13 netikėtų idėjų, kaip panaudoti svogūnus buityje

Svogūnai - nepakeičiami buityje / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-04-17 09:16
Sutikite, ši puiki prieskoninė šakninė daržovė visuomet po ranka ir suteikia nepakartojamo skonio patiekalams. Tačiau svogūną galite panaudoti ir kitiems buitiems darbams. Kokiems? Atsakymai jau laukia jūsų!
 • Atbaidykite vabzdžius. Gal ir nelabai norisi kvepėti svogūnėliais, tačiau išskirtiniu atveju išvengsite susidūrimo su grėsmingais padariukais, dirginančiais mūsų odą. Reikia paminėti, kad įgėlus bitei, svogūnų sultys kaipmat nuima patinimą ir skausmą, taigi patrinkite sugeltas vietas svogūno gumbu arba laišku.
 • Nuraminkite skaudančią gerklę. Vienu verdančio vandens puodeliu užpilkite pusės svogūno lukštus. Skalaukite gerklę kelis kartus per dieną. Nebrangi, ir svarbiausia, efektyvi priemonė!
 • Nupoliruokite metalą. Čia ir vėl jums padės visagalis svogūnas. Sutrinkite pusę svogūno ir sumaišykite lygiomis dalimis su vandeniu. Gautą tyrelę tepkite ant metalinių paviršių ir nutrinkite skudurėliu. Idealiai tinka valyti vandens maišytuvus, plautuves ir pan. Suteikia blizgesio ir švytėjimo.
 • Nuvalykite grilio groteles. Nulupkite svogūną, perpjaukite jį pusiau ir gerai įtrinkite groteles. Palikite kuriam laikui ir tuomet nušveiskite šiurkštesniu šveistuku. Nešvarumai pasišalins kur kas lengviau.
 • Išvenkite skruzdėlių armijos. Jeigu šios darbštuolės įprato darbuotis jūsų virtuvėje, palikite jų mėgstamose vietose dubenėlį su svogūno griežinėliais. Šis kvapas turėtų padėti skruzdėles nukreipti kitais keliais.
 • Dažykite kiaušinius. Šiuo būdu naudojosi mūsų mamos ir močiutės, nė nežvilgtelėdamos į cheminius dažus. Taigi margučiams tiks tiek raudonieji, tiek įprastiniai svogūnai. Kiaušiniai įgaus tamsiai rudą, auksinę, net oranžinę ar mėlyną spalvą. Beje, svogūnų lukštų nuoviras bus puiki priemonė ir jūsų mažyliams – beliks pamirkyti teptukus ir atsiduoti kūrybai…
 • Padės sugerti kvapus. Prideginus ryžius, po namus pasklinda tikrai nekoks aromatas. Kaip jo išvengti? Įdėkite pusę svogūno į puodą, o kitą padėkite šalia viryklės. Paprasta, tačiau veiksminga!
 • Apsaugo langus nuo šerkšno.  Ak, kaip pravers šis patarimas, kai paspaus šaltukas… Tikėkimės, kad to greitai nesulauksime, tačiau prisiminkite, kad svogūnu įtrynę automobilio stiklą, galite išvengti šalnos padarinių. O kadangi nereikia gramdyti ledo, vadinasi, sutaupote laiko, be to, išliekate geros nuotaikos.
 • Išvenkite patamsėjusių avokadų. Žinia, pajuodavę gardieji vaisiai nesukelia noro jais mėgautis, taigi, jeigu avokadą perpjovėte, jums gali padėti ne tik citrinos sultys, bet ir svogūnas. Suglauskite avokadą ir raudonąjį svogūną bei laikykite viename inde. Tinka ir į avokadų grūstienę įmerkti raudonojo svogūno griežinėlį.
 • Dažėte namus? Dažų aromatas vargiai gali būti priskiriamas prie maloniausių mūsų nosiai. Ko griebtis? Supjaustykite svogūną griežinėliais ir suberkite į didelį puodą vandens. Palikite išdažytame kambaryje pernakt. Svogūnas turėtų labai greitai sugerti nemalonius kvapus.
 • Nuvalykite aprūdijusius peilius. Perpjaukite svogūną pusiau ir gerai juo įtrinkite peilius, kuriuos kamuoja rūdys. Palikite kuriam laikui, po to veiksmą pakartokite iš naujo. Galiausiai beliks perbraukti švaria šluoste.
 • Išvaikykite sodo svečius. Įvairūs kenkėjai tik ir tyko, kad galėtų paskanauti būsimo derliaus. Taigi galite sode pribarstyti svogūnų griežinėlių arba apipurkšti tam tikras vietas svogūnų nuoviru.
 • Padeda nusideginus. Patariame nors vieną svogūną laikyti šaldytuve. Tereikės perpjauti per pusę ir pridėti prie nudegintos vietos. Beje, svogūnai apsaugo žaizdą nuo bakterijų. Jeigu svogūno neturite po ranka, jus išgelbės… miltai. Jie greitai nuima skausmą, patinimus, vėsina.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama