135 cm ūgio P.Dinklage'as sukritikavo „Snieguolės ir septynių nykštukų“ kūrėjus: „Tai – atgyvena“

Peteris Dinklage'as ir kadras iš „Snieguolės ir septynių nykštukų“ / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: 15min
Publikuota: 2022-01-28 12:51
Vos 135 cm ūgio aktorius Peteris Dinklage'as griauna stereotipus apie žemaūgius žmones: jo trokšta populiarūs kino ir serialų kūrėjai. Nekeista, kad Holivudo žvaigždę supykdė „Disney“ noras kurti vaidybinę „Snieguolės ir septynių nykštukų“ versiją. Jis tikina, kad ši istorija yra atgyvenusi ir neatitinka nūdienos standartų.

Pastarąjį dešimtmetį „Disney“ studija daugelį savo klasikinių animacinių filmų pavertė vaidybinėmis ekranizacijomis. Planuose – ir „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Beje, 1937 metais pasirodžiusi animacinė minėtos istorijos versija buvo pats pirmasis „Disney“ pilnametražis animacinis filmas.

Peteris Dinklage'as / „Scanpix“ nuotr.
Peteris Dinklage'as / „Scanpix“ nuotr.

Jau paskelbta, kad vaidybinėje versijoje Snieguolę vaidins „Vestsaido istorijos“ („West Side Story“) žvaigždė Rachel Zegler. 135 cm ūgio aktorius, „Sostų karų“ žvaigždė Peteris Dinklage'as, sergantis achondroplazija, kuri paveikia kaulų augimą, todėl jo galūnės trumpėja, pagyrė studiją už aktorės pasirinkimą, tačiau apskritai pažėrė kritikos „Disney“ studijos norui pristatyti naują „Snieguolės ir septynių nykštukų“ filmą.

„Tikrai nieko nenoriu įžeisti, bet buvo kiek keista, kad jie taip didžiavosi pasirinkę į Snieguolės vaidmenį lotynų kilmės aktorę. Juk jūs vis tiek sekate pasaką apie Snieguolę ir septynis nykštukus“, – P.Drinklage'as sakė Marcui Maronui jo tinklalaidėje.

„Atsitraukite ir pasižiūrėkite, ką jūs darote. Man tai visiškai neturi prasmės. Jūs progresuojate, tačiau vis tiek kuriate tą suknistą istoriją apie septynis nykštukus, gyvenančius kartu oloje. Ką jūs darote?“, – tęsė Peteris.

VIDEO kadras:  „Snieguolė ir septyni nykštukai“
VIDEO kadras: „Snieguolė ir septyni nykštukai“

P.Dinklage'as minėtoje tinklalaidėje su M.Maronu reklamavo savo naują filmą „Cyrano“, kai kai kalba pakrypo apie „Snieguolės ir septynių nykštukų“ perkūrimą.

„Su visa meile ir pagarba aktorei ir visiems žmonėms, kurie manė, kad elgiasi teisingai. Bet aš tiesiog sakau, ką jūs darote?“, – pridėjo.

Peteris teigė manantis, kad „Snieguolės ir septynių nykštukų“ istoriją vis dar galima pasakoti, tačiau ją reikia atnaujinti, kad ji atitiktų šiandienos standartus ir išvengtų stereotipų apie žemaūgių bendruomenę, jog šie neliktų įžeisti.

Peteris Dinklage'as / „Scanpix“ nuotr.
Peteris Dinklage'as / „Scanpix“ nuotr.

Į aktoriaus pasisakymus sureagavo ir „Disney“. Studija savo ruožtu patikino, kad filmas, kuris, beje, vis dar neturi išleidimo datos ir nepasirodys artimiausiu metu, kuriamas kartu su konsultantais, lygiai taip pat, kaip buvo kuriamos juostos „Aladinas“ ir „Mulan“.

„Disney“ taip pat teigė, kad nuo pat pirmųjų gamybos etapų stengėsi iš naujo įsivaizduoti nykštukų personažus. Studija, kuri jau trečius metus tobulina klasikinės pasakos perkūrimą, pridūrė, kad konsultavosi ir su žemaūgiu bendruomene.

Kadras iš „Snieguolės ir septynių nykštukų“ / „Scanpix“ nuotr.
Kadras iš „Snieguolės ir septynių nykštukų“ / „Scanpix“ nuotr.

„Tam, kad išvengtume stereotipų stiprėjimo, kilusio iš pirminio filmo, taikome kitokį požiūrį šiems septyniems personažams ir konsultuojamės su žemaūgių bendruomene“, – antradienį „Hollywood Reporter“ išplatintame pareiškime sakė atstovas spaudai.

„Nekantraujame pasidalinti su jumis tolimesnėmis naujienomis, nes po ilgo kūrimo laikotarpio bus pradėta filmo gamyba“, – tęsė jis pranešime.

Fotogalerija:

Naujausi straipsniai

Slaugos namai Trakuose / Įstaigos nuotr.

Reklama