10 idėjų, ką nuveikti laisvadienio metu

Laisvalaikis gamtoje / 123RF.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-30 14:56
Turint laisvą popietę norisi bent trumpam ištrūkti iš namų. Atšilę orai suteikia laisvę rinktis iš pačių įvairiausių gamtos pramogų. Pateikiame sąrašą veiklų, kurias galite planuotis jau ateinančio laisvadienio metu.

1. Leistis į žygį

Niekas taip gerai neatgaivina po sunkių savaitės darbų kaip aktyvus laisvalaikis gamtoje. Nebūtina leistis į tolimą žygį – pasirinkite protingą atstumą, kurį sėkmingai įveikę per keletą valandų jausite malonų nuovargį.

Tokį žygį galite susiplanuoti patys, internete susiradę sudarytus maršrutus, arba prisijungti prie įvairių žygių organizatorių rengiamų iniciatyvų visoje Lietuvoje.  

Žygeiviai / 123RF.com nuotr.
Žygeiviai / 123RF.com nuotr.

2. Susikurti fotosesiją mieste ar gamtoje

Fotosesijoms nereikia ypatingų progų. Nereikia ir profesionalios įrangos – užteks ir turimo išmaniojo telefono kameros.

Pasipuoškite savo mėgiamais drabužiais ar teminiu amplua. Išeikite į miestą, parką ar gamtos oazę ir įdarbinkite savo kūrybingumą! Tokios akimirkos išliks ilgam, ir jomis bus smagu pasidalinti socialiniuose tinkluose.  

3. Susipažinti su miesto skulptūromis

Net ir vaikščiodami pėsčiomis savo gimtajame mieste dažnai nepastebime meno kūrinių, o ypač skulptūrų, stovinčių visai pašonėje mūsų. Pažinę jas ir jų atsiradimo kontekstą, sužinosime daugiau intriguojančių istorijų apie savo miestą bei jį puošiančius menininkus.

Beje, pažintinius skulptūrų maršrutus sostinės gyventojai gali pasirinkti kultūriniame gide „Vilniaus skulptūrų kelias“.

4. Plaukti laivu / valtimi / vandens dviračiu

Krašte, kuris turtingas ežerais ir upėmis, galime mėgautis įvairiomis vandens pramogomis. Valtys, baidarės labiau tiks tiems, kurie nori daugiau pajudėti, o tiems, kurie tiesiog nori atsipalaiduoti vandens apsuptyje, verta rinktis pasiplaukiojimus jachtomis ar keltais.  

Plaukimas baidarėmis / 123RF.com nuotr.
Plaukimas baidarėmis / 123RF.com nuotr.

5. Susirinkti komandiniam žaidimui

Daugelis iš mūsų vaikystę praleidome žaisdami krepšinį, futbolą, tinklinį, tenisą ar kitą komandinį žaidimą. Pavasario ir vasaros laisvadienis – puiki proga prisiminti gerus laikus ir susitikti su senais bičiuliais, mokyklos draugais.

6. Pasivažinėti dviračiais

Nieko nėra maloniau nei jausti saulės šilumą ir vėją, minant dviratį pamėgtais keliais ar tyrinėjant dar neatrastas miesto ar užmiesčio erdves. Tik nepamirškite apsaugų (būtinai – šalmo) ir gertuvėlės vandens!

Važinėjimas dviračiu / 123RF.com nuotr.
Važinėjimas dviračiu / 123RF.com nuotr.

7. Pasivaikščioti parke

Tiems, kas mėgsta ramų poilsį, pasivaikščiojimai parkuose – puiki laisvalaikio alternatyva. Rinktis tikrai yra iš ko – mūsų šalyje įsikūrę 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų. Be to, šalia jų paprastai yra įsikūrę ir įvairūs pramogų bei laisvalaikio centrai, siūlantys veiklą ir jūsų mažiesiems.

8. Iškylauti ant pievutės

Mėgiami sumuštiniai bei užkandžiai, šilta kava ar arbata termose ir jūsų mėgiamas pledas – viskas, ko reikia piknikui gamtoje. Galite prisėsti ant pievutės pamiškėje kur nors netoli savo namų ar išeiti į miesto parką. Daugelis žaliųjų miesto zonų šiandien taip pat suteikia galimybę piknikauti net ir miesto centre.  

9. Medituoti

Dar 1970-aisiais Harvardo profesorius H. Bensonas patvirtino, kad medituojant smegenyse ima gamintis beveik dvigubai daugiau laimės hormonų endorfinų. Laisvadieniai – idealus metas skirti laiko sau, savo mintims ir poilsiui. 

Moteris tyloje / 123RF.com nuotr.
Moteris tyloje / 123RF.com nuotr.

10. Praktikuoti jogą

Tyrimais nustatyta, kad reguliari jogos praktika pagerina koordinaciją, gebėjimą ilgiau išlaikyti dėmesį, atmintį ir net IQ. Žmonės, kurie praktikuoja meditaciją, lengviau ir greičiau sprendžia problemas, nes jie yra mažiau išsiblaškę. 

Šiltasis metų laikas – puikus metas išmėginti jogą gamtoje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai