10 natūralių valymo priemonių, kurios nustebins

Natūralūs namų valikliai / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-22 19:30
Perkame brangiausias namų valymo priemones, tačiau dažnai nežinome, kad to, ko mums prireiks įvairiems nešvarumams, dėmėms ir apnašoms nuvalyti, išties slypi... mūsų šaldytuve. Arba maisto produktų ir prieskonių spintelėse. Išbandykite natūralius ir sveikatai nekenkiančius valiklius!

Išties kartais net nepagalvojame, kad pačių paprasčiausių namuose visada esančių produktų užtenka nešvarumams įveikti. Kokie jie?

Kečupas tinka ir sidabriniams papuošalams bei stalo įrankiams blizginti.

Kečupas. Šis populiarus padažas tinka ne tik picai pagardinti, bet ir tamsioms dėmėms nuo varinių ir žalvarinių virtuvės reikmenų valyti. Tereikia užspausti kečupo ant dėmės, gerai patrinti ir nuplauti vandeniu. Žalvaris ir varis blizgės kaip nauji. Tik nepamirškite nušluostyti, kad drėgmė ir vėl nesubjaurotų dėmėmis. Kečupas tinka ir sidabriniams papuošalams bei stalo įrankiams blizginti.

Avižiniai dribsniai. Kai rankos būna tikrai labai purvinos, pavyzdžiui, po sodo darbų, geriausias švelnus šveitiklis – avižiniai dribsniai. Įsiberkite saujelę, sudrėkinkite vandeniu ir lašeliu skysto muilo, gerai ištrinkite šia košele rankas ir tada nuplaukite. Taip ne tik švelniai pašalinsite nešvarumus, bet ir pmasažuosite odą, neleisite jai išsausėti.

Ryžiai. Biriomis ryžių kruopomis galima išvalyti gėlių vazą ar siaurakaklį butelį. Pusę indo pripilkite vandens, suberkite kelis šaukštus nevirtų ryžių. Ranka uždenkite kaklelį ir stipriai suplakite. Tada viską išpilkite ir praskalaukite vandeniu. Ryžiai taip pat padės išvalyti ir kavamalę. kelis šaukštus įdėkite į ją ir kelias sekundes pamalkite – lipnių kavos nuosėdų kaip nebūta!

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip puoselėti grožį iš vidaus? Padės maistas, kurio pakankamai neįvertinote

Duona ir batonas. Šie kepiniai puikiai nuvalo drėgną purvą ir nepridžiūvusius dažus. Švelniai priglauskite riekelę prie sutepto paviršiaus ir palaukite, kol susigers nešvarumai. Batono riekelė kartais gali pakeisti ir švarią kempinėlę, kai tokios neturime. Kai kurios sausos dėmės nuo baldų ar grindų ar kitų kietų paviršių lengvai nušveičiamos patrynus baltos duonos minkštimu. Beje, riekele batono patogu surinkti ir sudužusio stiklo mažytes šukes.

Juodoji arbata. Tiks nušveisti aprūdijusiems sodo įrankiams. Užplikykite keletą puodelių stiprios arbatos. Ataušusią supilkite į dubenį, sumerkite įrankius, palaikykite keletą valandų. Tada ištraukite ir nublizginkite sausu rankšluosčiu. Nepamirškite apsimauti pirštinių, nes rūdys ir arbatos pigmentas įsigers į odą.

Kava. Kavos tirščiai nuo seno žinoma priemonė nemaloniems kvapams sugerti. Juos galima laikyti šaldytuve, dubenėlis kavos tirščių greitai atgaivins tualetą ar vonios kambarį. Dar viena gudrybė – įpilti sausų kavos tirščių į šiukšlių kibiro dugną. Taip puikiai atsikratysite šioje vietoje itin greitai atsirandančių nemalonių kvapų.

Alkoholis. Spiritiniai gėrimai išvalo nenusiplaunančio flomasterio ar žymeklio dėmes nuo kietų paviršių. Suvilgykite kempinėlę stipriuoju gėrimu ir patrinkite dėmę.

Citrina. Ant perpjautos citrinos užberkite druskos ir gausite tobulą šveitiklį. O patrynę ja kriauklę, vandens čiaupus ar dušo rankenas, po kelių minučių teliks lengvai brūkštelėti šluoste. Kalkių nuosėdų bus kaip nebūta!

TAIP PAT SKAITYKITE: Neišmeskite citrinų žievelių: jos pravers bene kiekviename žingsnyje

Sėmenų aliejus. Visi žino, koks trumpas jo galiojimo laikas. O apkartusio nei valgyti galima, o ir išpilti gaila. Tad jis puikiai apsaugos pintus baldus nuo perdžiūvimo ir nešvarumų. Įtrinkite gerai nuvalytus baldus aliejumi ir kurį laiką palikite. Tada sausa šluoste pervalykite. Taip pat šis aliejus puikiai naikina baltas dėmes, likusias ant tamsaus virtuvės stalviršio nuo vandens ratilų. Dėmę ištrinkite aliejumi ir kurį laiką palikite. Tada nuvalykite popieriniu rankšluosčiu. Ne tik neliks dėmės, bet ir stalviršis blizgės kaip naujas.

Druska ir soda. Šios priemonės, kurių rasime kiekvienoje virtuvėje, ne tik puikus valiklis, bet ir dezinfekatorius. Pajuodusias medines produktų pjaustymo lenteles truputį sudrėkinkite vandeniu ir ištrinkite druska ar soda. Lentelės pašviesės, be to, neliks nemalonaus kvapo.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai