10 idėjų Kalėdų dovanoms, apie kurias galbūt nepagalvojate

Kalėdinė dekoracija / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Daugelis žmonių svarsto, ką padovanoti artimiesiems, sudarinėja šventinių pirkinių sąrašus. Dažnai rūpinamės, kaip gražiai pasirodyti, padovanoti originalius, ypatingus, unikalius dalykus. Kai neturime pinigų, pasitelkiame kūrybiškumą.

Svetainės „Catholic.link“ autorius siūlo dešimt genialių dovanų, kurios neišeis iš mados, nepasens, tarnaus ilgai, kurioms nereikia čekio ir už kurias bus atsidėkota su šypsena.

Taigi pirmasis patarimas – dovanokite laiką. Tai turbūt brangiausia dovana, nes laikas, kurį dovanojate niekada negrįš, tai lobis, kurio netenkate. Buvęs Urugvajaus prezidentas José Mujica sakydavo: „Kai kažką perki, moki ne pinigais, o gyvenimo laiku, kurį dažnai skiri tiems pinigams uždirbti“. O gal sutaupykime kažkiek kelionių ir padovanokime šalia esančiam žmogui nemažą porciją savo laiko ir atsidavimo?

Taip pat skaitykite: Šventės be streso! 32 praktiški patarimai, padėsiantys sutaupyti ir pinigų, ir laiko

Dovanokite atleidimą. Tai tinkamas metas peržiūrėti mazgus, kuriuos turite širdyje ir ne tik atleisti simboliškai, žvelgiant į dangų, tačiau atleisti taip, kaip jums buvo atleista, konkrečiai, atkuriant gyvenimą ir ryšius tų, kuriems išdrįstate atleisti. Nebūtina skambinti ir sakyti, kad atleidote. Pakanka prisiartinti, būti dėmesingu ir gailestingu.

Atsiverkite, kad išmoktumėte iš kito. Kitame slypi lobis, ir jei pasirengsite priimti tai, ką jis gali pasiūlyti, išties nustebsite. Atverkite širdį, atsikratykite išankstinių nuostatų, priimkite kitus kaip dovaną.

Klausykitės tylėdami. Venkite pertraukti, vertinti tai, ką girdite. Klausykitės ne tik todėl, kad pasirodytumėte mandagus, tačiau rodydami meilę. 

Dovanokite dėmesingą žvilgsnį, dėmesį. Jūsų žvilgsnis tebūna suderintas su mintimis ir širdimi.  Atidžiau pažvelgę į save, veikiausiai nustebsite, nes žvelgdami į kitą mintyse dažnai sprendžiate namų problemas, planuojate popietę ar galvojate apie savaitgalio pietus. Dovanokite savo žvilgsnį ir dėmesį.

Padovanokite juokingą istoriją, nes su humoru lengviau gyventi. Ši dovana reikalauja ypatingo pasirengimo: turėsite išmokti kelis anekdotus. Žinome, kad šypsena tai nuostabi dovana, tačiau pralinksminantys žodžiai, anekdotas ar smagi istorija visada bus įvertinta. Turime dalintis džiaugsmu, kurį juntame žinodami, kad esame mylimi Dievo.

Paraginkite kitus dovanoti. Visada gerai, jei esame solidarūs su tais, kuriems reikia mūsų pagalbos, tačiau motyvuoti kitus būti solidariais, suvienyti žmones vardan bendros pagalbos kitiems yra dar geriau.

Nudirbkite už kitą jo darbą. Tai galbūt mažiausiai dvasingas veiksmas, tačiau vienas veiksmingiausių, ypač jei tai susiję su valymu ar tvarkymu ir jei to iš mūsų nesitikima, ir net jei kitas už tai gauna atlygį. Ši laisvės minutė, kurią padovanojote atlikdami kito užduotį, tai dovana, kuri visuomet bus priimta.

Taip pat skaitykite: Kalėdinių atvirukų ir dovanų pakavimo idėjos: Donatos rankose popierius atgimsta

Pagalvokite apie tuos, kurie ateis po jūsų. Tai bendra meilės dovana artimo atžvilgiu: pagalvokite apie kitus, sutvarkydami po savęs darbo vietą, palikdami pirkinių krepšį ten, kur jam priklauso būti, išmesdami šiukšlę į šiukšliadėžę, ir panašiai. Turbūt niekas nepadėkos už tai, tačiau visi žinome, kaip jaučiamės, kai buvusieji prieš mus nepadarė gero darbo. 

Dovanokite savo nesavanaudišką draugystę. Išdrįskite pažinti kitą. Nuostabi ir didelė dovana pasiūlyti draugystę kažkam, iš kurio nesitikite gauti jokios naudos. Kažkam, kas priklauso kitam socialiniam sluoksniui, dirba kitokį darbą, yra gerokai jaunesnis ar vyresnis. Veikiausiai iš karto netapsite geriausiais draugais, bet jau vien faktas, kad pasiūlėte draugystę kažkam, kas to nesitikti, tai didžiulė dovana.

Vatikano radijas mažas
Skaitykite daugiau