10 klaidų, kurias darome prižiūrėdamos odą, kai šalta

Mergina / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-11-17 11:00
Kodėl odos priežiūra šaltuoju sezonu skiriasi nuo įprastos, taikomos likusiais metų laikais? Visų pirma, dėl to, kad šiuo metu lietuviškos oro sąlygos mūsų odai, deja, itin nepalankios.

Šildymo sezonas, dažni oro kontrastai, drėgmė bei žvarba išties labai veikia mūsų odos grožį. Tokiomis sąlygomis oda kur kas greičiau sensta bei raukšlėjasi, sudirgsta ir suvargsta. Užtat labai svarbu ją puoselėti tinkamai.

Kviečiame pasidomėti, kurias dažniausiai darome klaidas šaltu oru prižiūrėdamos odą.

1. Užtepate kremo prieš pat išeidamos į lauką. Tai viena pavojingiausių klaidų, kadangi taip galite pažeisti odą – ji pradės sausėti ir šerpetoti. Visų pirma rekomenduojama rinktis kremus, kuriuose nebūtų vandens, o antra, tokius tepti tik likus pusvalandžiui iki išėjimo į lauką, kad susidarytų apsauginė plėvelė.

2. Nuolat ant lūpų tepate balzamo. Apsauga lūpoms būtina, bet reikėtų pasirinkti tokį balzamą, kuriame nebūtų mineralinių aliejų, dažiklių, cheminių kvepančių sudedamųjų dalykų. Visa tai ne tik kad neapsaugo, bet dargi traumuoja lūpų odą. Kokybišką priemonę pakanka per dieną užtepti vos vieną ar du kartus. Idealu, jei vakare po to, kai nusivalysite makiažą, palepinsite lūpų odą šiltu augaliniu, tarkime, alyvuogių, aliejumi. Kad būtų švelnios, labai naudinga lūpas periodiškai nušveisti švelniu šveitikliu. Jo galite pasigaminti ir pačios. PLAČIAU APIE TAI STRAIPSNYJE PASIDARYKIME PAČIOS: 4 KVAPNŪS LŪPŲ ŠVEITIKLIAI. 

3. Persistengiate su kvepalais. Kvepalų debesėlis nėra toks malonus dalykas, kaip gali atrodyti. Sudėtinės jų dalys gali sukelti odos sausumą, ją sudirginti arba pabloginti ir taip pleiskanojančios odos būklę. Taigi, geriau purkštelėkite kelis kartus į orą ir panirkite į debesėlį, negu jais šlakstykite savo odą.

4. Karštas dušas. Taip, malonu stovėti po karšto vandens srove, kai už lango stūgauja šiaurės vėjas, bet verta atsiminti, kad karštas vanduo labai sausina odą. Be to, prarandame mums gyvybiškai būtiną drėgmę, kad oda būtų stangri ir elastinga.

5. Pasirenkate netinkamą kremą. Dažnai moterys pasirenka veido odos priežiūros priemones tiesiog atsitiktinai. Pirmiausia vertėtų atsižvelgti į savo odos būklę ir tipą, kadangi tai, kas tinka sausai, riebiai gali pridaryti tik žalos. Specialistai sutaria, kad oda šaltu metu turi būti gerai pamaitinta, taigi ieškokite būtent tokio poveikio kosmetikos priemonės.

6. Tepate kreminę pudrą ant šerpetojančios odos. Kai kurie specialistai sako, kad toninis kremas padeda odą apsaugoti nuo šalčių. Tačiau jei jis tepamas ant pažeistos odos, tik dar labiau išryškins problemą. Taigi, pirmiausia ją reikėtų švelniai nušveisti, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles. Storas kreminės pudros sluoksnis dar neparyškino nė vienos moteris grožio, tad geriau laikytis taisyklės – „Sveika oda – graži oda“. Jei matote, kad odos būklė prasta, stenkitės ją palepinti natūraliais aliejais ir kuo dažniau leiskite pailsėti nuo makiažo.

7. Pamirštate apie apsaugą nuo saulės. Gal skamba ir juokingai, tačiau saulė gali padaryti ne ką mažiau žalos ir žiemą. Saulės spindulius atspindi sniegas, todėl šie patenka į gilesnius odos sluoksnius ir gali ją pažeisti. Taigi jei saulėtą dieną planuojate ilgėliau pabūti lauke ar vykti slidinėti,  būtiniausiai verta prisiminti priemones, kurios yra su apsauginiais filtrais.

8. Naudojate per daug savaiminio įdegio kremo. Atrodote ne tik keistai, bet ir juokingai. Geriau nepersitenkite su įdegį suteikiančiomos priemonėms ir verčiau rinkitės vos bronzinius, lengvos tekstūros skaitalus, arba skystą bronzantą, kurį galite sumaišyti su dieniniu kremu, kad efektas būtų natūralus ir suteiktų odai skaistumo.

9. Naudojate per daug toniko. Nors jis nuvalo jūsų odą ir ją atgaivina, šaltuoju metu gali kaip tik per daug išsausinti ir pažeisti veidą. Tonikas pašalina natūralius odos riebalus, todėl ją gali pradėti berti ir pan.

10. Pamirštate drėkinti odą. Kaip žinia, šildymas gerokai išsausina patalpų orą, o tai neigiamai veikia ir odos būklę. Taigi jei visa dieną praeidžiate, tarkim, biure, verta įsigyti veidui skirto purškiamojo mineralinio vandens ir periodiškai juo apipurkšti veido odą.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai