13-asis tarptautinis Kauno kino festivalis „Videogramos“: ko laukti šiais metais

Festivalio kuratorės/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-09 12:04
Šiais metais Tarptautinis Kauno kino festivalis pavadinimu „Videogramos“ vyks Kaune rugsėjo 17–27 dienomis. Festivalio pavadinimą įkvėpė vokiečių režisieriaus Haruno Farockio filmas „Revoliucijos videogramos“ (Videograms of a Revolution), kuriame pasakojama apie aktyvų televizijos dalyvavimą istoriniame Rumunijos revoliucijos procese. Šiųmetinis festivalis siekia pristatyti kiną bei videomeną, kuris gali veikti kaip aktyvus istorijos dalyvis ar kūrėjas.

13-ojo Tarptautinio Kauno kino festivalio kuratorės: Milda Januševičiūtė, Monika Lipšic ir Viktorija Šiaulytė, kurios ypatingą dėmesį kreips į kino ir judančio vaizdo formų įvairovei – čia greta dokumentinio ir vaidybinio kino filmų bus pristatoma ir plati videomeno programa bei eksperimentiniai kūriniai.

„Šių metų festivalio programa norime atkreipti dėmesį ne tik į mus supančių vaizdinių įvairovę, bet ir daugybę skirtingų būdų kritiškai vertinti ir suprasti juos. Įdomu, jog filmų kūrimas gali būti kolektyvinė praktika, tyrimo metodas ar aktyvistinės strategijos dalis. Šią įvairovę sieksime aptarti tiek teminėse filmų programose, tiek ir gyvose diskusijose“, – pasakoja festivalio kuratorė V.Šiaulytė.

Festivalio programą sudarys kino peržiūros, videomeno programos, meniniai performansai, paroda bei diskusijos. „Pagrindinės festivalio temos, tai žmonių ryšiai: su savo kūnu, visuomene, sveikatos sistemomis ir institucijomis, gamtine aplinka, technologijomis bei šių ryšių daugialypiškumas, įvairovė ir trapumas. Kūrėjų iš Brazilijos, JAV, Ukrainos, Japonijos, Indonezijos, Suomijos ir kitų regionų darbai suteikia galimybę neįprastomis apriboto mobilumo sąlygomis persvarstyti kiekvieno mūsų sąsają su globaliais procesais“, – festivalio temas aptaria V.Šiaulytė.

Viktorija Šiaulytė/Organizatorių nuotr.
Viktorija Šiaulytė/Organizatorių nuotr.

Šiais metais festivalis neapsiribos viena renginio lokacija: didžioji dauguma filmų bus rodomi kino teatre „Romuva“, Kauno menininkų namuose bus pristatomos kuruotos videoprogramos, diskusijos ir videomeno paroda, o Kauno kultūros centre – nemokami filmų seansai. Festivaliui pasibaigus t.y. rugsėjo 28 – spalio 11 d. visi filmai kelsis į internetinę erdvę.

„Manome, jog ypač šiais metais festivalio pasiekiamumas online yra labai svarbus, tad tuos, kurie dėl įvairių priežasčių negalės fiziškai atvykti į festivalio seansus, filmus kviesime žiūrėti internetinėje platformoje „Lietuvos kino fondas“, – pasakoja V.Šiaulytė.

Tarptautinis Kauno kino festivalis yra vienas labiausiai vertinamų kino festivalių Lietuvoje ir svarbiausias kino renginys Kaune. Čia pristatomi pasaulyje pripažinti filmai ir kartu ieškoma naujų talentų bei atradimų. Šiais metais festivalis vyks rugsėjo 17-27 dienomis.

Temos:
Kinas

Naujausi straipsniai