10 ryto nuodėmių. Pasitikrinkite, ar jų nedarote

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
2017-10-30 09:00
AA

Jei netinkamai puoselėsite savo grožį, rytinė grožio rutina gali virsti tikra nesėkme. Pasimokykime iš svetimų klaidų, kurių geriau nekartoti.

1. Nereikalingas taupumas

Dermatologai siūlo su šampūnu trinkti galvą ne dažniau kaip 3 kartus per savaitę.

Dažnai naudodamos šampūną sausiname odą. Kai priemonės pašalina natūralų riebalinį sluoksnį, oda ima pleiskanoti. Dermatologai siūlo su šampūnu trinkti galvą ne dažniau kaip 3 kartus per savaitę. O štai produktų, maitinančių ir sutvirtinančių plauko struktūrą, nereikėtų taupyti. Vienas labiausiai paplitusių mitų, esą kondicionierių reikia tepti nuo vidurio ilgio iki galiukų, nes tada plaukai neapsunkinami ir šukuosena išlieka puri. Tiesa ta, kad ploni plaukai gali būti labai trapūs, pažeidžiami, todėl juos reikia sustiprinti. Naudokite švelnų balzamą, kuris drėkina ir stiprina plauko struktūrą.

2. Nepersistenkite džiovindamos

Vonios rankšluostis yra dažniausia priemonė džiovinti plaukus po trinkimo. Tačiau netaisyklingai jį naudodamos galite labai pakenkti. Didžiausia klaida – stipriai susukti plaukus į audinį ir suveržti it virvę, trinti galvą intensyviais judesiais. Tokie veiksmai mechaniškai išpeša plaukus ir žaloja odą. Elkitės švelniai – rankomis nuspauskite plaukus, išsunkdamos vandens likučius, tada apsigobkite rankšluosčiu ir gniauždama purenkite bei sausinkite kasas. Pasitepkite priemone, apsaugančia nuo karščio (jei naudosite formavimo prietaisus) ir pirštų pagalvėlėmis pamasažuokite galvos odą. Po 15–20 min., kai plaukai pradžius apie 60 proc., galima įjungti džiovintuvą. Nešukuokite šlapių plaukų šepečiu.

Plaukai / Fotolia nuotr.

3. Žalojantis karštis

Kartais tiesiog nelieka laiko laukti, kol šlapi plaukai išdžius savaime, todėl skubame juos pakišti po karšta elektrinio džiovintuvo srove. Kuo ilgiau sruogas veikia aukšta temperatūra, tuo didesnė joms sukeliama žala. Visuomet įvertinkite prietaiso skleidžiamą karštį, net jei tai tik džiovintuvas. Be to, verta atminti, kad formuodamos dar šlapius plaukus, neišgausite norimo efekto – jie bus nepaklusnūs. Priemonės, apsaugančios nuo temperatūros poveikio, yra ne tik dar vienas buteliukas lentynoje, o būtinybė.

4. Prausiame ar valome?

Nesvarbu, ar esate paauglė, ar neseniai atšventėte garbingą jubiliejų, oda reikia rūpintis bet kokio amžiaus. Pasak dermatologų, kūno priežiūros produktų pasiūla į antrą planą nustūmė vandenį. Užuot nusipraususios veidą taip, kaip tai darė moterys prieš kelis tūkstančius metų, griebiamės valomųjų pienelių, tonikų, šveičiame odą priemonėmis, kurių sudėtyje yra rūgščių, alkoholio ar kristalų dalelių. Panašūs produktai sutrikdo normalų dermos pH, gali išsausinti, sudirginti ir net sukelti uždegimą. Kiekvieną rytą ir vakarą atsigaivinkite drungnu ar vėsiu vandeniu, kuris tonizuoja, šalina nuovargio požymius ir sugrąžina jaunatvišką išvaizdą. Jei mėgstate lepintis karštoje vonioje, nuo panašių procedūrų saugokite veidą, ypač jei odoje yra išsiplėtusių kapiliarų.

Nesvarbu, ar esate paauglė, ar neseniai atšventėte garbingą jubiliejų, oda reikia rūpintis bet kokio amžiaus.

5. Ko per daug, tas nenaudinga

Be abejo, drėkinamąsias, maitinamąsias, maskuojamąsias ir kitas priemones renkatės, atsižvelgdamos į savo poreikius. Nemąstydamos apie pardavimus, išmetamų produktų statistiką, dailiosios lyties atstovės susivilioja ryškiomis etiketėmis. Atkreipkite dėmesį į tai, ką perkate, ar produktų sudėtyje nėra dirbtinių dažiklių, konservantų, mineralinių aliejų. Įprotis kiekvieną rytą tepti ant veido visą kosmetinės turinį tikrai nėra geras. Makiažas nėra išeitis, jei norite užmaskuoti odos problemas. Storas matinės pudros sluoksnis atrodo nenatūraliai ir dar labiau pabrėžia trūkumus. Taip pat reikėtų laikytis etiketo taisyklių, rekomenduojančių dieną vengti ryškaus makiažo.

6. Nelemti spuogeliai

Užsikimšusi pora, per naktį virtusi mažu pūlinuku, gali aptemdyti net patį džiugiausią rytą. Ypač jei darinys susiformuoja riebioje ir atviroje veido „T“ zonoje. Atsispirkite pagundai išspausti spuogelį, nes vienkartinė problema gali tapti nuolatine palydove su ilgalaikiais padariniais. Spausdama aplinkinius audinius, galite sužaloti paviršinį odos sluoksnį, į žaizdelę lengvai pateks bakterijų, kurių apstu ant rankų. Norėdama paslėpti vieną spuogelį, naudokite specialią maskuojamąją priemonę, tačiau ją tepkite tik ant probleminės vietos, o ne ant viso veido.

7. Vakarykštis makiažas?

Ištepta patalynė pasirodys smulkmena, palyginti su vaizdu veidrodyje. Nuo tušo paraudusios akys ir patinę vokai, poros, užkimštos nešvarumais ir makiažo likučiais, suglebusi ir papilkėjusi oda – vakarinio aplaidumo įrodymai. Visas gražinimosi priemones, kurios tepamos ant veido ryte ir išbūna visą dieną, būtina nuvalyti prieš miegą, kad oda galėtų atsinaujinti, natūraliai apsivalyti ir atkurti šarmų bei rūgščių pusiausvyrą. Makiažas, kuris laikomas 24 val. per parą, yra didelis iššūkis odai – skatina senėjimą ir uždegiminius procesus. Kino ir teatro aktoriai, kurie daug ir dažnai grimuojami, puikiai žino, kad odai reikia poilsio. Kad rytas neprasidėtų katastrofa, pasirūpinkite savimi iš vakaro.

8. Sezono išdaigos

Per šiltas makiažo atspalvis – bene dažniausia gražinimosi klaida, kurią daro moterys, atėjus rudeniui. Niekas nenori paleisti saulėtos vasaros prisiminimų, tačiau reikėtų nepamiršti, kad natūralus įdegis slopsta, todėl reikėtų rinktis šviesesnius makiažo pagrindo ir pudros tonus. Sau tinkamą spalvą nustatykite, patepusi priemonę ant vidinės rankų pusės. Venkite per didelio bronzinės pudros kiekio. Ja reikėtų dailinti labiausiai atsikišusias veido dalis, išgaunant švelniai rusvą, o ne oranžinį atspalvį. Šaltuoju metų laiku sunku atrodyti lyg ką tik grįžus iš paplūdimio, nebent atostogavote tropikuose ar mėgstate lankytis soliariume. Vis dar nemažai dailiosios lyties atstovių nepaiso patarimo naudoti priemones su SPF visus metus. UV spinduliai žalingi ir rudenį, ir žiemą.

9. Mados auka

Žurnalų viršeliuose pristatomos mados tendencijos vilioja jas kuo greičiau išbandyti. Tačiau specialistai perspėja, kad nereikėtų slėpti savo individualumo. Tamsus lūpdažis gali visai netikti šviesiai, švelnių veido bruožų merginai. Kai kuriais atvejais ryškus makiažas suteikia papildomų metų ir sendina. Blizgūs, perlamutriniai lūpdažiai vizualiai didina lūpas, tačiau išryškina dantų defektus. Įvairiaspalviai vokų šešėliai skirti puošniam vakaro įvaizdžiui, o ne darbinei aplinkai. Jei trokštate ilgalaikio rezultato, ryte nepamirškite makiažo pagrindo, kuris sutvirtina visus grožio priemonių sluoksnius. Dienai bėgant beliks koreguoti išvaizdą, atsižvelgiant į odos riebumą.

10. Užmaršumas kainuoja

Mūsų kaklo oda, kaip ir visas kūnas, patiria aplinkos poveikį, o, atšalus orams, šiai sričiai nepagailime šiukščios vilnos megztinių ir šalikų. Iškirptės zona reikėtų rūpintis kiekvieną dieną, todėl drėkinamuoju ar maitinamuoju kremu reikėtų palepinti ir kaklą. Ši taisyklė taip pat galioja, atliekant makiažą. Jei veidui naudojamos priemonės, jomis reikėtų dengti ir kaklą bei dekoltė zoną. Priešingu atveju bus ryškus kontrastas, kuris atrodys neskoningai. Gležna kaklo oda, kurioje anksti išryškėja raukšlelės, yra vienas pirmųjų amžiaus išdavikų. Moters metus taip pat atskleidžia rankos. Jeigu veido priežiūrai natūraliai skiriame daugiau dėmesio, dera palepinti ir kitas, moterišką žavesį atskleidžiančias sritis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Valyti reikia ne tik kūną! 5 dvasios švarinimo būdai