10 metų donoru esantis radijo laidų vedėjas Vytenis Sinkevičius kraujo paaukojo tiesioginiame eteryje

Vytenis Sinkevičius / „Radiocentro“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Lietuvoje šią savaitę prasideda Neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą. Trečiadienio rytą simboliškai šią akciją pradėjo radijo laidų vedėjas Vytenis Sinkevičius. Jis kraujo davė savo darbo vietoje – radijo studijoje.

Žymus vyras kraujo donoryste susidomėjo prieš dešimtmetį. Kai jam buvo 30 metų, viena mergina paskatino Vytenį nuveikti kažką prasmingo. Kraujo donorystė pasirodė geriausia išeitis.

„Nuo to laiko kiekvienais metais neatlygintinai duodu kraujo. Būna, kad Nacionalinis kraujo centras iškviečia mane ir dažniau nei sykį per metus, nes mano kraujo grupė gana reta – ketvirta. Šio kraujo poreikis yra milžiniškas“, – sako V.Sinkevičius.

Paklaustas, kodėl sąžiningai metai po metų duoda kraujo, Vytenis tikina, jog kitaip ir būti negalėtų. „Geras jausmas daryti gerus darbus. Apskritai esu socialus žmogus, prisidedu prie tokių projektų. Žmonėms padedu ne tik duodamas kraujo, tačiau ir kitaip“, – tikina ilgametis kraujo donoras.

Kadaise Vytenis svajojo būti mediku, manė, kad galėtų daryti operacijas net ir lauko sąlygomis. Tačiau vyrui ne itin gerai sekėsi mokytis chemijos – svajonės apie mediko specialybę žlugo. Bet noras gelbėti žmonių gyvybes niekur nedingo.

Trečiadienio rytą Vytenis ir vėl davė kraujo. Tik šį kartą ne Nacionaliniame kraujo centre, o „Radiocentro“ studijoje, savo vedamos laidos metu.

„Man pasiūlė prisidėti prie prasmingos akcijos. Juk visai kas kita, kai žmonės, kurie klausosi radijo, išgirsta ne tik raginimus, bet ir pamato, kaip viskas vyksta. Yra ir nuotrauka, bus ir specialus vaizdo įrašas, – teigia Vytenis. – Tikrai neskaudėjo ir baimės nejutau, kai ėmė kraują. Viskas buvo padaryta švelniai.“

Šiuo metu VšĮ Nacionaliniame kraujo centre labai trūksta visų kraujo grupių. Vytenis, paprašytas paraginti geranoriškus Lietuvos piliečius apsilankyti VšĮ Nacionaliniame kraujo centre arba sudalyvauti Neatlygintinos kraujo donorystės ture per Lietuvą, patikino, jog raginimai nepadės.

„Užpakalių spardyti žmonėms ir jų raginti nereikia. Kiekvienas pats turi apsispręsti, ar verta tai daryti, ar ne. Tačiau reikia pagalvoti apie kitus, paskaityti šalies naujienas. Kiekvieną minutę nutinka įvairių nelaimių, po kurių būna reikalingas kraujas... Juk tuo mes nuo gyvūnų ir skiriamės, kad galime mąstyti“, – sako pašnekovas.

Primename, kad šią savaitę visoje Lietuvoje prasideda milžiniško masto renginių – kraujo donorystės akcijų – turas skirtas Pasaulinei kraujo donorų dienai paminėti. Nuo birželio 13-osios iki birželio 21-osios visoje Lietuvoje vyks specialūs renginiai, kurių metu akcijos komanda skleis žinią apie tai, jog dovanoti kraują yra kiekvieno garbės reikalas.

Neatlygintinai paaukoti kraujo, kurio Nacionaliniam kraujo centrui šiuo metu itin trūksta, bus galima Vilniuje, Panevėžyje, Visagine, Šiauliuose, Mažeikiuose ir Klaipėdoje.

Didžiausias renginys vyks Vilniuje, birželio 13 dieną. Jo metu bus galima nemokamai paklausyti garsiausių šalies atlikėjų dainų ir sužinoti daugiau informacijos apie kraujo donorystę.

Skaitykite daugiau