais galima pasipuošti tik vakare.“

„Spindėti visur ir visada!“ – štai naujas dizainerių šūkis. Be abejo, nedera perlenkti lazdos dėl spindinčių daiktų kiekio, bet blizgučiais išsiuvinėtas visas švarkas su džinsais ir baltais marškinėliais arba spindinti suknelė su stambaus rašto megztiniu dar nesugadino nė vienos moters įvaizdžio.

Rankinės ir batų spalva neprivalo būti tokia pati / Fotolia nuotr.

5. „Aukštaūgėms dailiosios lyties atstovėms nedera avėti aukštakulnių.“

Kas taip sakė? Ar tik ne vyrai, kurie drovisi atrodyti maži greta savo draugių? Aukštakulniai puikiai tinka aukštaūgėms moterims – jų ilgos kojos atrodo be galo dailiai ir gražiai. Avėti juos ar ne – spręsti tik jums.

Rankinės ir batų spalva neprivalo būti tokia pati / Fotolia nuotr.

6. „Ilgų suknelių negali dvėti žemo ūgio moterys.“

Dar viena taisyklė, kuri kultivuoja neegzistuojančius kompleksus. Iš tiesų ilgos suknelės vizualiai gali net pridėti kelis centimetrus. Svarbiausia – pasirinkti tinkamo modelio ir audinio suknelę.

Rankinės ir batų spalva neprivalo būti tokia pati / Fotolia nuotr.

7. „Jei išvydote moterį, pasipuošusią tokia pačia suknele kaip jūsų, – bėkite!“

Ir kuo greičiau. Ir kuo toliau. Žinoma, vargu ar kam nors patiktų, jei vakarėlyje, į kurį atėjote su apdaru, turinčiu, jūsų manymu, pakerėti visus savo grožiu ir unikalumu, pamatytumėte tokį patį drabužį. Tačiau retkarčiais taip nutinka! Mokykitės iš garsenybių – tiesiog šypsokitės ir drauge nusifotografuokite „Facebook“ nuotraukai.

8. „Jei nenorite atrodyti stambios, nedėvėkite drabužių su horizontaliomis juostelėmis.“

Tai ne visai tiesa. Pasipuoškite dryžuotu plonu megztiniu, ant jo užsivilkite švarką ir palikite neužsagstytą. Šis derinys ne tik nestambins jūsų, bet ir, priešingai, vizualiai atrodysite lieknesnės.

9. „Sportiniai bateliai – tik sporto salei.“

Per pastaruosius kelis sezonus dizaineriai šį teiginį paneigė. Kedai, sportiniai bateliai iš gatvės „peršoko“ ant podiumo – dabar jie puikiai dera ne tik prie sportinių kelnių ar džinsų, bet ir sijonų, suknelių ir net vestuvinių suknelių.

Rankinės ir batų spalva neprivalo būti tokia pati / Fotolia nuotr.

10. „Kiekviena dailiosios lyties atstovė privalo turėti klasikinį lietpaltį, trumpą juodą suknelę, kūno spalvos aukštakulnius.“

Iš tiesų jūs niekam nieko neskolingos, tad dėvėkite ir avėkite tik tai, kas jums patinka. Sutikite, nėra nieko nuostabiau nei išsiskirti iš pilkos žmonių masės. Žinoti visas naujausias mados pasaulio tendencijas privalo mados žurnalų redaktorės – tai jų darbas. Na, o visos kitos drąsiai gali sau leisti pasikliauti asmeniniu skoniu.

Rankinės ir batų spalva neprivalo būti tokia pati / Fotolia nuotr.

11. „Nepamirškite diržo, jei marškinėlius ar palaidinę susikišite į kelnes ar džinsus.“

Tai dar viena pasenusi taisyklė, kurią jau seniai dera pamiršti. Diržas būtinas tik tuo atveju, jeigu jis tinka prie bendro vaizdo, ir tai neturi nieko bendra su tuo, ar palaidinė sukišta į kelnes, ar ne.

12. „Aksesuarai... Geriau jų mažiau nei daugiau.“

Pastaruosius kelis mados sezonus viskas yra atvirkščiai – kuo daugiau, tuo geriau. Stambių žiedų ar apyrankių derinys – tai jau aukštasis pilotažas.

Rankinės ir batų spalva neprivalo būti tokia pati / Fotolia nuotr.

13. „Negalima dėvėti pėdkelnių ar kojinių, jei jūsų bateliai atviri.“

Taip, iš tiesų nedera nešioti nailoninių pėdkelnių, jei avimos vasarinės aukšto kulno basutės. O štai specialios pėdkelnės su atvirais kojų pirštais – kodėl gi ne!

Rankinės ir batų spalva neprivalo būti tokia pati / Fotolia nuotr.

14. „Kuriant įvaizdį, nedera pamiršti, kad negalima drauge naudoti aukso ir sidabro spindesio turinčių daiktų.“

Perlamutro spindesys – viena svarbiausių šio sezono tendencijų, todėl drąsiai galima maišyti skirtingų atspalvių audinius. Ne išimtis – aukso ir sidabro spalvos. Beje, skirtingų metalų papuošalai jau irgi seniai nėra tabu.

15. „Mėlyna spalva nedera su juoda.“

Išduosime paslaptį... Šiuo atveju juodai spalvai būtina parinkti tinkamą mėlynos atspalvį. Aplinkiniams neturi susidaryti įspūdis, kad stengėtės sukurti total-black įvaizdį ar tiesiog neįdėmiai įsižiūrėjote į spalvas. Mėlyna neturi būti pernelyg tamsi.

Skaitykite daugiau