100 tūkst. žmonių išėjo iš proto: princas Harry su žmona Meghan apkeliavo Vindzorą

Princo Harry ir Meghan Markle vestuvių akimirkos / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-19 15:20
Gegužės 19-ąją Jungtinės Karalystės princas Harry (33) vedė savo išrinktąją, buvusią amerikiečių aktorę Meghan Markle (36). Nuo šiol pora visam pasauliui bus žinoma kaip Jų Didenybės Sasekso hercogai.

Karališkųjų vestuvių eiga Lietuvos laiku

  • 11:00 1 200 pakviestų tautos atstovų renkasi į Vindzoro rūmų teritoriją.
  • 11:30–13:00 600 svečių, dalyvausiančių ceremonijoje, karietomis atkeliauja į Šv. Jurgio koplyčią rūmuose.
  • 13:20 Į Šv. Jurgio koplyčią atvyksta karališkosios šeimos nariai. Tuo tarpu nuotaka su mama Doria Ragland išvažiuoja iš „Cliveden House“ viešbučio, kur praleido pastarąją naktį
  • 13:45 Princas Harry kartu su vyriausiuoju pabroliu princu Williamu atvažiuoja į Šv. Jurgio koplyčią.
  • 13:55 Pasirodo paskutinė vestuvių viešnia – Karalienė Elizabeth II. Tuo tarpu M.Markle pasirodo prie bažnyčios. Ten ją pasitinka princas Charlesas.
  • 14:00 Vindzoro dekanas, vyskupas Davidas Conneris pradeda santuokos ceremoniją Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby vadovaujant, jaunavedžiai apsikeičia santuokos įžadais
  • 15:00 Ką tik susituokę princas Harry ir Meghan palieka koplyčią. Jie karieta keliauja per Vindzorą. Tuo tarpu visi 600 ceremonijos svečių keliauja į Šv. Jurgio salę Vindzoro rūmuose, kur laukia Jos Didenybės Elizabeth II organizuojamas priėmimas.
  • 21:00 Prasideda naktinės linksmybės – jaunavedžiai atvyksta į princo Charleso dovanojamą privačią vestuvių puotą Frogmoro rezidencijoje. Į šią iškilmių dalį pakviesti tik patys artimiausi jaunavedžių bičiuliai. Jų – maždaug 200.

TIESIOGINĖ VESTUVIŲ TRANSLIACIJA.

Pasibaigus jautriai ceremonijai Šv. Jurgio koplyčioje jaunavedžiai išvyko pasidalyti savo laime su gerbėjų minia. Teigiama, kad jų į Vindzorą suplūdo apie 100 tūkstančių.

Po bažnytinės priesaikos princas Harry ir Sasekso hercogienė Meghan žirgo traukiama karieta išvažiavo į Vindzoro gatves. Pora išvyko iš Vindzoro pilies per Pilies kalvą (Castle Hill) ir tęsė kelionę High Street po Vindzoro miesto centrą. Į pilį jaunavedžiai sugrįžo Long Walk alėja.

600 vestuvių svečių po bažnytinės ceremonijos susirinko Šv. Jurgio menėje. Tai bene prabangiausia Vindzoro pilies erdvė. Princas Harry ir Meghan Markle prie vestuvininkų prisijungs po kelionės karieta.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Intriga dėl suknelės

Vestuvinę Meghan Markle suknelę ir pažų bei gėlių mergaičių drabužėlius sukūrė britų dizainerė Clare Waight Keller. Ji – pirmoji moteris per visą „Givenchy“ istoriją, tapusi šių mados namų vadove. Nuo pat pradžių buvo neabejojama, jog nuotaką papuoš britų mados namai „Ralph & Russo“ – princas Harry buvo pastebėtas išeinantis iš jų ateljė. Tokias kalbas paskatino ir faktas, jog sužadėtuvių fotosesijai Meghan rinkosi šių mados namų drabužį.

Vis dėlto jaunąją puošė Clare Waight Keller kūrinys ir karališkosios relikvijos. 4,5 metrų ilgio veliumą prilaikė Karalienės Mary tiara, inkrustuota deimantais. Tiara buvo sukurta 1932-aisiais, o jos pagrindinė puošmena mena dar XIX amžių.

Vos išvydus savąją nuotaką stresas, iki tol užvaldęs princo Harry veidą, dingo tarsi rytmečio rasa. Jį pakeitė nedrąsus šypsnis, kuris galiausiai virto plačia džiaugsmo kupina šypsena.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Į Šv. Jurgio koplyčią Meghan Markle išvyko vienu automobiliu su savo motina Doria Ragland. Jos įsėdo į juodą Rolls-Royce Phantom IV automobilį, kuris buvo sukurtas 1950-aisiais Karalienei Elizabeth II. Tuo pačiu automobiliu prieš septynerius metus į savo vestuves vyko ir princo Williamo nuotaka Catherine.

Tuo tarpu jaunikis į vestuves atvyko kartu su broliu princu Williamu. Jis šiose vestuvėse eina garbingas vyriausiojo pabrolio pareigas. Abu vyrai vestuvių proga pasipuošė karinėmis uniformomis.

Ilgai buvo spėliojama, ar princas Harry nusiskus barzdą – draudžiama vilkėti karinę šventinę uniformą ir būti su barzda. Tačiau princams, bent jau per jų vestuves, gali galioti išimtys – taip nusprendė Karalienė Elizabeth II.

Apie vestuvių ceremoniją skaitykite čia.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai