14-metė Rositos Čivilytės ir Baibos auklėtinė Gerda – apie siekį tapti žinoma atlikėja: „Mokausi iš geriausių“

Gerda Tovilavičiūtė ir Rasa Čivilytė / „Lietuvos balso“ ir asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-07-21 20:06
Jaunoji atlikėja Gerda Tovilavičiūtė (14) – daugelio muzikinių projektų dalyvė. Ne vieną kartą tapusi „Muzikos talentų lygos“ laureate, sudalyvavusi tarptautiniame menų festivalyje „Slavianskij Bazar“, „Lietuvos balsas. Vaikai“ bei „Dainuok su manimi“, šiandien Gerda džiagiasi, kad ją atrado vienos stipriausių vokalo mokytojų – Baiba Skurstene-Serdiukė ir Rosita Čivilytė. Aksomo švelnumo balso savininkė apie neįkainojamas pamokas ir savo svajones tapti žinoma pasaulio atlikėja pasakoja portalui Žmonės.lt.
 
Gerda, nors esi jauna – turi išties nemažai patirties scenoje. Kaip atradai tą spalvingą muzikos pasaulį?
 
Dainuoju nuo pat mažens, tačiau į muzikos pasaulį rimtai pradėjau žvelgti nuo 8-erių metų. Mano mama labai mėgo klausytis muzikos, tad „užaugau“ su Celine Dion, Beyonce bei kitais stipriais atlikėjais. Mama pasakojo, kad nuo pat ankstyvos vaikystės išreikšdavau save muzikos pagalba. O kiek paaugus, antroje klasėje pradėjau lankyti savo mokyklos ansamblį su Baiba Skurstene-Serdiuke. Būtent čia mane pirmą kartą pastebėjo Baiba ir pasiūlė pas ją dainuoti individualiai. Po papildomų pamokų ir įvairių muzikinių projektų, galiausiai atsidūriau pas vokalo mokytoją Rositą Čivilytę, iš kurios muzikinių žinių semiuosi iki šiol. Taigi, mokausi iš geriausių (šypsosi).
 
Gerda Tovilavičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Gerda Tovilavičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Koks tavo santykis su mokytoja Rosita Čivilyte? Ar gauni iš jos ir gyvenimiškų pamokų?
 
Labai džiaugiuosi turėdama tokią gerą mokytoją šalia savęs. Pašaliniams gali pasirodyti labai griežta, tačiau ji yra labai rami ir nuoširdi. Rosita yra savimi pasitikinti atlikėja, todėl ir mane nuolatos moko nebijoti išreikšti savo nuomonę. Mūsų santykiai kaip mokytojos ir mokinės yra išties labai laisvi, ji visada manęs išklauso. Viena kitą priimame labai nuoširdžiai. Drąsiai galiu teigti, kad Rosita yra mano šeimos dalis – ji apie mane žino viską, o, svarbiausia, kad ir ką bepasakyčiau, ji visada mane palaikys.
 
Gerda Tovilavičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Gerda Tovilavičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Ar turi autoritetų, į kuriuos lygiuojiesi scenoje?
 
Tiesą sakant, nebandau su niekuo lygintis, kadangi taip labai lengva „prisivaryti“ kompleksų ir tapti nepakankama sau pačiai.  Tačiau jei kalbėčiau apie atlikėjus, kurie mane labiausiai žavi, be abejo išskirčiau Rositą Čivilytę, Monika Liu bei kitus dainininkus,  kurie moka atsižvelgti ir reprezentuoti daugiau nei vieną muzikos žanrą.
 
Kas yra tavo didžiausias palaikymas prieš pasirodymus?  Galbūt turi metodą, kaip kovoti su jauduliu prieš žengiant į sceną?
 
Didžiausias mano palaikymas visada buvo mano šeima – mama, tėtis, brolis, seneliai. O dėl jaudulio... Man jo nuraminti nepavyksta. Neretai, vienaip ar kitaip jis man vis tiek sutrukdo. Telieka suvokti, kad turiu tik šį vieną momentą ir jeigu juo nepasinaudosiu – gailėsiuosi. Tikriausiai tai geriausiais metodas.  Taip pat tam, kad nesijaudinti ir gerai jaustis scenoje, reikia gebėti įsijausti į dainą, į jos ritmą ir leisti sau perteikti kūrinio esmę.
 
Gerda Tovilavičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Gerda Tovilavičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Parašei ne vieną dainą anglų kalba. Šią kalbą esi įvaldžius išties puikiai. Kodėl ji tau tokia artima?
 
Nuo mažens mokausi Vilniaus tarptautinėje mokykloje (Vilnius International School), todėl ši kalba neretai savo mintis per muziką man leidžia puikiai perteikti ne tik lietuviams, bet ir užsieniečiams. Nors esu įvaldžiusi anglų kalbą, rašau ir lietuviškai. Manau, kad siekiant tapti žinomu atlikėju, svarbu mokėti savo muziką išreikšti ne viena kalba. 
 
Apie ką tavo dainos? 
 
Aš, kaip asmenybė, vis dar augu ir su kiekviena diena išmokstu ką nors naujo, ko nežinojau prieš tai. Mano augimas atsispindi ir kūryboje, todėl mano dainos ir jų mintys kaskart keičiasi kartu su manimi.
 
Kaip manai, kas yra geras atlikėjas?
 
Geras atlikėjas yra žmogus, kuris moka perteikti savo muziką žiūrovui, kad ir kokia ta muzika bebūtų. Geras atlikėjas visada leis muzikai jį užvaldyti scenoje. Taip pat – tai turi būti ir geras žmogus su nuoširdžiu noru skleisti muziką pasauliui.
 
Viena aišku – dainuoti tau labai patinka. Tačiau kokios tavo ambicijos?
 
Ambicijos nemažos – norėčiau tapti žinoma atlikėja ir užsienyje. Noriu, kad mano muzika pasiektų kuo daugiau žmonių! Taigi, kol kas turiu svajonę po mokyklos įstoti į Berklio muzikos koledžą, o tada jau žvalgysimės toliau... (šypsosi).

Naujausi straipsniai