8 daiktai, kurių negalima skolintis net iš pačių artimiausių žmonių

Rankšluostis / „Fotolia“ nuotr.
Rankšluostis / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-08-14 19:30
AA

Tikriausiai nė į galvą nešautų mintis skolintis dantų šepetėlio ar šukų, tačiau vis dėlto yra daiktų, kuriuos skolinamės net nepagalvodami, kad tai gali būti žalinga. Štai 8 daiktai, kurių daugiau niekada nesiskolinkite.

Ausinės

Net jei ausinukais naudojatės viena, vis tiek nepamirškite jų reguliariai valyti.

Kiekvieno žmogaus ausyje yra tam tikrų bakterijų Tad kai nusprendžiate su drauge kartu pasiklausyti tos pačios dainos, rizikuojate šią mikroflorą gerokai pažeisti. Ypač, jei ausinukai yra kišami į ausį. Viena vertus, infekciją galite pasigauti jūs pati. Kita vertus, tokios pat žalos galite pridaryti ir draugei.

O ką daryti, jei draugė ar giminaitė pasinaudojo jūsų ausinukais, o jūs taip ir neišdrįsote jai pasakyti, kad to daryti nereikėtų? Pirmiausia ausinukus reikia nuplauti (jei tai įmanoma pagal jų modelį), tada galima nuvalyti vandenilio peroksido tirpalu ar kita antibakterine priemone. Tiesa, net jei ausinukais naudojatės viena, vis tiek nepamirškite jų reguliariai valyti.

Klausantis relaksacinės muzikos / Fotolia nuotr.

Lūpų dažai ir blizgiai

Kosmetikos parduotuvėse neretai išbandote lūpdažį, kad įsitikintumėte, jog spalva jums tinka. Tad negi negalima pasinaudoti draugės kosmetika, jei savąją palikote namie. Nederėtų lūpų teptis svetimais dažais ar blizgiu, nesvarbu, ar jis priklauso draugei, ar kosmetikos parduotuvėje. Tai pats greičiausias kelias užsikrėsti herpeso virusu. Jei to niekaip nepavyksta išvengti, viršutinį dažų sluoksnį nuvalykite švaria servetėle. Taip pat svarbu žinoti, kad tuomet, kai jūsų lūpas nuberia nemalonūs herpeso pūlinukai, apskritai nereikėtų jų dažyti. Antraip su lūpų dažais galite atsisveikinti, o ypač su lūpų blizgiu.

Merginos dažosi / Shutterstock nuotr.

Plaukų aksesuarai, suktukai

Kad negalima kitam skolinti savo šukų, tikriausiai žino ir supranta kiekvienas, tačiau kai kalba pasisuka apie segtukus, lankelius, plaukų suktukus ir panašius aksesuarus, ši taisyklė pamirštama, nors išties – tai tas pats. Gal dėl to, kad draugė neturi utėlių, ir galite garantuoti, tačiau ar tikrai žinote, kad neturi grybelio. Apie tai ir ji pati gali nežinoti. O visas šias „gėrybes“ galime perduoti ar gauti per plaukų aksesuarus lygiai taip pat sėkmingai, kaip ir šukuodamosi svetimomis šukomis. Jei jau teko kam nors paskolinti lankelį ar dailią gumutę, o gal plaukų suktukus, – susigrąžinusi gerai juos išplaukite.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką apatiniai drabužiai sako apie jūsų išrinktąjį?

Dezodorantas

Vargu ar kam kyla mintis naudotis svetimu dezodorantu, tačiau to daryti šiukštu nereikėtų. Net jei jūsų naudojamas dezodorantas turi antibakterinių savybių, vis dėlto ant jo gali likti bakterijų nuo jūsų kūno. Apskritai dezodorantą reikėtų naudoti vos tik nusiprausus po dušu ir juo tepti tik švarų kūną. Jei vis dėlto dieną suprakaitavote ir vėl norite panaudoti dezodorantą, pirmiausia pažastis nusišluostykite šlapia servetėle. O tik tada tepkitės dezodorantu.

Šliurės

Kai užsukame į svečius, rūpestinga šeimininkė dažniausiai pasiūlo apsiauti šliures. Jei norite pasirodyti dar ir išprususi, niekada svečiams nesiūlykite šlepečių nuo savo kojų. Tam reikia turėti specialiai svečiams skirtas šliures. Viena vertus, autis svetimas šliures nėra malonu – tad neleiskite savo svečiams nejaukiai jaustis. Be to, kojos šiltame apave dažniausiai suprakaituoja, tad kyla kur kas didesnė grėsmė, kad ten įsitaisys ir grybelis. Kaip tik dėl šios priežasties šliures rekomenduojama dažnai keisti arba, jei galima, reguliariai išplauti.

Naminės šlepetės / Shutterstock nuotr.

Rankšluosčiai

Kiekvienas šeimos narys turi turėti atskirą rankšluostį. Net jei žmogus yra visiškai sveikas, drėgmė, kurią sugeria rankšluostis, yra puiki terpė, kurioje dauginasi pelėsis, bakterijos ir grybelis. Jei rankšluostis visiškai sušlapo, kai nusimaudę nusišluostėte, dėkite jį skalbti. Vos sudrėkusį reikėtų pakabinti ant radiatoriaus ar lauke išdžiovinti. Nors daugelis išskalbtų rankšluosčių nelygina, vis dėlto 40 laipsnių temperatūroje, kurioje paprastai skalbiame drabužius, ne visos bakterijos žūsta, tad karštas lygintuvas labai pasitarnautų.

Moteris, įsisupusi į rankšluostį po dušo / Shutterstock nuotr.

Manikiūro ir pedikiūro reikmenys

Tai tokios priemonės, kuriomis nereikėtų su niekuo dalytis, nes ant jų gali likti tiek nematomų kraujo lašelių, tiek grybelio pėdsakų. Net jei manikiūrą ar pedikiūrą darotės namie, visada po naudojimosi įrankius nuplaukite ir nuvalykite antibakterine priemone, kad neliktų galimų ligų sukėlėjų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Anticeliulitiniai kremai – efektyvi priemonė kovojant su apelsino žievele

Odos priežiūros priemonės

Veido masažuokliai, šepetėliai, specialios šluostės makiažui valyti taip pat yra tie daiktai, kuriais reikėtų naudotis tik jų šeimininkui. Ar žinojote, kad ant sveikos odos gyvena daugybė gerųjų bakterijų, kurios kaip tik apsaugo odą. Tačiau net ir sveikų žmonių jos gali šiek tiek skirtis. Tad ką kalbėti, jei oda spuoguota, pažeista grybelio ar veido erkučių.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!​​​​​​