Rusijos atstovas „Eurovizijoje“ išreiškė paramą LGBT: „Pas mus yra gėjų klubų, patikrinkite „Google“

Filipas Kirkorovas ir Sergejus Lazarevas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

10 pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio nugalėtojų, patekusių į konkurso finalą, iškart po pirmosios konkurso transliacijos susirinko į spaudos konferenciją, kurios metu dalijosi savo įspūdžiais apie renginį. Bene didžiausio dėmesio čia sulaukė konkurso favoritu laikomas Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas, prabilęs apie gėjų teises.

Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis Švedijoje, Stokholme, „Globe“ arenoje nuskambėjo vėlyvą antradienio vakarą.

Jo metu paaiškėjo, kurių 10 šalių atstovai pateko į šeštadienį skambėsiantį konkurso finalą.

Pirmame „Eurovizijos“ pusfinalyje dainavo šių šalių atstovai: Suomijos, Graikijos, Moldovos, Vengrijos, Kroatijos, Nyderlandų, Armėnijos, San Marino, Rusijos, Čekijos, Kipro, Austrijos, Estijos, Azerbaidžano, Juodkalnijos, Islandijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Maltos.

Į finalą pateko geriausiųjų dešimtukas: Azerbaidžano, Rusijos, Nyderlandų, Vengrijos, Kroatijos, Austrijos, Armėnijos, Čekijos, Kipro, Maltos atstovai.

Vienareikšmiškai didžiausio spaudos dėmesio konferencijos metu sulaukė vienu konkurso favoritų laikomas Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas.

Jį į susitikimą su žiniasklaidos atstovais atlydėjo Filipas Kirkorovas.

Filipas Kirkorovas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Dainininkas kalbėjo tikrai jaučiantis spaudimą laimėti. „Džiaugiuosi, kad patekome į finalą. Šou buvo fantastiškas. Tikrai nervinausi, bet dabar esu labai laimingas“, – kalbėjo jis.

Pasinaudodamas proga atlikėjas pasakojo, kad Rusija – labai šilta, draugiška šalis. Tačiau po tokio pareiškimo sulaukęs užsienio žiniasklaidos atstovo klausimo apie LGBT bendruomenę, buvo priverstas teisintis.

„Daug kalbų, gandų yra apie LGBT bendruomenę Rusijoje. Tačiau gėjai čia egzistuoja, tai nėra paslaptis. Jie gyvena savo gyvenimą. Pas mus yra gėjų klubų, patikrinkite tai „Google“. Esame moderni šalis. Jei konkursas vyktų Rusijoje, mes labai remtume gėjų bendruomenę“, – kalbėjo jis.

Filipas Kirkorovas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip pavyzdį pateikė olimpines žaidynes Sočyje: kalbėjo, kad ten susirinko nemažai gėjų, bet laiką jie praleido puikiai ir nekilo jokių problemų dėl galimos netolerancijos.

„Mes norime surengti konkursą. Būsiu atviras, tikrai norime laimėti. Dar norime, kad visi pas mus vykstančio konkurso metu jaustųsi saugiai ir gerai“, – kalbėjo jis.

Burtai lėmė, kad Rusijos atstovas dainuos antroje pusfinalio pusėje.

Pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje – 18 atlikėjų pasirodymai (50 nuotr.)
+44
Donatas Montvydas pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį žiūrėjo airiškame bare (15 nuotr.)
+9
Pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį gyvai stebėjo žiūrovų minia (54 nuotr.)
+48
Skaitykite daugiau