100 tortų Lietuvai degustavimas vainikavo Druskininkų šventę

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šeštadienį, skaičiuojant 100-ąją dieną po vasario 16-osios, kai Lietuva oficialiai minėjo Valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų, jis originaliai ir skaniai atšvęstas Druskininkuose. Vaizdingoje Druskonio ežero pakrantėje susirinko projekto „100 tortų Lietuvai“ dalyviai – konditeriai, šefai, maisto tinklaraštininkai, kepyklų, kavinių, restoranų ir desertinių, taip pat – šeimos narius ir draugus kepiniais lepinantys šeimininkai iš visos Lietuvos. Uždegus gimtadienio žvakutes ant jų gamintų tortų ir kviečiant jais vaišintis miesto gyventojus bei svečius, renginys vainikavo reikšmingai Lietuvos sukakčiai dedikuotą Druskininkų Kurorto šventę.

„Organizuodama šį projektą iš naujo atradau savo gimtąjį miestą Druskininkus. Savivaldybės ir miesto muziejaus darbuotojų surinkta informacija apie kurortą, jo istoriją, žymius ir daug miestui davusius čia gyvenusius ir kūrusius žmones papildė kasdien skelbtus projekto dalyvių receptus. Didžiuojuosi atstovaudama seniausią Lietuvoje kurortą ir turėdama galimybę sukurti jo gyventojams ir svečiams išskirtinę šventę, kuri, tikiuosi, papildys miestui įsimintinų įvykių sąrašą“, – sako projekto iniciatorė, maisto tinklaraščio ir kulinarinių knygų autorė Renata Ničajienė.

Pasak jos, projektas taip pat leido dar kartą įsitikinti, kaip stipriai ne tik šeimas, draugus, bet ir ištisas bendruomenes, visą šalį jungia maistas. „Kiekviena istorija, kuri pasiekė mus su atsiųstais tortų receptais, verta atskiro pasakojimo. Esu dėkinga už atvirumą ir entuziazmą dalyviams, paramą bei pagalbą Druskininkų miestui ir be galo džiaugiuosi, galėdama prisidėti prie Lietuvos jubiliejaus paminėjimo“, – sakė R. Ničajienė. Jos teigimu, projektas ne tik vienam tikslui subūrė profesionalus ir mėgėjus, sujungė įvairius Lietuvos miestus bei miestelius, bet ir peržengė šalies ribas bei dar labiau suartino dvi šalis – Lietuvą ir Latviją. Kaimyninėje šalyje kolegė Signe Meirane išleido Latvijos valstybės jubiliejui skirtą tortų receptų knygą, kuri tapo viena iš paskatų organizuoti saldų projektą ir Lietuvoje.

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

„Druskininkai yra vieta, kur visada laukiamos naujos, pačios netikėčiausios idėjos ir niekur kitur neišbandyti sumanymai. Su atvira širdimi sutikome idėją Druskininkų kurorto šventėje Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvą pasveikinti pačiu gardžiausiu ir saldžiausiu sveikinimu. Džiaugiuosi matydamas 100 įspūdingų tortų ir dėkoju visiems, kurie prisijungė prie šio skanaus sveikinimo“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Projektą įvertino ir šventės garbės svečias – Lietuvos someljė asociacijos tarybos narys Arūnas Starkus, kuris ne pirmus metus organizuoja profesionalių konditerių konkursą – Vyno ir desertų derinimo čempionatą. Jo miestui dovanotas tortas papildė projekto dalyvių skanėstų būrį. Vakarėjant, ant jų uždegus gimtadienio žvakutes, renginio vedantysis Ignas Krupavičius pakvietė organizatorius, miesto gyventojus ir svečius Lietuvai sudainuoti ilgiausių metų bei, sugalvojus linkėjimą šaliai, užpūsti žvakutes.

Po sveikinimo kalbų ir dainų, šventės dalyviai pakviesti degustuoti projekto „100 tortų Lietuvai“ dalyvių skanėstus. Tiesa, pirmasis kiekvieno torto gabalėlis atiteko Maltos ordino globojamiems senoliams Druskininkuose, kaip simbolinė organizatorių padėka ordino savanoriams už pagalbą renginio metu. Į savanorių gretas, organizatoriams pakvietus, mielai jungėsi ir projekte dalyvaujančių Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro Druskininkų filialo bei Pakruojo rajono Žeimelio žemės ūkio mokyklos mokiniai, taip pat – dalyvių šeimų nariai, Druskininkų jaunimo užimtumo centro jaunuoliai.

Druskininkų svečiai ragavo 100 tortų (53 nuotr.)
+47

Skaitykite daugiau