„Red Bull muilinių lenktynėse“ dalyvaus per 70 komandų

„Red Bull muilinių lenktynėse“ dalyvaus per 70 komandų/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-15 10:14
Rugsėjį Kaune pirmąkart vyksiančiose „Red Bull muilinių lenktynėse“ dalyvaus per 70 komandų. Registracijos metu iš visos Lietuvos norą dalyvauti lenktynėse išreiškė 250 komadų. Pristačius lenktynėse dalyvausiančių „muilinių“ brėžinius paaiškėjo, kad net 74 komandos pateko į pagrindinį etapą ir jau gali pradėti gaminti savo egzotiškus bolidus bei ruoštis smagiausioms metų lenktynėms.

Nuo 2000 m. rengiamos muilinių lenktynės yra vienos linksmiausių pasaulyje. Šiandien jos žiūrovus džiugina visuose penkiuose planetos žemynuose. Prieš daugiau nei dešimtmetį pirmosios muilinių lenktynės buvo surengtos ir Lietuvoje – 2008 m. jos vyko Vilniuje. Šių metų rugsėjo 15 d. abejingų žiūrovų ir dalyvių nepaliksiančios „Red Bull muilinių lenktynės“ pirmąkart vyks Kaune. Paaiškėjo, kad nuo Parodos kalno laikinojoje sostinėje besileisiančios komandos atstovaus net 20 mūsų šalies miestų, miestelių ir kaimų.

Atrinktos komandos iš kitų išskyrė ne tik egzotiškais pavadinimais, bet ir nuostabą keliančiais bolidų brėžiniais. Išskirtinėmis idėjomis komisiją sužavėję dalyviai jau pradėjo ruoštis rugsėjo vidury vyksiančiam ekstravagatiškam renginiui. Neabejojama, kad žiūrovus tikrai nustebins nuo kalno nutrūktgalvišku greičiu lekianti „karvę melžianti bobutė“ ar pati „Gedimino pilis“. Beje, pirmąkart Kaune vyksiančiose „Red Bull muilinių lenktynėse“ dalyvaus ir tikrų ugniagesių komanda.

„Red Bull muilinių lenktynės“ pirmą kartą surengtos Briuselyje (Belgija), šiandien vyksta visuose žemynuose. Muilinių lenktynės yra pilnos jaudulio, inžinierinio tobulumo ir juoko. Lenktynėse dalyvaujančioms muilinėms galioja tik kelios taisyklės: jos privalo turėti vairą ir vienokius ar kitokius stabdžius. Dalyvių pasirodymai vertinami pagal tris kriterijus – išradingumą, šou ir greitį. Dėl šios priežasties, greičiausiai finišą pasiekusi muilinė nebūtinai tampa lenktynių nugalėtoja.

Kuriant „Red Bull“ bolidų dizainą pasitelkiama fantazija be jokių ribų – galima naudoti visas įmanomas ir neįmanomas priemones. 2011 m. Los Andžele vykusiose muilinių lenktynėse dalyvavo garsioji komanda „Five:Axis“, kuri prisideda prie automobilių gamintojų „Toyota“, „Lexus“, „Scion“ koncepcinių modelių kūrimo. Tais pačiais metais lenktynėse dalyvavo ekstravagantišku stiliumi žiūrovus sužavėjęs bendras žinomų automobilių dizaino komandų „Import Tuner“ ir „Design Craft“ bolidas. Nusileidimo metu muilinės gali pasiekti 50 km per valandą greitį, todėl suvaldyti tokį bolidą buvo nelengva ir 2015 m. šiose varžybose dalyvavusiam patyrusiam „Formulės 1“ pilotui Maxui Verstappenui.

Naujausi straipsniai