14 netradicinių streso valdymo būdų

Mergina klausosi muzikos / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-09-15 17:17
Kodėl sakome: „užpuolė stresas?“ Todėl, kad jis pasirodo neįspėjęs. O leidžiant jam užlipti ant sprando, kartais apima panika, kai pajunti, kad imi visiškai nebevaldyti savo gyvenimo, kai darbo problemos ir asmeniniai rūpesčiai virsta sunkiai pakeliama našta. Ko imtis?

Dažniausiai padeda labai paprasti dalykai, bet mes dažnai elgiamės priešingai – griebiamės cigaretės, geriame n-tąjį kavos puodelį, skundžiamės kolegoms, užuot...

1. Pašukavę plaukus
Jei leidžiame darbo dienas prie kompiuterio, mūsų mimikos raumenys taip įsitempia, kad įsiskausta galva. Atsipalaiduoti labai padeda paprastas veiksmas: 10–15 minučių tiesiog šukuojame plaukus įvairiomis kryptimis.

2. Suvalgę ledų ar bananų
Skanus maistas – puikus antidrepresantas. Palaikyti gerą nuotaiką ypač padeda riebi žuvis, kurioje esančios omega-3 rūgštys naudingos nervų sistemai. Puikūs produktai, padedantys kovoti su stresu – ir ledai arba bananai.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

3. Pamasažavę tam tikrus taškus
Susikaupti ir išsaugoti energiją padeda taškinis masažas: po pusę minutės pamasažuokite taškus, esančius panosėje, tarp antakių, po apatine lūpa ir delnų centruose.

4. Patrynę delnus
Dar vienas puikus būdas atsikratyti nervinės įtampos. Iš visų jėgų patrinkite delnus, kol pajusite šilumą. Taip pat galite patrinti ir ausis – pasijusite žvalesni.

5. Nuplovę stresą
Jei per dieną prisikaupė daug negatyvumo, galite jį tiesiog nuplauti po šilta dušo srove, pageidautina, kad vanduo lietųsi ant galvos ne mažiau kaip 10 minučių.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

6. Pertvarkę smulkmenas
Rytų išminčiai teigia, kad jei norite atsikratyti liūdesio ir įtampos, namuose pertvarkykite 27 daiktus. Tai gali būti tiek smulkmenos ant darbo stalo, tiek baldai. 

7. Pabėgioję laiptais
Užteks net 30 sekundžių: užbėkite laiptais aukštyn, o paskui nubėkite žemyn. 

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

8. Paspalvinę 
Ne veltui knygynuose pasirodė spalvinimo knygų suaugusiesiems – šis užsiėmimas ne tik vaikams. Psichologai nustatė, kad paspalvinę vos 2–3 minutes mes nusiraminame ir susikaupiame tiek, kad lengvai galime užbaigti bet kokį mums stresą keliantį darbą. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Suaugusieji irgi nori spalvinti

9. Išgėrę kinrožių arbatos
Kai mūsų organizmas užsiteršia, imame justi nerimą. Tokia arbata neleidžia kauptis laisviesiems radikalams ir pašalina jų perteklių, taigi jaučiamės ramesni ir žvalesni.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

10. Pamojavę rankomis
Daugeliui žmonių stresas tiesiog surakina pečių juostą, kaklą ir juosmeninę stuburo dalį, todėl jaučiame tiek galvos, tiek stuburo skausmus. Padėtų masažas ar plaukiojimas baseine, bet geriausia, kad kasdien nepamirštume mankštos pratimų rankoms ir nugarai.

11. Sutvarkę namus
Tvarkydami stalčius, „tvarkome“ ir savo mintis. Net jei nelaikote savęs pedantu, o bohemiškas gyvenimo būdas su amžinai tvyrančiu chaosu jums atrodo visai žavus, ideali tvarka namuose daro didžiulį poveikį – nesąmoningai norime tą tvarkos pojūtį perkelti į kitas gyvenimo sritis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip pradėti rytą, kad diena būtų sėkminga?

12. Leidę sau pasvajoti
Suraskite laiko namie pasilikti viena, įsijunkite mėgstamą muziką, išsitraukite iš šaldytuvo ką nors skanaus, patogiai įsitaisykite. Pagalvokite, ko labiausiai norėtumėte. Užsirašykite kuo daugiau punktų.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

13. Pasilepinę kvapais
Kvapai itin susiję su emocijomis ir atmintimi. Todėl pravartu turėti aromatą, kuris asocijuojasi su laimės akimirkomis. Mėgaukitės juo kuo dažniau. 

14. Pašokę
Būtinai šokite namuose! Gera muzika ir ritmiški judesiai greitai išvaiko stresą, be to, tokia veikla asocijuojasi su laisvalaikiu, o ne su triūsu sporto salėje.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai