10 nepelnytai pamirštų vasaros veiklų, kurias privalote atgaivinti

Maudynės ežere nuogam / 123RF.com nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ši vasara bus kiek kitokia, negu buvome pripratę – pasaulinė pandemija pakoregavo daugelio atostogų planus, tad vietoj egzotiško kurorto gali tekti likti Lietuvoje. Liaudies išmintis byloja, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera – galbūt šioje mums primestoje situacijoje galime įžvelgti ir pozityvių dalykų?

Vasarojimas Lietuvoje tikrai gali būti nuostabus, ypač, jeigu prisiminsite mažus smagius dalykus, kurie visiškai veltui „nurašyti“ dūla tik prisiminimuose. Ir nors nemažai jų esame patyrę vaikystėje, o kaskart nugirdę džiaugsmingai sušunkame, kaip tai buvo nuostabu, nežinia kodėl jų arba nekartojame, arba prisimename itin retai.

Vis dėlto, jeigu tai teikia džiaugsmo, o šią vasarą daugiausiai laiko leisime gimtinėje, ar begali būti tobulesnis laikas atsiminti ir pakartoti dalykus, kuriems geresnio momento, negu vasara – nėra?

Iškyla su palapinėmis. Turbūt visi esame iškylavę ir naktį leidę palapinėje, tačiau dažnam pristinga laiko ar noro tai pakartoti, nors atsiminimai, nepaisant kiek nugulėto sprando, išlikę patys gražiausi.

Stovyklavimas / 123RF.com nuotr.

Žvaigždžių stebėjimas. Turbūt niekada nebūna tokio aukšto ir pilno žvaigždžių dangaus, kaip vasarą. Jos metu galite pamatyti galybę krentančių žvaigždžių ar net meteorų lietų.

Aitvaro laidymas. Taip, ši pramoga asocijuojasi su vaikyste, tačiau išties veltui primiršta – aitvaro laidymas ne tik puikus ir linksmas užsiėmimas skirtingo amžiaus žmonėms, bet ir naudinga fizinė veikla, kurios metu ir pabėgiosite, ir kaip reikiant pamankštinsite rankas. Aitvarą galite susikurti patys arba tiesiog įsigyti parduotuvėje.

Aitvaro laidymas / 123RF.com nuotr.

Saulėtekio arba saulėlydžio sutikimas. Visi žinome, kad tai – romantiški ir itin gražūs momentai, tačiau kiek kartų esame tai darę? Net jeigu esate žmogus, kuriam ankstus rytas – tikras peilis, šią vasarą tiesiog privalote atsikelti anksti ir pasitikti saulę: akimirkos grožis bus tikrai to vertas.

Nuogos maudynės. Rodos, kiek teužima maudymosi drabužis vietos ant mūsų kūno, tačiau kas bandė maudynes nuogi, tas žino, kad pojūčiai skiriasi kardinaliai. Na, o jeigu niekada nesate to darę, štai jums ir priminimas, kad šalia jūsų – nuostabūs dalykai, kuriais tereikia pasimėgauti.

Maudynės ežere nuogam / 123RF.com nuotr.

Pasiplaukiojimas valtimi ar vandens dviračiais. Ak, tas švelnus vandens siūbavimas po valtimi, nuostabus ežero vaizdas iš jo centro, o ne nuo kranto, vasarą pražydusių vandens lelijų grožis... Nepamirškite kepurėlių nuo saulės, užkandžių ir geros kompanijos – smagus pusdienis garantuotas!

Baisių istorijų naktis ar vakaras prie laužo. Tas jausmas, kai jums už nugaros – gūdi tamsi naktis, o draugų veidus teapšviečia spragantis laužas. Baisios arba linksmos istorijos gali lietis iki paryčių – kol prisijuokę arba šiek tiek įsibauginę eisite miegoti. Gal į palapinę?..

Draugų susibūrimas prie laužo / 123RF.com nuotr.

Jonvabalių gaudymas. Tam puikiai tinka Joninių naktis, tačiau nebūtina tai daryti tik per ją. Lietuvoje yra kelios jonvabalių, kurie šviečia tamsoje, rūšys. Jeigu manote, kad ši pramoga labai vaikiška, pabandykite ir nustebsite, kokia linksma veikla tai gali tapti bet kokio amžiaus žmonėms. Šie jonvabaliai mėgsta drėgnus miškus, tad griebkite botus, stiklainį ir žaiskite. Stiklainio dangtelyje padarykite ertmių orui, o, pasidžiaugę „laimikiu“, paleiskite į laisvę. Jeigu norisi daugiau azarto – žaiskite, kuri komanda per tam tikrą laiką surinks daugiausiai šviečiančių vabalų.

Laistymasis su vandens buteliais. Jau šypsotės? Taip, turbūt reto vaiko vaikystė apsiėjo be šios pramogos – butelio kamštelyje praduriate vieną ar kelias skylutes, pripildote vandens ir... bėgate nuo priešo! Karštą dieną ši pramoga sodyboje, pajūry ar prie ežero įtrauks visus, o juoko dozė ir geros emocijos – garantuotos.

Nakvynė medžio namelyje. Jeigu to nepatyrėte vaikystėje, dar turite šansą šią klaidą ištaisyti, nes nakvynė medžio namelyje yra absoliučiai unikali patirtis. Jeigu neturite sodybos ar kitos galimybės „susiorganizuoti“ namelį medyje, džiugi žinia ta, kad Lietuvoje jau teikiamos tokios apgyvendinimo paslaugos, tad jums tereikia išsirinkti ir pasinerti į šią avantiūrą.

Vasara jau prasidėjo, tad belieka palinkėti, kad jai besibaigiant prie visų šių dešimties punktų būsite padėję pliusiuką.

Namelis medyje / 123RF.com nuotr.
Skaitykite daugiau