12 žingsnių, kad gyvenimas būtų paprastesnis

Poilsis / Vida Press nuotr.
Poilsis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-10 09:23
AA

Vakarų Europoje vis daugiau žmonių supranta, kad, norėdami gerai jaustis ir gyventi švarioje, saugioje aplinkoje, turi būti sąmoningi ir suprasti, jog kiekvienas gali prisidėti prie to, kad pasaulis būtų gražesnis ir geresnis. O geresniame pasaulyje mes visi esame saugesni ir sveikesni.

Visi dideli pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnelių. Pirmasis tebūnie – į gerą savijautą ir gyvenimą be nereikalingų problemų.

Internetinėje Belgijos svetainėje Bewustverbruiken.be, skirtoje padėti žmonėms tapti sąmoningesniems, pateikiami patarimai, kurie gali būti naudingi norintiems gyventi paprasčiau ir neapsikrauti nereikalingais daiktais, emocijomis bei darbais. Pateikiame apibendrinimą.

1. Neribokite savo svajonių, bet būkite kuklūs buityje. Jei svajojate apie prabangų drabužį, naują automobilį ar egzotišką kelionę, dėkite pastangas, kad tai pasiektumėte, bet kritiškai įvertinkite savo kasdienius įpročius. Ar neperkate nereikalingų daiktų? Ar maitinatės sveikai ir saikingai, o gal išlaidaujate saldumynams, alkoholiui ir užkandžiams? Yra žmonių, kurie gali leisti sau gyventi nevaržomai, tačiau dauguma įgyvendina svajones atsisakydami nebūtinų dalykų.

2. Paprastumas puošia. Kuo mažiau drabužių spintoje, tuo paprasčiau juos derinti. Pirkdamos tik tuos, kurie dera jau prie turimų, sutaupote ir laiko, ir pinigų. Tas pats tinka ir kalbant apie namų interjerą ar maisto gaminimo įpročius. Mažiau, bet kokybiškų daiktų yra auksinė taisyklė, leidžianti išvengti besaikio vartojimo. Kuklu ir ekologiška – tai šių dienų aktualijos.

3. Būkite retsykiais nepasiekiami. Išmaniųjų įrenginių reklamose žadama galimybė bet kur ir bet kada pasitikrinti elektroninį paštą, bendrauti socialiniuose tinkluose ar atlikti bankinę operaciją yra labiau trūkumas nei privalumas tiems, kurie nori atskirti darbą ir poilsį.

4. Išnaudokite savo laiką prasmingai. Popiečio miegas savaitgalį gali būti prasmingesnis už betikslį slampinėjimą po prekybos centrus, o ramus pasivaikščiojimas parke – už kiurksojimą prie televizoriaus. Skirkite darbo ir poilsio laiką. Neretai betikslis, nesuplanuotas poilsis išvargina labiau nei prasmingas darbas.

5. Dalykitės daiktais, patirtimi, laiku ir erdve. Neskubėkite išmesti nereikalingų daiktų – galbūt juos galite kam nors padovanoti. Raskite laiko savo artimiausiems – vaikams, senstantiems tėvams ar vaikystės draugams. Dažnai susitikimus atidėliojame, kol pamatome, jog mūsų ryšiai tolsta, ir kai atsitinka nelaimė pasijuntame vieniši, nebeturime, su kuo pasikalbėti. Populiarėjanti dalijimosi ekonomika rodo ne tik poreikį taupyti materialius resursus, bet ir kurti šiltus žmonių tarpusavio santykius. Postmoderniose visuomenėse susvetimėjimas yra socialinė problema, veikianti daugelio asmeninius gyvenimus.

6. Daiktai nėra svarbiausi dalykai gyvenime. Stenkitės, kad daiktas tarnautų jums, o ne jūs jiems. Pasvarstykite, ar verta kelis mėnesius taupyti tik tam, kad nusipirktumėte suknelę, kurią dėvėsite vieną vakarą? Arba gyventi didžiuliame name užmiestyje, kurį tvarkydama sugaištate visą savaitgalį?

Daiktai turi tarnauti jums, o ne jūs jiems.

7. Neskubėkite. Skubėjimas ir greitis retai kada yra geri dalykai. Daugelis skuba net ir tada, kai nėra jokios būtinybės. Viršytas greitis, paskubomis sukimšti pietūs, vaikai, raginami ne tik gerai mokytis, bet ir lankyti bent kelis būrelius... Taip skubėdami nesame produktyvesni, nes nuovargis ir stresas yra ir prastos savijautos, užmaršumo, nemigos, ligų priežastys.

8. Remkite vietos ekonomiką. Kai perkate iš smulkiųjų vietos prekybininkų, suteikiate džiaugsmo paprastoms šeimoms, o ne padedate įsigyti dar vieną jachtą kokios nors tarptautinės kompanijos akcininkui. Nepatingėkite savaitgalį užsukti į turgų, apsipirkti nedidelėse parduotuvėlėse. Taip padedate smulkiajam verslui ir gerinate į save panašių žmonių gyvenimą.

9. Mokėkite sakyti „Ne“. Taip išvengsite bereikalingų įsipareigojimų, neužsiversite svetimais darbais ir nebūsite priversti išklausyti visų nelaimėlių pasakojimų.

10. Mėgaukitės būvimu, o ne turėjimu. Kas prasmingiau – buto remontas ar geros atostogos, pietūs restorane su šeima ar buities darbai, kurie baigiasi kivirčais? Paprastai laimingi žmonės renkasi emocijas, o ne daiktus.

11. Viską galima ištaisyti. Savo klaidas irgi. Nesijauskite kalti, jei matote, jog ne taip auklėjote vaikus ar grubiai elgėtės su tėvais. Niekada nevėlu pripažinti savo klaidas, atsiprašyti ir bandyti keistis. Ši taisyklė galioja ir darbe, ir asmeniniuose santykiuose, ir net norint pradėti gyventi sveikai, pagaliau sulieknėti ar pabandyti pakeisti savo materialinę padėtį.

12. Darykite tai, ką mėgstate, ir pradėkite jau dabar. Dažnai jauni žmonės svajoja, kad pradėję dirbti – pakeliaus, auginantys vaikus – kad jiems ūgtelėjus ras laiko savo pomėgiams. Svajonių pildymas atidedamas vis kitai dienai teisinantis pačiomis įvairiausiomis priežastimis, kodėl gi to neįmanoma daryti dabar. Todėl nuspręskite – ar tos svajonės jau prarado savo žavesį ir prasmę ir metas jas pamiršti bei gyventi dabarties realijomis, o gal joms išsipildyti neleidžia jūsų tingumas bei baimės? Dažnai klaidingi įsitikinimai neleidžia rinktis neprestižinės profesijos, tekėti už vyro, kuris neatitinka tam tikrų kriterijų, ir elgtis ne pagal pačių susikurtus ar kieno nors įdiegtus stereotipus. O juk būtent toks elgesys ir neleidžia būti laimingiems.