„Kaunas Piano Fest“ baigiamasis akordas – išskirtinis dvigubas koncertas

„Kaunas Piano Fest“ baigiamasis akordas/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-18 10:47
Praėjusį penktadienį prasidėjęs fortepijono muzikos festivalis „Kaunas Piano Fest“ šį šeštadienį, liepos 20 dieną, baigsis išskirtiniu akordu. Į Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią Kaune susirinkusi publika galės pasimėgauti net dviem nemokamais koncertais.

Nuo 18 valandos fortepijono garsais muzikos mylėtojus lepins festivalio organizatoriai, pianistai Robertas Lozinskis ir Monika Mašanauskaitė. O nuo 19.30 pasirodys meistriškumo kursų dalyviai, kūrinius atliksiantys ne dviem, kaip įprasta, bet keturiomis rankomis: skambės fortepijoniniai duetai.

„Šių metų festivalio leitmotyvas – draugystė ir bendradarbiavimas, tobulėjimas ir mėgavimasis muzika kartu. Tad neatsitiktinai baigiamajame dalyvių koncerte skambės duetai, o renginį vainikuos prancūzų kompozitoriaus Albert Lavignac kūrinys, kurį atliksime kartu su meistriškumo kursų lektoriais profesoriais Petru Geniušu ir Fali Pavri – vienu fortepijonu aštuoniomis rankomis!” – sako Robertas ir Monika.

Išsiplėtus festivaliui, išaugo ir jo dalyviams skirtų prizų fondas. Geriausiais pripažinti pianistai įgis galimybę koncertuoti kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, skambinti rečitalius ne tik Lietuvoje, bet ir Škotijoje, taip pat gauti profesionalų atliktus savo koncertų įrašus. Specialų piniginį prizą įsteigė pianistė Olga Kern – vienintelė moteris, laimėjusi JAV vykstantį prestižinį van Cliburn tarptautinį pianistų konkursą. Jis skirtas meistriškumo kursų dalyvei – pianistei Annai Szałucka.

Publikos laukiama ir kituose besibaigiančio „Kaunas Piano Fest“ nemokamuose koncertuose. Ketvirtadienį nuo 19.30 val. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje gros pianistas iš Estijos Leo Dubovsky bei viešnia iš Ukrainos Zlata Oliinyk. Penktadienį nuo 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje skambės pianistų Kasparo Mikuižio bei Annos Szałucka atliekami kūriniai.

„Džiaugiamės, kad šiemet festivalyje dalyvavo beveik dvigubai daugiau jaunųjų talentų ir galėjome surengti daugiau nei dešimt koncertų įvairiose vietose. Atverti bei pripildyti muzikos garsais naujas ir netikėtas erdves, idant jose muzika skambėtų vis dažniau – tai vienas iš mūsų tikslų. Pasiekti rezultatai ne tik džiugina, bet ir įpareigoja ateičiai – kitąmet pakviesti dar daugiau dalyvių ir surengti dar daugiau koncertų. Viliamės, kad rėmėjų ratas irgi augs“ – reziumuoja Monika ir Robertas.

Temos:
Muzika

Naujausi straipsniai