12 klausimų Indrei Stonkuvienei

Indrė Stonkuvienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Indrė Stonkuvienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
2018-02-28 10:20
AA

Mama, žmona, humoristė, televizijos laidų vedėja, pramoginių projektų dalyvė, aktorė – tai tikrai ne viskas, kuo užsiima žinoma Lietuvos moteris Indrė Stonkuvienė. Kalbamės su ja, ar lengva suderinti karjerą ir šeimą ir kaip po vienu stogu sutelpa du didelių ambicijų turintys žmonės.

1. Kaip ir kur susipažinote su vyru? Ar tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio?

Mes su Mantu vienodi. Mūsų ego dideli, o charakteriai ne iš pačių lengviausių. Taigi sutilpti po vienu stogu mums tikrai nelengva – ieškome didesnių namų

Su būsimu vyru Mantu Stonkumi susipažinau MTV muzikiniame kanale. Ir galiu drąsiai teigti, kad tai buvo ne meilė, o neapykanta iš pirmo žvilgsnio. Jis garsiai juokėsi, bandė į save atkreipti dėmesį, todėl pasirodė išsišokėlis. Su dideliu susidomėjimu pagalvojau, kas čia toks?.. (juokiasi)

2. Kaip sekasi suderinti šeimą ir karjerą? Galbūt kuris nors turi labiau aukotis, daugiau rūpintis buitimi?

Jau atbuvau savo laiką. Kol vaikai pradėjo eiti į darželį, jais daugiausia rūpinausi aš. Man, žinoma, padėdavo mamytė. Su Cecilija ilgai sėdėjau namuose, bet gimus Pranciškui viskas pasikeitė – vos dviejų savaičių jį pradėjau vežiotis į susitikimus, tvarkyti įvairius reikalus. Prieš daugiau nei metus grįžau į televiziją. Dabar atžalos eina į darželį, turime auklytę, tad galime abu ramiai dirbti.

3. Kas jūsų namuose yra galva, o kas – kaklas?

Apskritai, kaip minėjau, mes su Mantu vienodi. Mūsų ego dideli, o charakteriai ne iš pačių lengviausių. Taigi sutilpti po vienu stogu mums tikrai nelengva – ieškome didesnių namų (juokiasi). Nesiginsiu, mūsų šeimoje, kaip ir kitose normaliose, būna visko. Santykiai yra tai, kam nuolatos turi skirti dėmesio, nenustoti stengtis. Na, o vaidmenimis mes dažniausiai keičiamės: kartais vienas galva, kartais – kitas... Nors, gerai pagalvojus, aš visgi esu kaklas, galvą sukiojantis taip, kaip reikia.

Indrė Stonkuvienė ir Mantas Stonkus / Gretos Skaraitienės nuotr.

4. Kas labiausiai nustebino gimus vaikučiams? Kokie įsitikinimai ir teorijos apsivertė aukštyn kojomis?

Kadangi esu realistė su optimizmo gaidele, didelių lūkesčių ar iliuzijų neturėjau. Vaikučius mylėjau visada, sesuo anksčiau jų susilaukė – taigi viską mačiau taip, kaip yra iš tikrųjų, be pagražinimų.

Visgi vienas dalykas pasikeitė... Nors visada kartojama, kad gimus vaikams negalima pamiršti vyro ir svarbu suvokti, kad jeigu ne jis, tų mažylių nebūtų, nori nenori atžalos visada atsiduria pirmoje vietoje.

5. Kaip manote, ką veiksite po 20 metų?

Nemėgstu garsiai išsakyti savo svajonių, nes iš tikrųjų tai yra planai, kuriuos anksčiau ar vėliau ketinu įgyvendinti. Apie svajones kalbu tada, kai esu tikra, kad 110 proc. pavyks jas išpildyti. O šiaip aš tiksliai nežinau net kitos savaitės planų: gal kur nors išvyksiu, dalyvausiu kokiame nors renginyje ar sėdėsiu namuose. Jaučiu atsakomybę prieš kitus, todėl stengiuosi nešnekėti, ko nereikia.

​Apie svajones kalbu tada, kai esu tikra, kad 110 proc. pavyks jas išpildyti.

6. Kaip ir kada vyras lepina, parodo dėmesį?

Kai nusikalsta arba ketina nusikalsti, tada ir parodo dėmesį (juokiasi). O jeigu rimtai, mes jau pasiekę tokią brandą, kad pasakome, ko vienas iš kito norime, jei stinga dėmesio ir pan. Šiaip jeigu kas nors patinka, nueinu ir nusiperku. Apskritai iš vyro aš noriu ne materialių dalykų, bet pagalbos, meilės, globos. Mantui irgi patinka ne brangūs daiktai, bet įvairios staigmenos, romantika, teigiamos emocijos. Šeimoje vadovaujamės principu: jeigu nori gauti, visų pirma turi duoti ir tokiu pavyzdžiu užkrėsti kitus.

7. Pagrindinė grožio puoselėjimo priemonė arba esminis ritualas, be kurio negalite išsiversti.

„Biodermos“ micelinis vanduo. Juo nenusivaliusi veido neišeinu iš namų. Apskritai pasibaigus filmavimams stengiuosi kuo greičiau nusivalyti grimą, tiesiog nusiimti tą antrąjį veidą. Labai mėgstu būti be jokio makiažo. Man tai labai patinka. Na, kitiems gal nelabai (juokiasi).

Iš šono žiūrint mes atrodome linksmi, faini tėvai, tačiau iš tikrųjų esame gana griežti.

8. Dabar madinga maitintis sveikai, sportuoti ir apie tai kalbėti garsiai. Ką apie tai manote?

Nieko nemanau. Sėdžiu lovoje susisukusi į kokoną ir tyliai valgau. Niekam apie tai nešaukiu. Visi tie garsūs pasakojimai apie sveiką mitybą ir sportavimą man primena situaciją persirengimo kambaryje: „Dabar niekas nežiūrėkite, nusisukite, nes aš persirenginėsiu.“ Ir, žinoma, visi bent paslapčia žvilgteli, nes tokiu pasakymu sužadinamas smalsumas. Manau, kad tas nesibaigiantis kalbėjimas apie sveiką gyvenimą tėra nebylus prašymas žavėtis, skatinti, džiaugtis tuo, ką darai, nes pačiam trūksta valios. Man to nereikia.

9. Ko labiausiai bijote gyvenime?

Bijau mirti ir visko netekti. Nekalbu apie materialius dalykus. Labiausiai bijau netekti artimų, mylimų žmonių... Pereikime prie kito klausimo, nes kalbėdama tokiomis temomis graudinuosi.

10. Kaip auklėjate vaikus? Kokį modelį taikote, kokiomis taisyklėmis vadovaujatės: viską draudžiate ar viską leidžiate?

Iš šono žiūrint mes atrodome linksmi, faini tėvai, tačiau iš tikrųjų esame gana griežti. Vis dėlto auklėdami vaikus darome daug išimčių, nusižengiame neva toms visuotinai priimtinoms taisyklėms. Manau, kad svarbiausia yra atsižvelgti į vaiką ir jį auklėti pagal individualius poreikius. Kaip ir kitose gyvenimo srityse, čia ieškau aukso vidurio. Ir, kaip minėjau, žiūriu, kokie metodai tinka vienam, o kokie – kitam. Pavyzdžiui, vieno ožius išvaryti pavyks per sukąstus dantis iškošus sudrausminimą, o kitas dėl to tik dar labiau užsiožiuos – jam reikia taikyti kitus metodus, pavyzdžiui, nukreipti dėmesį, kuo nors sudominti.

11. Kuo būti norėjote užaugusi?

Kiek save atsimenu, žaisdavau gydytoja. Lyg ir dainininke svajojau būti, nors paklausta to neakcentuodavau. Daugelis ir dabar negali tiksliai apibūdinti, kas aš esu ir ką dirbu (juokiasi). O šiaip esu tikra, kad mano svajonė yra tai, ką dabar darau.

12. Paprastai kasdien būnate tarp žmonių, šurmulyje. Kaip ilsitės? Ar ieškote ramybės?

Taip, laisvalaikiu stengiamės atitrūkti nuo įprastos veiklos. Visada sakydavau ir sakau, kad labai myliu savo darbą, todėl ir ilsėtis moku. Apskritai poilsis man susijęs su kaita, bet ne su lėkimu. Geriausiai atgaunu jėgas būdama su šeima. Pavyzdžiui, sukrintame visi į lovą, bendraujame ir leidžiame sau pasmaguriauti.