#FashionInTheMaking renginyje Artūras Žabas-Beissoul atskleidė nežabotą požiūrį į madą ir prisiminė kelią į „Vogue“

Artūras Žabas-Beissoul ir Marija Palaikytė
Artūras Žabas-Beissoul ir Marija Palaikytė
Šaltinis: Žmonės
2018-11-21 21:02
AA

Trečiadienio vakarą Kultūros bare „Kablys“ įvyko jau antrasis Kazimiero Simonavičiaus universiteto ir mados tendencijų prognozuotojos Marijos Palaikytės organizuojamas atvirų paskaitų ciklas #FashionInTheMaking, kurios pagrindiniu heroju tapo ekscentriškasis Artūras Žabas- Beissoul, pasakojęs apie kelią į „Vogue“ ir tai, ką jo kūryboje reiškia žodžių junginys „Electrofashion“.

Artūras Žabas-Beissoul stebina ne tik savo muzika, bet ir išskirtiniu įvaizdžiu. Meilė muzikai ir madai paskatino sujungti du kūrybinius fenomenus į vieną, „Electrofashion“ – tai kombinacija tarp mados, muzikos bei savirealizacijos – mada, kuri kalba muzika, muzika, kuri kalba mada – taip pasak atlikėjo būtų galima apibūdinti šį žodžių junginį.
Artūras Žabas-Beissoul / Pauliaus Peleckio nuotr.

Atlikėjas teigia, jog visuomet buvo individualistas, o kelias į kūrybinį pasaulį nebuvo lengvas. Jo sceniniai drabužiai dažnai šokiruoja, o grupės fotosesijose dažnai galima įžvelgti mistiškumo, nestandartinių sprendimų, gilių apmąstymų ar net alegorijų į mirtį: „Stengiuosi niekada nedaryti to, kas yra neįdomu, man svarbu tai, kas yra nematyta ir nepaliesta, todėl ir sceniniai drabužiai dažnai žiūrovą šokiruoja. Sceninius drabužius kuriu ir realizuoju pats, visi kostiumai daromi iš sudėtingų medžiagų, dažnai jos yra nenešiojamos ir skirtos statyboms – tai sudėtingi mechanizmai, beribė fantazija ir avangardas. Drabužis man lyg antra oda, per kurią išreiškiu individualumą ir žinutę pasauliui“.

Paklaustas, kaip jam, kartu su kitu grupės nariu Einiumi, pirmiesiems pavyko prasiskinti kelią į prestižinį „Vogue“, Artūras Žabas-Beissoul teigia, jog svajonės jis visuomet linkęs paversti realybę, todėl tai buvo eksperimentas ir susitarimas, jog per pusmetį jiems pavyks patekti į prestižinio žurnalo „Vogue“ puslapius: „Pasižadėjome per pusmetį šio tikslo pasiekti ir mums pavyko. Susipažinome ir pradėjome bendrauti su žmonėmis iš užsienio pasaulio, surengėme grupės fotosesiją Ukrainoje ir mus pastebėjo. 
Artūras Žabas-Beissoul ir Marija Palaikytė / Pauliaus Peleckio nuotr.

Fotosesija buvo avangardinė, kadangi „Vogue“ prioritetą teikia individualumui ir išskirtinumui, jie iškart norėjo tai publikuoti. Buvome pirmieji muzikantai, kurie ten pateko – tuomet supratome, jog viskas yra įmanoma. Reikia tik mokėti nusibrėžti ribas, turėti aiškų tikslą ir išmokti kai kuriems dalykams pasakyti ne“.

Tolimesni atlikėjo planai ir misija yra surengti Balandžio 27 dieną Siemens Arenoje vyksiantį grupės koncertą ne tik su naujais kūriniais, bet ir avangardiniais, sudėtingų konstrukcijų kostiumais. Pasak atlikėjo, grupei visuomet svarbu atsinaujinti ir kaskart iš naujo šokiruoti.

FashionInTheMaking – tai tęstinis atvirų paskaitų projektas, kurį inicijuoja vienintelis Lietuvoje siūlantis mados industrijos bakalauro studijų programą Kazimiero Simonavičiaus universitetas. Kiekvieną mėnesį iki pat birželio mėnesio (pasirinktą trečiadienį) patyrę mados industrijos veikėjai skaitys paskaitas ir kvies diskutuoti įvairiomis su mados verslu susijusiomis temomis bei kvies į mados pasaulį žvelgti plačiau, bendrauti, diskutuoti.

FashionInTheMaking paskaitos yra nemokamos, tačiau su išankstine registracija. Daugiau informacijos galite rasti www.ksu.lt 

Antrasis #FashionInTheMaking susitikimas (16 nuotr.)
+10