10 įdomių faktų apie vestuvinius žiedus

Vestuviniai žiedai / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Niekas negalėtų paneigti, jog vasarą įvyksta daugiausia meilei skirtų švenčių – vestuvių, o svarbiausias jų akcentas – sutuoktinių žiedai, bylojantys apie amžinos meilės saitus.

Kasmet besikeičiančios vestuvinių žiedų tendencijos įrodo, jog įsimylėjėliai tampa vis drąsesniais ir originalesniais. Tą pastebėjo ir šalies sostinėje įsikūrusių deimantų namų „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ įkūrėjai, atskleidžiantys, jog išpildyti neįprastus norus darosi vis įdomiau.

Nors vestuvinio žiedo istorija neturi vieno aiškaus kelio ir jis keičiasi, atsižvelgiant į religiją ir šalies požiūrį į santuoką, galima pastebėti, jog paties vestuvinio žiedo tendencijos labai priklauso ir nuo laikotarpių. Deimantų namų „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ įkūrėjas Patrik Ribas pastebi, jog vestuvinių žiedų tendencijos kasmet kinta ir vis dažniau pasitaiko originalių jaunavedžių, turinčių unikalių idėjų.

Vestuviniai žiedai / Asmeninio albumo nuotr.

„Anksčiau atrodydavo, jog visi vestuviniai žiedai yra gaminami pas tą patį juvelyrą – geltonasis auksas, minimalistinis stilius, paprasti, meilę simbolizuojantys žiedai. Dabar viskas kitaip, geltonąjį auksą dažniausiai keičia baltasis, o jaunavedžiai vis dažniau nori, kad jų meilės simbolis būtų kuo originalesnis“, - kalbėjo P. Ribas.

Specialistas tikina, kad išpildyti klientų norus – ne tik didelis iššūkis, bet ir vienas malonumas: „Mes turime savo juvelyrus, todėl galime pagaminti viską, ko tik širdis geidžia. Būna atvejų, kai jaunavedžiai ateina tiksliai žinodami, ko nori, o kitiems ir mes patys padedame išgryninti idėjas“.

Patrik Ribas pripažino, jog Lietuvoje jaunavedžiai tampa vis išradingesni ir džiaugėsi, kad retai kada reikia juos drąsinti būti originalesniais. „Prašymų esame išgirdę ir išpildę įvairiausių – nuo dažniausiai pasaulyje graviruojamų jaunavedžių vardų iki elektrokardiogramos, tariant žodžius „Aš tave myliu“, graviravimo“, - pasakojo deimantų namų įkūrėjas.

Nors kasmet populiarėja vis originalesni vestuviniai žiedai, tačiau žmonės taip pat neišsižada tradicinių meilės simbolių, kuriuos kartais tik šiek tiek paįvairina. „Labai dažnas vestuvinių žiedų atvejis – baltojo aukso žiedai, papuošti deimantais. Jie tarsi išlaiko tą minimalistinį stilių, priartina jaunavedžius prie senų tradicijų, bet ir suteikia žiedams pikantiškumo“, - apie vestuvinių žiedų tendencijas pasakojo P. Ribas.

Norintiems sužinoti daugiau apie vestuvinius žiedus, pateikiame 10 įdomių faktų:

  1. 70 proc. nuotakų nešioja žiedą ant ketvirto kairės rankos piršto. Tai tradicija, kilusi iš romėnų, kurie buvo įsitikinę, jog ten yra „Vena amoris“ – meilės vena.
  2. Ne visose kultūrose vestuviniai žiedai yra nešiojami ant rankos piršto. Kai kurios Indijos tradicijos reikalauja, kad žiedas būtų mūvimas ant kojos piršto.
  3. Poros iš Anglijos, Prancūzijos ir Jungtinių Valstijų vestuvinius žiedus nešioja ant kairės rankos piršto, o poros iš Indijos, Rusijos, o taip pat ir Lietuvos – ant dešinės rankos.
  4. Tradicija, kad vestuvinius žiedus turi mūvėti ir nuotaika, ir jaunikis, atsirado Antrojo Pasaulinio karo metu, kuomet vyrai pradėjo nešioti žiedus, kad prisimintų savo žmonas, laukiančias jų namuose.
  5. Viena iš istorinių priežasčių, dėl kurios buvo keičiamasi vestuviniais žiedais buvo ta, kad vyras, įteikdamas dovaną iš tauriųjų metalų, galėjo įrodyti, jog yra finansiškai stabilus, kad galėtų padėti nuotakai.
  6. Jaunikio vardas yra dažniausiai graviruojama frazė ant vestuvinių žiedų.
  7. Baltas auksas ir platina yra du populiariausi vestuvinių žiedų metalai. Baltojo aukso žiedai sudaro 73 proc. visų žiedų.
  8. Populiariausia deimantų forma yra apvalus briliantas.
  9. Vestuviniai žiedai tradiciškai visada buvo gaminami iš aukso, nes jis laikomas gryniausiu ir vertingiausiu metalu, todėl buvo manoma, kad jis puikiai simbolizuoja santuoką.
  10. Senovės Romoje vyrai dažnai dovanodavo žiedus, puoštus nedideliu raktu, paversdami jį simbolišku raktu nuo savo širdies.
Skaitykite daugiau