10 šiurkščiausių įvaizdžio klaidų žiemą

Žiema / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-06 15:00
Pradėkime nuo to, kad žiemos metu dauguma mūsų mėgaujasi Sniego karalienės įvaizdžiu: gauname nedaug saulės, mažai vitaminų ir puikuojamės pablyškusiais veidais. Ir visa tai kažkodėl moterys ir merginos nusprendžia „pagardinti“ avietiniais Mirtišės lūpų dažais ar purvo vonios atspalvio pudra.

Pasidomėkime didžiausiomis klaidomis, kurias reikėtų amžiams išbraukti iš gyvenimo šaltuoju metų laiku! Galbūt mados žurnalai ir siūlo atsižvelgti į tendencijas, kryptis, tačiau nebūtinai viskas, kas tinka ant podiumo, turi atsidurti gatvėje.

1. Smalos juodumo antakiai. Nežinia iš kur atkeliavusi juodut juodutėlių antakių mada šiuo metu yra ant tokios bangos, kad net sunku patikėti. Mielos moterys, nejaugi jums iš tikrųjų dailiai atrodo dirbtiniai, ilgalaikiai, storiausi antakiai, kurie lyg šviesoforas išryškėja baltame veide? Vešlūs ir natūralūs antakiai, tokie kaip modelių Natalijos Vodianovos ar Caros Delevingne, yra gražu, įrėmina akis, tačiau išpiešti lyg žymekliu du juodi lankai... Tai neskoninga, sendina ir iš tikrųjų nesuteikia jokio grožio! Pasitaiko ir tokių atvejų, kai per dieną moterys, antakius paryškinusios „riebiu“ pieštuku, netyčia juos perbraukia rankomis... Rezultatas? Paišinas, lyg suodžiais padengtas veidas. Toks įvaizdis tinka tik tuo atveju, jei vaidinate našlaitėlę, kurią pamotė išsiuntė žiemą parnešti snieguolių.

2. Violetiniai, tamsiai rudi, ryškiai rožiniai perlamutriniai lūpų dažai – taip pat ne išeitis. Kai kurios spalvos tinka tik paauglėms, kitos sendina bet kokio amžiaus moteris, pavyzdžiui, jau minėta violetinė, ruda ir visi jų atspalviai. Neretai moterys neįvertina ir to fakto, kad tokių spalvų lūpų dažai dantims suteikia gelsvumo, rudumo, o to tikrai netrokšta nė viena dailiosios lyties atstovė. Išvada – tokie lūpų dažai pretenzingi ir reikia mokėti jais pasidažyti vietoje ir laiku.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

3. Kreminės pudros transformacijos. Tokių, kurios nenaudoja pudros ar bent jau BB kremo, šiais laikais suskaičiuotume ant pirštų. Tačiau pasirinktas atspalvis retai atrodo taip, kad idealiai prisitaikytų prie veido odos. Baisiausia, kai skiriasi kaklo ir veido spalvos. Tačiau ne mažiau keistai atrodo ir baltutėlės rankos įrudusio veiduko fone. Veidas nupieštas, o apie rankas nepagalvota! Kitos žiemiškos bėdos puikiai matosi itin sausoje veido odoje. Jeigu jos kruopščiai neprižiūrite, tuomet kremo konsistencijos pudra nugula dėmėmis ir atrodote lyg… pamiršusi nusiprausti. Pridėkime ir tai, kad nešiojame kepures, kurios „suvalgo“ pudros sluoksnį, o bėganti nosis palieka „baltą takelį“. Todėl žiemą nesirinkite šokolado rudumo pudros, nors blyškus atvaizdas veidrodyje netenkina jūsų. Kosmetikos parduotuvėse konsultantės mielai pataria, kas tinka žiemą, o kas – vasarą. Klauskite.

4. Gąsdinantys akių vokų šešėliai. Pastaruoju metu damos renkasi per daug tamsias spalvas dieniniam makiažui ir neapsižiūri, kad šie subėga į vokų raukšles. Tokie atrodo ne tik neestetiškai, bet ir sendina. Verčiau pagražinkite akis perbraukdamos blakstienas juodu (ar tamsiai rudu – priklausomai nuo veido odos ir plaukų spalvos) tušu, o visas kitas priemones (šešėlius), ypač perlamutro spindesio, palikite iškilmingoms progoms. Paminėsime ir tai, kad žiemos metu veidas dažnai keičia spalvą – rausta, mėlsta, o tamsios spalvos suteikia jam sunkumo, todėl veidas neatrodo gaiviai ir šviežiai.
Beje, dėl tų pačių priežasčių reikėtų vengti ir žaidimo su šešėlių spalvomis. Jei labai norite, tada bent jau prislopinkite ryškumą.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

5. Plonytės pėdkelnės. Reikėtų visam gyvenimui atsiminti, kad 20 denjė pėdkelnės žiemą – ne pats geriausias pasirinkimas, ypač kai lauke siaučia šaltukas ir pučia žvarbus vėjas. Tokios pėdkelnės, kad ir kokios spalvos būtų, niekada dailiai neaptemps jūsų kojų. O ką jau kalbėti apie tai, kad kojos, nusimovus jas, primins šaldytos vištos kulšeles – bus pamėlusios ir paraudusios. Nekoks vaizdelis, ar ne? Reikėtų amžiams pamiršti ir baltus džinsus, baltus sijonus, ypač dėvimus prie juodos didžiulės pūkinės striukės.

6. Linijos ir kontūrai. Moterys mėgsta savo veidą sukurti lyg kokį paveikslėlį: kur reikia  pabrėžti, kur reikia apvesti. Štai čia ir prasideda didžiausios bėdos... Nelygi akių kontūro linija, nubrėžta drebančia ranka, sukuria netvarkingumo įspūdį, o netinkanti lūpų pieštuko spalva atrodo mažų mažiausiai juokingai. Nekalbant jau apie tai, kad žiemos fone ryškios linijos kaipmat atkreipia dėmesį ir ne pačia geriausia prasme! Beje, anksčiau moterys mėgdavo lūpas tik apvesti pieštuku ir daugiau netepti jokių lūpų dažų. Jeigu manote, kad tai mados viršūnė – verčiau kuo greičiau meskite šį įprotį!

7. Blakstienų tušo sluoksnis. Žiemą labiau matosi, kad blakstienos sulipusios ir primena musių kojytes. Tad rinkitės lengvos tekstūros tušą, kuris švelniai padengia blakstienas – tikrai pakaks  kelių sluoksnių. O jeigu dar iššukuosite, išvis atrodysite žaviai ir kupina jaunatviškumo. Verčiau nedažyti apatinių blakstienų, kad šios neapsunkintų veido, o pačios akys neatrodytų pavargusios ir paburkusios. Ta pati taisyklė galioja ir tuomet, jeigu nuspręsite akių kontūro pieštuku paryškinti apatinę liniją. Dėmesio! Vandeniui atsparus tušas – tinkamiausias pasirinkimas per žiemos audras.

8. Skaistalų bėdos. Raudoni, rausvi, ryškiai rožiniai skaistalai ant raustančios odos? Prasta mintis! Makiažo specialistai žiemą pataria rinktis kuo švelnesnio atspalvio kosmetikos priemones ir nepadauginti jų. Juk veidas, išmuštas raudonomis dėmėmis, neatrodo estetiškai. Ar jums norisi priminti cirko artistę?

9. Sausa lūpų oda. Matiniai lūpų dažai, užtepti ant sausos ir suskeldėjusios odos, ne tik neišgelbsti jos, o dargi prideda ne vienerius metus. Turėkite omenyje, kad žiemos metu verta rinktis riebios konsistencijos priemones, papildytas vitaminais ir augaliniais aliejais, bei reguliariai nušveisti jautrią lūpų odą, kad ši išliktų gyvybinga. Dalijamės puikiais patarimais, kuriuos verta išbandyti: KAIP IŠGELBĖTI ŠERPETOJANČIAS LŪPAS.

10. Blakstienos lyg šluotos. Sudėliokime taškus ant „i“. Dirbtinės priklijuojamos ar priauginamos blakstienos, daugumos moterų nuomone, – grožio ir stiliaus etalonas. Tačiau tai, kad jos atrodo neįtikėtinai nenatūraliai, o kartais net kvailai, kažkodėl nė viena nesusimąsto. Pridėkime ilgalaikius antakius, užimančius pusę veido, per daug tamsią pudrą, perlamutrinius lūpų dažus... Vaizdelis nekoks, tiksliau – kaip kokių pupyčių ar stoties plaštakių, kurios žvejoja vyrus vienai nakčiai. Todėl siūlome nepersistengti kosmetikos pasaulyje ir švytėti natūraliu grožiu, kurį sukurti galite ir be ekstremalaus makiažo sluoksnio.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai