10 apelsinų žievelės panaudojimo būdų

Apelsinų žievelės
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Greičiausiai jūsų namai jau kvepia citrusiniais vaisiais, cinamonu, gvazdikėliais ir kitais maloniais aromatais būdingais šaltajam sezonui.

Verta žinoti, kad apelsinų žievelę jūs galite panaudoti pačiose įvairiausiose situacijose, todėl neskubėkite jos išmesti. Nuo ko pradėti?

Pašalinkite nemalonius kvapus

Pavyzdžiui, jūs ką tik ruošėte kokį patiekalą nuo kurio namuose pasklido nekoks kvapas. Ką galite padaryti? Ogi sudėkite apelsinų žieveles į indą ir pašaukite į orkaitę 15–20 minučių. Nė nepajusite, kaip greitai jūsų namai pakvips saldžiais apelsinais.

Beje, įdėję ne apelsino, o citrinos griežinėlį į indaplovės stiklinių skyrelį, taip pat neprašausite.

Išbalinkite dantis

Patrinkite dantis vidine apelsinų žievelės puse. Tai padės jūsų dantims atrodyti baltesniems, suteiks spindėjimo.

Pasigaminkite cukrintinių (mes juos įpratę vadinti cukatomis)

Apelsinų žieveles gerai nusausinkite, supjaustykite ir virkite cukraus sirupe (1 dalis cukraus ir 1 dalis vandens) ant nedidelės ugnies. Kai žievelės taps permatomos, išgriebkite jas ir, apibarsčiusios cukrumi, leiskite išdžiūti. Gardus desertas ir saldi dovana mylimajam.

Pasigaminkite šveitiklį

Susmulkinkite apelsinų žieveles elektriniu trintuvu, sumaišykite su keliais šaukštais alyvuogių aliejaus ir gauta mase įtrinkite kūną, paskui nusiprauskite. Vien ko vertas dieviškas kvapas!

Pagalba buityje

Norėdami pašalinti kalkių nuosėdas ir kitus nešvarumus, pavyzdžiui, pirštų antspaudus ant vandens maišytuvo, nutrinkite daiktus apelsinų žievele. Beliks tik nuskalauti. Ne veltui apelsinų sudėtinės dalys pasitelkiamos ir buitinėms priemonėms kurti.

Namų SPA

Apelsinų žieveles išdžiovinkite, sumalkite kavamale iki miltelių konsistencijos. Naudokite šią priemonę vonios procedūroms, kadangi apelsinų aromatas padės atsipalaiduoti, nusiraminti ir pasiruošti nakties miegui.

Paviršių valiklis

Apelsinų žieveles suberkite į butelį su actu ir palikite šaldytuve kelioms savaitėms, kartais vis sukratydami. Kai apelsinų žievelės nusistovės, tuomet perkoškite, praskieskite actą vandeniu, supilkite viską į butelį su purkštuvu ir naudokite stiklams, veidrodžiams, kokliniams paviršiams valyti.

Išvenkite nemalonaus kvapo šiukšliadėžėje

Prieš dėdamos naują šiukšlių maišą, nepamirškite įberti į jį džiovintų ar šviežių apelsinų žievelių ir valgomosios sodos. Šie du ingredientai puikiai sugers kvapą, tad juos tikrai verta išmėginti.

Pasigaminkite kvapnaus cukraus

Šviežias apelsinų žieveles susmulkinkite ir sumaišykite su ruduoju cukrumi. Naudokite kepiniams, kokteiliams, šaltiems gėrimams. Galite šią masę naudoti ir kūno, lūpų ar veido šveitikliui!

Sukurkite įvairių kalėdinių papuošimų

Galite apelsinus papuošti gvazdikėliais – tereikia juos susmaigstyti. Taip pat apelsinų žieveles galite aštriu peiliu, skirtu popieriui, išpjaustyti įvairiomis formomis, kiek padžiovinti ir suverti ant virvelės kartu su kankorėžiais ir kitomis gėrybėmis, kuria galėsite papuošti namus, eglutę ar gėlių vazoną.

Nesunku iš apelsinų žievelės susukti ir rožytes, kurias beliks patalpinti į stiklinį permatomą indą – tai gali tapti puikia šventinio stalo puošmena. Tiesiog daugiau fantazijos ir smagių atradimų!

Kalėdinės dekoracijos iš apelsinų (5 nuotr.)

Skaitykite daugiau