„Mados Infekcijai“ susivienijusios Akvilė Jančauskaitė ir Brigita Možeikaitė: „Norime kurti tvarią madą“

Akvilė Jančauskaitė ir Brigita Možeikaitė „Mados infekcijoje“ pristatė savo kolekciją/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS foto“ nuotr.
Autorius: Eglė Užkuraitė
Publikuota: 2019-04-14 09:36
Ant sienos it meno kūrinys puikuojasi įvairiaspalvių siūlų ritės, šalimais išrikiuoti medžiagų ritiniai ir vis pasigirsta siuvamoji mašina... Vos atvėrus sostinėje įsikūrusios siuvimo studijos „cut my fashion.“ duris patenkama į tikrą kūrybinę stovyklą. Bendrą kolekciją balandžio 13 dieną pristačiusios studijos įkūrėja Brigita Možeikaitė (30) ir dizainerė Akvilė Jančauskaitė (32) „Mados infekcijoje“ buvo palydėtos garsių ovacijų.

Nedidelėje, į dvi dalis padalytoje erdvėje dominuoja ramios spalvos. Kur tik pažvelgsi, kiekviena detalė kužda, kad tai – nevaržomos kūrybos namai. 

„Kai čia atėjau pirmą kartą, nebuvo visiškai nieko: nei elektros, nei vandens... Sukūriau studiją nuo A iki Z. Tam prireikė nemažai jėgų, bet per metus pavyko pasiekti tokį vaizdą, kokį matome dabar“, – pasakojo Brigita.

Iš pradžių čia buvo studija, teikianti siuvimo paslaugas kitiems dizaineriams, tačiau vėliau Brigita nusprendė prisiminti stalčiuje dulkantį dizainerės diplomą ir ėmėsi kurti pati.

Studija „cut my fashion.“ / G. Kropio / „Žmonės Foto“ nuotr.
Studija „cut my fashion.“ / G. Kropio / „Žmonės Foto“ nuotr.

Tiek Brigita, tiek Akvilė pasakojo nepamenančios, kada ir kur susipažino, tačiau juokėsi, kad jų gyvenimo keliai vis susikirsdavo. Abi buvo išvykusios į Daniją, vėliau tobulinosi Londone, o grįžus į Lietuvą ne sykį teko padirbėti kartu.

„Po projekto „we re fashion.“ nusprendėme pabandyti dirbti kartu. Supratome, kad sutampa mūsų pasaulėžiūra – abi norime kurti tvarią madą ir mažinti vartotojiškumą. Manome, kad žmones reikia šviesti ir parodyti, kodėl privalome saugoti gamtą. Pradėti galima nuo drabužių. Visai nebūtina nuolat pirkti naujų, o vėliau juos išmesti, – pasitelkus vaizduotę, galima drabužius transformuoti ir prikelti antram gyvenimui. Būtent šios idėjos ir paskatino pradėti kurti drauge“, – pasakojo Akvilė.

Antroji festivalio „Mados infekcija“ diena. Akvilė Jančauskaitė ir „cut my fashion“/Pauiaus Peleckio/„ŽMONĖS foto“ nuotr.
Antroji festivalio „Mados infekcija“ diena. Akvilė Jančauskaitė ir „cut my fashion“/Pauiaus Peleckio/„ŽMONĖS foto“ nuotr.

Dizainerės neslepė: Dėl „Mados infekcijos“, kurioje pristatė pirmą bendrą kolekciją „Tranzindividualus“, studijoje tenko praleisti ne vieną valandą – čia gimė pirmosios idėjos, vyko konstravimo bei matavimo darbai. Merginos pasakojo, kad stengiasi dirbti linksmai ir kiek įmanoma mėgautis kūrybiniais procesais. Abi viena kitos skoniu ir nuomone pasitikėjo, todėl nesusikalbėjimų nebuvo.

„Kiekvieną kartą norisi padaryti vis geriau, tad darbų niekuomet nestinga. Mūsų kuriami drabužiai tinka tiek merginoms, tiek vaikinams: marškiniai, švarkai, liemenės, paltai. Tad kūryboje mums svarbiausia yra laisvė. Darome tai, ką iš tikrųjų mėgstame, ir per savo kūrinius atskleidžiame save. Tikimės, kad tai pastebi ir žiūrovai“, –  tikino merginos. 

Akvilė Jančauskaitė ir „cut my fashion.“ kolekcija TRANZINDIVIDUALUS

Tranzindividualumas gimsta iš momento, kai neskiriame, kur yra realybė, o kur yra iliuzija. Tai – transo būsena, kurią žmogus patiria kasdien, dažnai net daugybę kartų per dieną. Mums tai – judėjimas, kurį interpretuoti galima įvairiai, pavyzdžiui, ėjimas iš vienos į kitą būseną (- dvasinis) arba transformaciją (- fizinis).

Tai gali būti visuomeniniais susiklostymais ar atsitikimais pagrįstos istorijos arba tiesiog pasąmonės atsipalaidavimas. Taip pat čia labai didelį vaidmenį atlieka emocinis intelektas, atsiskleidžiantis per įvairias individualias išraiškas, vizualiai pateikiamas kritiškai mažinant sąmoningumą, t.y. rodomos kontrastuojančios spalvos, formos, reljefai ir netgi garsai.

Savęs pateikimas sociumui gali būti per muziką, drabužį, balsą, juoką, garsą, daiktą, spalvą, kvapą ir judesį – visa tai rasite mūsų kolekcijos pristatyme. Siekiame žiūrovui sukelti įvairialypius ir nebūtinai patogius jausmus. Podiumu einantys modeliai tarsi eina į trans būseną, kiekvienas vis kitoks, bet stipriai tranzindividualus. 

Naujausi straipsniai