10 romantinių filmų savaitgaliui, kurie nukels jus į kitokį pasaulį

Filmų kadrų koliažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-21 09:00
„ŽMONĖS Cinema“ kartu su „Kino pavasariu“ siunčia jums romantiškų akimirkų dozę. Nuo naujausių kino darbų, sulaukusių tarptautinės auditorijos įvertinimo, iki gerai žinomos kino klasikos. Tai filmai, kurie įkvėps bei sužadins plačią paletę jausmų.

Patogiai namuose filmus žiūrėkite zmonescinema.lt

1. „Liepsnojančios moters portretas“

„Auksiniam gaubliui“ nominuota romantinė drama žiūrovą nukelia ne tik į magišką laiką, XVIII a. vidurį, bet ir unikalią erdvę – nuošalią salą Bretanėje. Čia gyvenanti jauna tapytoja Marijana (Noémie Merlant) slapta tapo neseniai iš vienuolyno išėjusios Eloisos (Adele Haenel) vestuvinį portretą. Užsimezgusi moterų draugystė netikėtai perauga į romantišką ryšį, nors giliausi jų išgyvenimai ir lieka uždrausti.

Filmo anonsas:

2. „Viltis“

Gali būti, kad Anjai liko gyventi trys mėnesiai. 43-ejų Anja ir 59-erių Tomas privalo pamilti iš naujo, kad vienas kitame atrastų stiprybės. Ir vilties, kuria prie kalėdinio stalo reikės pasidalyti su didžiule šeima. Šią istoriją filmo autorė Maria Sødahl išgyveno su savo vyru, kino režisieriumi Hansu Petteriu Molandu, jai susirgus onkologine liga.

Filmo anonsas:

3. „Meilės trilogija. Nuogumas“

Pripažintas Izraelio kino kūrėjas Yaronas Shani teigia, jog kurdamas savo naujausią projektą „Meilės trilogija“ jis prisiėmė didelę riziką. Trilogijoje Y. Shani tyrinėja meilę, troškimus ir seksualumą bei įvairias, o kartu ir dažnai sudėtingas jų formas. 

FIlme „Meilės trilogija. Nuogumas“ Septyniolikmetis Zivas – talentingas ir jautrus muzikantas – ruošiasi palikti tėvų namus ir įstoti į kariuomenę. Kitoje gatvės pusėje gyvenanti 34-erių rašytoja Alisa išgyvena siaubingą psichologinę krizę. Atsitiktinai susitikę, jie viens kitam pajunta trauką, kuri jų likimus supina amžiams.

Filmo anonsas:

Meilės trilogija. Nuogumas (Erom), filmo anonsas

Naujausi lietuviški filmai, kino klasika, festivalių hitai - jums patogiu metu, jaukioje namų aplinkoje.

4. „Patersonas“

Kiekviena Patersono diena – panaši į vakarykštę. Jis vairuoja autobusą, atidžiai klausosi keleivių pokalbių, grįžęs namo persimeta keliais žodžiais su mylimąja Laura, o vakarais, išvedęs šunelį pasivaikščioti, prisėda bare išgerti bokalą alaus. Šis paprastas Patersono gyvenimas – pagrindinis šaltinis jo poezijai, kurią laisvomis minutėmis rašo į slaptą užrašų knygelę. Tik sau – neskubėdamas ir filosofiškai žvelgdamas į pasaulį, kuriame rutinos ne ką mažiau nei laimės jausmo. 

Kanų kino festivalyje pristatytas Amerikos nepriklausomojo kino režisieriaus Jimo Jarmuscho naujausias kino kūrinys atspindi ypatingą režisieriaus gyvenimo filosofiją ir tampa meditatyviu pamąstymu apie gyvenimo cikliškumą ir atsitiktinių sutapimų reikšmę.

Filmo anonsas:

5. „Didesni purslai“

Kas nutinka, jei geismo ir malonumo neįmanoma suderinti? Roko žvaigždė Mariana (Tilda Swinton) Italijos paplūdimyje mėgaujasi saule su savo meilužiu, kino operatoriumi Polu (Matthias Schoenaerts). Po gerklės operacijos ji kuriam laikui pasitraukė iš viešo gyvenimo ir scenos. Meilužius visiškai netikėtai aplanko muzikos prodiuseris Haris (Ralph Fiennes). Maža to, jis pasirodo ne vienas, o su gražuole dukterimi Penelope (Dakota Johnson), kurią neseniai sutiko po ilgo nesimatymo. Šis filmas – tai Jacques’o Deray „Baseino“ (1969) perdirbinys, pavadinimas jam pasiskolintas iš to laikmečio garsaus britų menininko Davido Hockney paveikslo „Didesni purslai“ („A Bigger Splash“).

Filmo anonsas:

Didesni purslai (A Bigger Splash), filmo anonsas

Naujausi lietuviški filmai, kino klasika, festivalių hitai - jums patogiu metu, jaukioje namų aplinkoje.

6. „Kartą Niujorke“

„Kartą Niujorke“ – tai įtraukiantis pasakojimas apie laimės paieškas, meilę, pavydą ir kerštą. Filmas supina jaunos moters ir dviejų vyrų likimus, kurie išgyvena istoriją, galėjusią nutikti ir mūsų seneliams ar proseneliams. 1921-ieji. Kaip ir tūkstančiai emigrantų iš visos Europos, Eva su seserimi Magda palieka gimtąją Lenkiją ir išplaukia į Niujorką. Tačiau kelias link amerikietiškos svajonės tikrovėje pasirodo daug sunkesnis. Serganti Magda uždaroma į karantiną, o Eva atsiduria Manhatano gatvėse.

Filmo anonsas:

Kartą Niujorke (The Immigrant), filmo anonsas

Naujausi lietuviški filmai, kino klasika, festivalių hitai - jums patogiu metu, jaukioje namų aplinkoje.

7. „Tulpės, meilė, garbė ir dviratis“

Oscaro laureato Mike van Diem filmas „Tulpės, meilė, garbė ir dviratis“, kurio dalis scenų buvo filmuotos Kaune, – ryški ir nenuspejama komedija, persmelkianti itališku sodrumu bei už savo ir artimųjų laisvę kovojančio žmogaus drąsa.

Olandas Gaukė, praradęs savo ūkį per 1953 metų potvynius, dviračiu numina į saulės pleškinamus Italijos pietus, kur pradeda gyvenimą iš naujo. Mažo Apulijos kaimelio pakraštyje jis sukuria pasakišką tulpių verslą, o po aistringų meilės nuotykių ir audringų kovų su abejotinais itališko biznio papročiais tampa gyva legenda, kol vieną dieną staiga dingsta.

Po trisdešimties metų Italijos policijos inspektorius mėgina atskleisti tikrąją istoriją, tačiau atskirti faktus nuo prasimanymų, pasirodo, nėra taip lengva. Ypač, kai pasakojimo dalyvius nuolat lydi įvairūs atsitiktinumai ir netikėtos akistatos.

Filmo anonsas:

Tulpės, meilė, garbė ir dviratis (Liefde, eer en een fiets), filmo anonsas

Naujausi lietuviški filmai, kino klasika, festivalių hitai - jums patogiu metu, jaukioje namų aplinkoje.

8. „Šerbūro skėčiai“

Ženevjeva myli garažo darbininką Gi. Merginos mama, lietsargių parduotuvės savininkė, tokiai draugystei nepritaria. Tačiau greit Gi išvyksta į karą. Ženevjeva laukiasi ir laukti mylimojo jai darosi vis sunkiau. Ypač kai sparną aplink ją rėžia gražuolis deimantų pirklys.

Šis miuziklas išgarsino režisierių visame pasaulyje. Filmas su žavingaja prancūzų kino ikona Catherine Deneuve 1964-aisiais laimėjo „Auksinę palmės šakelę“ - pagrindinį tarptautinio Kanų kino festivalio apdovanojimą.

Filmo anonsas:

Šerbūro skėčiai (Les Parapluies de Cherbourg ), filmo anonsas

Naujausi lietuviški filmai, kino klasika, festivalių hitai - jums patogiu metu, jaukioje namų aplinkoje.

9. „Magiškos naktys“

Tibro upėje randamas garsaus kino prodiuserio lavonas. Pagrindiniais įtariamaisiais tampa trys jauni karjeros siekiantys scenaristai. Vieną naktį policijos nuovadoje jie mintimis grįžta į stiprių emocijų ir ironijos kupiną kelionę po Romą, miestą, kuris išgyvena paskutines šlovingos Italijos kino eros dienas. Vieno populiariausių italų kino režisierių Paolo Virzì naujasis filmas – tai komedijos bei detektyvo elementų turinti odė Italijos kino industrijai.

Filmo anonsas:

Magiškos naktys (NOTTI MAGICHE), filmo anonsas

Naujausi lietuviški filmai, kino klasika, festivalių hitai - jums patogiu metu, jaukioje namų aplinkoje.

10. „Atsisveikinimai

Peterio Hutchingso romantinė komedija pasakoja apie oro uoste dirbantį hipochondriką Kelviną, kuris yra priverstas susidurti su savo baimėmis, kai į jo gyvenimą įsiveržia mergina. Skai – paauglė britė, serganti nepagydoma liga, todėl ji prašo Kelvino padėti įgyvendinti visus priešmirtinius norus.

Filme pagrindinius vaidmenis kuria jaunosios kino pasaulio žvaižgdžės. „Berniukas dryžuota pižama“ kino juostoje neužmirštamą vaidmenį sukūręs Asa Butterfield, Arijos vaidmenį sukūrusi populiariausiame telvizijos seriale „Sostų karai“ Maisie Williams bei daugeliui iš „Vampyro dienoraščių“ pažįstama Elena – Nina Dobrev.

Filmo anonsas:

Naujausi straipsniai