10 faktų apie „Eurovizijos“ favoritus italus „Måneskin“: kodėl pasivadino daniškai ir ką slepia vardas Marlena?

Grupė „Måneskin“ / Eurovision.tv nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-21 19:59
Artėjant lemtingam „Eurovizijos“ finalui Roterdame, konkurso gerbėjų susižavėjimas ir komplimentai skrieja Italijos grupei „Måneskin“. Skandalingu įvaizdžiu garsėjanti grupė su daina „Zitti e buoni“ („Užsičiaupę ir geri“) gali pasigirti ne tik ypatingai išaugusiu populiarumu, bet ir spalvinga grupės istorija.

„Eurovizijos“ favorite laikoma Italijos grupė jau užkariavo daugelio šio konkurso gerbėjų simpatijas. Oficialus dainų konkurso tinklaraštis wiwibloggs.com skelbia 10 įdomių faktų apie „Måneskin“.

1. Susipažino mokykloje

Viktorija De Angelis (bosistė) ir Thomasas „Er Cobra“ Raggi (gitara) mokėsi toje pačioje vidurinėje mokykloje. Nors jie žinojo apie vienas kito aistrą muzikai, suartėjo tik 2015 m. Tada jie nusprendė įkurti grupę. Vėliau prie jų prisijungė dainininkas Damiano Davidas ir būgnininkas Ethanas Torchio. Pastarasis buvo įdarbintas per „Facebook“ skelbimą.

Grupė „Måneskin“ / Scanpix nuotr.
Grupė „Måneskin“ / Scanpix nuotr.

2. Grupės pavadinimas – danų kalba

Grupė neatsitiktinai nusprendė pasivadinti „Måneskin“. Visi nariai intensyviai galvojo apie pavadinimą prieš dalyvaujant vietiniame besikuriančių grupių muzikos konkurse. Kilo mintis – kadangi bosistė Viktorija yra pusiau danė, ji nusprendė pasidairyti į danų kalbos žodynėlį. Kai bosistė ištarė „Måneskin“, visi įsimylėjo šio žodžio skambesį ir ikoniškumą. Danų kalba šis žodis reiškia „mėnesiena“. 

3. Teko groti gatvėse

Savo karjerą grupė pradėjo Romos gatvėse. Repeticijų valandas studijoje papildė gyvi pasirodymai praeiviams. Jų dainas buvo galima išgirsti istorinio miesto centro gatvėse, įskaitant garsiąją Via del Corso gatvę ir Colli Portuensi rajoną. 

Grupė „Måneskin“ / Vida Press nuotr.
Grupė „Måneskin“ / Vida Press nuotr.

4. Sužibėjo muzikiniame projekte „X Faktorius. Italija“

Plačioji visuomenė su grupe „Måneskin“ susipažino muzikinio projekto „X Factorius. Italija“ metu, 2017 m. Jų mokytoju tapo roko grupės „Afterhours“ lyderis Manuelis Agnelli. Jie buvo laikomi favoritais nuo pat pirmosios atrankos. Iki pergalės finale „Måneskin“ buvo likę labai nedaug – finale jie užėmė antrąją vietą.

5. Grupės vadybininkė – raktas į sėkmę

„Måneskin“ neabejotinai yra talentinga roko grupė, tačiau didelę jų sėkmę lemia ir jų vadybininkė Marta Donà. Ji yra pripažinta už profesionalumą ir sugebėjimą kurti patikimą atlikėjų karjerą, kurią vertina ir visuomenė, ir kritikai. Savo karjerą ji pradėjo vadybos srityje dirbdama kartu su savo pavyzdiniu menininku Marco Mengoni. Po kelerių metų ji pradėjo bendradarbiauti su Francesca Michielin.

6. Įkvėpimas – „One Direction“ narys Harry Stylesas

„Måneskin“ nariai atskleidė atlikėjus, kurie formavo jų stilių. Keturi muzikantai prisipažino turintys labai skirtingą skonį, pradedant Bruno Marsu ir baigiant „Red Hot Chili Peppers“. Tačiau yra vienas vardas, dėl kurio jie sutaria ir laiko jį įkvėpimu, tai – buvęs „One Direction“ dainininkas Harry Stylesas.

7. Po turo po Europą išleido dokumentinį filmą

2019 m. grupė pradėjo savo pirmąjį tarptautinį turą su vienuolika pasimatymų Europos šalyse. Ši patirtis buvo įrašyta pusvalandžio trukmės dokumentiniame filme. Jį galima pamatyti grupės „YouTube“ kanale. 

 Grupė „Måneskin“ / Eurovision.tv nuotr.
Grupė „Måneskin“ / Eurovision.tv nuotr.

8. Dainose dažnai minimas vardas – Marlena

„Måneskin“ vardą Marlena mini penkiose pirmojo albumo „Il ballo della vita“ dainose: „Torna a casa“, „Morirò da re“, „L’altra dimensione“, „Le parole lontane“ ir „Niente da dire“. Grupė paaiškino, kad Marlena nėra fizinis asmuo. Tai žinutės, per kurią jie nori paskelbti savo muziką, personifikacija. Marlena yra ne kas kita, kaip įsivaizduojama figūra, apimanti visus keturis grupės narius ir net pačius gerbėjus bei klausytojus. 

9. Vieni sėkmingiausių pastarųjų metų Italijos muzikantų

Per mažiau nei ketverius metus „Måneskin“ jau viršijo milijono kopijų tarp albumų ir singlų etapą. Jie surinko septyniolika platinos plokštelių ir šešis aukso įrašus Italijoje.

Italijos roko grupė „Måneskin“ /  „Eurovision Song Contest“ socialinių tinklų nuotr.
Italijos roko grupė „Måneskin“ / „Eurovision Song Contest“ socialinių tinklų nuotr.

10. Muzikos festivalio „Sanremo“ nugalėtojai

Roko grupė „Måneskin“ laimėjo 71-ąjį „Sanremo“ muzikos festivalį. Tai jiems suteikė galimybę atstovauti Italijai „Eurovizijos“ konkurse, Roterdame. Tiesa, „Sanremo“ nugalėtojai į „Eurovizijos“ finalą automatiškai nepateko. Prieš tai jie turėjo pranešti transliuotojui RAI, ar jie norėtų atstovauti Italijai „Eurovizijos“ dainų konkurse. Ne kiekvienas „Sanremo“ nugalėtojas priima tokią galimybę – taip prieš kelerius metus jau yra nutikę. Visgi, po pergalės festivalyje, grupė pranešė – jie tikrai dalyvaus konkurse ir bandys užkariauti Europos klausytojų širdis.

Regis, jiems tai padaryti pavyko. Likus vienai dienai iki didžiojo „Euovizijos“ finalo, dainų konkurso lažybininkai grupei „Måneskin“ žada itin aukštą, net ir pirmą vietą.

„Måneskin“ – „Zitti e buoni“ (Užsičiaupę ir geri):

Spėjimuose nuo Italijos vos keliais žingsniais atsilieka Prancūzijos atlikėja Barbara Pravi su daina „Voilà“, Šveicarijos atlikėjas Gjon's Tearsas su kūriniu „Tout l'univers“, Malta su aštuoniolikmetės Destiny kūriniu „Je Me Casse“, po pirmojo pusfinalio išaugo Ukrainos grupės „Go_A“ ir jos dainos „Shum“ populiarumas. 

Kuri šalis ir jos daina verta pergalės „Eurovizijoje“? Sudalyvaukite Žmonės.lt apklausoje ir išreiškite savo nuomonę:

Naujausi straipsniai